1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За што најчесто плачете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од butterflu, 2 април 2020.

 1. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Заради која причина најчесто плачете ?
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.485
  Допаѓања:
  8.274
  Пол:
  Женски
  За мојата судбина трагична .Предмалку плачев многу ,не се издржуват некои тежини
   
  На Nightwish11, eliesaab, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Tragicna sudbina ?
   
 4. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Ako sakas pisi lp, ako nesakas tuka.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Не плачам често а кога плачам то е од носталгија. Порано се ми беше поубаво и плачам затоа шо млад чоек учи да ги цени работите откако ќе ги изгуби.
   
 6. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Taka e, otkako izgubime nesto, stanuvame svesni za toa.
   
  На Victorian, Аргентина * и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.587
  Допаѓања:
  34.110
  Оти не можам да си ја наместам косата, а треба да излезам за 5 минути.
   
  На Kimberly11, Jane.Birkin, queen19 и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.398
  Пол:
  Женски
  Ако плачеш за тоа.......немам коментар.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  1.998
  Пол:
  Женски
  Si placam pred PMS |(
   
  На P.S.love и Herrera им се допаѓа ова.
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.587
  Допаѓања:
  34.110
  Па да, оти коа иам проблеми неам време за плачење од решавање на истите...
   
  На *Amethyst*, Stephen Amell, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
 11. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.075
  Допаѓања:
  6.635
  Пол:
  Женски
  Кога околу мене гледам неправди, насилства, мали плати и мн др работи..
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Плачам за себеси најмногу..не прашувајте зошто (не е никаква болест скраја да е)..
   
  На ушко, *Amethyst*, Kikiccc и 3 други им се допаѓа ова.
 13. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  10.921
  Пол:
  Женски
  Плачам кога знам а не сакам да знам
   
 14. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски
  за старите добри денови
   
 15. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.794
  Допаѓања:
  46.393
  На среќни сцени од филм.
   
  На hermosa, deskarada и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 16. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  Често знам да се затворам во соба и да плачам просто така без причина... И полесно се чувствам после. Чудно ама помага. :lol:
   
 17. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.863
  Пол:
  Женски
 18. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.063
  Пол:
  Женски
  За некои работи што на крај сфатам дека не ни било вредно да се плаче за нив.
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.295
  Допаѓања:
  26.118
  Плачам само на серии и песни.
   
 20. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  8.155
  Пол:
  Женски