За тие шо се од Охрид..

Дискусија во 'Канта' започната од ifeelnaked, 24 август 2012.

 1. ifeelnaked

  ifeelnaked Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  дали некој го познават од Паренцо бутикон газдана? ама детено не старион(таткому).. ак знајт некој како се викат убо би било да ми кажит поздрав
   
 2. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
  Сакаш да го ќариш или.. ?
   
 3. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
  Трајче.
   
 5. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
  Трајче Џуниор.
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Јас знам како се вика, ама не сум од Охрид.
  Штета, а баш сакав да ти кажам.
   
  На E...V...I...L, Lov3, honorthyself и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Ја го познавам, братучед ми е, ама додека не ми кажиш што те инспирираше да ја отвориш темава во Мода и стил не ти кажувам како се викат.
   
  На Lili.lili му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Па дека е дете од газда на бутик, темава највеќе содејствуваше во категоријата мода и стил.

  Остао без речи. :^) :tmi:
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.719
  A сигурно е од Охрид?...ја знам еден од Горно Дупени...има и од Долно еден...ама тој има трафика... :!:
   
  На SomeWhere му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  само слатко ке си се изнасмеам :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 11. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  15.744
  Пол:
  Женски
  Драганче Митрески од Лескоец.
  You're welcome.
   
 12. White-Lady

  White-Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  и се имат бендисано моторон од газдана не за др. :D се зезам од Охрид сум ама врска неам како се викат :)
   
 13. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.388
  Допаѓања:
  6.060
  Пол:
  Женски
  Хахаха а баш се чудев за што може да е темава
   
 14. GazdataodParencoJR

  GazdataodParencoJR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  39
  Ме бараше некој??

  Бај д веј моторот го продадов :D
   
  На SomeWhere, Glossy-girl и lovelife им се допаѓа ова.
 15. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.388
  Допаѓања:
  6.060
  Пол:
  Женски
  ^ Зар не те мрзеше профил да отвараш? :wasntme:
   
 16. GazdataodParencoJR

  GazdataodParencoJR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  39
  За “Ајфилнејкед“ никогаш .. :D :D
   
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
  Џентлмен си, да ја жениш! :!:
   
 18. GazdataodParencoJR

  GazdataodParencoJR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  39
  Останаа уште некои формалности и судбоносното ДА , а потоа на меден месец со мотор! :rofl:
   
 19. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Леле, леле, свадбаааааа! ^_^
  А трудна е невестата? Да знам мекици дали да носам..
   
 20. GazdataodParencoJR

  GazdataodParencoJR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  39
  И да не е ти мекиците пак можеш да ги донесеш .. :angel:

  Таа нека си ви кажит, оти јас? ;)