За секој зодијачки знак по една песна

Дискусија во 'Музика' започната од AnnabelLee, 13 август 2019.

 1. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Малку да ја оживееме и “Другата наука“. Постирајте песна што мислите дека соодвествува со некој (ваш,негов,нејзин,на таа, на тој, etc..) зодијачки знак, текст,vibe, било што.. Only for fun :) keep it civil.
  Scorpio  PISCES
  GEMINI
  VIRGO
  AQUARIUS


  CANCER
   
  Последна измена од модератор: 14 август 2019
  На Vikktorr, Cinnamon Bun, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  3.300
  Допаѓања:
  86.983
  Пол:
  Женски

  The best for cancer
   
  На Emilija97mk, GoodGirl45, AnnabelLee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  19.111
  TAURUS :devil:
   
  На LoveRain, Tajnaotrovna, Prijatelot и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.089
  Јарец aka Capricorn.

  National anthem


  Money, power, glory


  Serial killer
   
  На Nigredo Odor, Srckata28, AnnabelLee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.109
  Допаѓања:
  18.343
  Пол:
  Женски
  @Gosh Serial Killer ми иде поише за Скорпија :D
   
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.089

  И тоа е предобро за Скорпија.
   
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Не знам дали одговара за мојот зодијачки знак песната, знам дека ми прилега мене.
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски

  LIBRA


  LIBRA again


  ARIES


  GEMINI


  LEO


  CANCER THE CRAB


  LEO again
   
  Последна измена од модератор: 14 август 2019
  На cresa-jagoda, MarianaBT и joy1 им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  19.290
  Пол:
  Женски

  Sagittarius :l:

  Ја би тркнала и до небото , само да добијам таква шанса :lol:
   
  На Blue.Sky и AnnabelLee им се допаѓа ова.
 10. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  458
   
  Последна измена: 14 август 2019
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  12.697
  Пол:
  Женски

  Cancer
   
  На AnnabelLee, cresa-jagoda и MarianaBT им се допаѓа ова.
 12. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  458
 13. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.047
  Virgo  Blackened is the end Winter it will send Throwing all you see Into obscurity Death of mother earth Never a rebirth Evolutions end Never will it mend Never Fire To begin whipping dance of the dead Blackened is the end To begin whipping dance of the dead Color our world blackened Blistering of earth Terminate its worth Deadly nicotine Kills what might have been Callous frigid chill Nothing left to kill Never seen before Breathing nevermore Never Fire To begin whipping dance of the dead Blackened is the end To begin whipping dance of the dead Color our world blackened Blackened Opposition...contradiction...premonition...compromise Agitation...violation...mutilation...planet dies Darkest color Blistered earth True death of life Termination....expiration...cancellation...human race Expectation...liberation...population...lay to waste See our mother Put to death See our mother die Smouldering decay Take her breath away Millions of our years In minutes disappears Darkening in vain Decadence remains All is said and done Never is the sun Never Fire To begin whipping dance of the dead Blackened is the end To begin whipping dance of the dead Fire Is the outcome of hypocrisy Darkest potency In the exit of humanity Color our world blackened
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  Scorpio
   
  На cresa-jagoda, mileystar и AnnabelLee им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  @AnnabelLee, во контекст на тоа што ми го кажа за вагите
  [​IMG]
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Поведри сме ние од ова. :D Тежнееме кон безгрижен живот, ама тешко, не ни е таква кармата.
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  пресудни се многу нешта. ќе кажам дека е точно дека го гледаат најдоброто во секоја ситуација. Инаку Линч ми е омилена Водолија...
   
 18. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  хахах, баш!!!
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Дејвид Линч е Јарец.

  Мислам дека оваа оди за мојот знак.

  Не толку поради друго, колку што ме потсеќа на романите на Чарлс Дикенс, позната Водолија. Малку и на Риби.
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Зш го пиши Аква на ИМДБ??? Како можат такви информации да споделуваат... чудно. а дефинитивно во тоа што е тотално offbeat, transcedent и сл.не би помислила дека е Јарец.