1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За што најчесто тагуваат хор. знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 28 октомври 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Дали лесно можат да ве расплачат и што е потребно за тоа? Какви се на тоа поле припадниците на останатите хороскопски знаци? Ајде да провериме…

  Овен
  Многу сте суетни, но и многу емотивни, па вас лесно можат да ве повредат, ако личноста која ви значи и за која сте биле подготвени да направите се ве изневери или напушти. Тогаш плачете, затоа што сте немоќни да и се осветите, затоа што сеуште ја сакате. Чувствителни сте и за деца, па било каков облик на насилство врз нив, раѓа во вас страшен отпор и тага, особено ако неможете да направите нешто околу тоа.

  Бик
  Сите мислат дека сте практични, затоа што цврсто стоите на земја и ништо неможе да ве помрдне, што е во глобала точно. Но, кога ќе почне да ве прогонува споменот за незаборавна љубовна романса која неможела да се оствари, солзите веднаш ви ги полнат очите. Патите во тишина, со омилената музика и пијалок, не се јавувате на телефон, се додека некако сами со себе не се решите од болката, иако знаете дека тоа е практично невозможно.

  Близнаци
  Бидејќи сте најголемото зодијачко дете, вие обично плачете кога нешто ви е скратено, а сте немоќни да превземете нешто. Поради вашите каприциозни испади, во состојба сте да се расплачете поради работи кои на вашата околина и изгледаат тотално неважни. Недостатокот на љубезност и почит кон постарите личности и грижата за нив, може да ве растажи, затоа што сочувствувате со нивната состојба.

  Рак
  Поради нагласената суета, во состојба сте да се расплачете и пред големо друштво, кога некој ќе ве повреди и неможете да го направите тоа што сте го намислиле. Меѓутоа, ако некој од вашите блиски е болен или му е потребна помош, ќе ја ангажирате целата фамилија и ќе ги известите сите оние кои мислите дека можат да помогнат, но вам лично ќе ви биде најтешко да се ангажирате околу таа личност.

  Лав
  Во очај може да ве доведе болест или лоша здравствена состојба на близок член од семејството или ситуација каде неможете да ја заштитите својата фамилија, па имате чувство како да ви се врзани рацете. Се гадите од агресивно однесување, особено кон деца и животни и навистина може да ве растажи. Можеби солзите не ги покажувате на јавно место, но сигурно нема да ви биде лесно да ги задржите, затоа што сте многу чувствителни на болката на неспомошните и незаштитените.

  Девица
  Кога вашето его е повредено, тоа навистина тешко ви паѓа, иако често знаете да се расплачете за судбината на другите, отколку за својата. Многу сте чувствителни кон старите и беспомошни личности, па посетите на старечки домови можат навистина да ве растажат. Кога ќе видите напуштено животинче, целото тело ве тера да го понесете со себе и ако неможете да му помогнете имате огромна грижа на совест.

  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  Скорпија
  Вие можете да заплачете, кога сте навистина фатени во некое значајно случување, било тоа свечен прием на највисоко друштвено ниво, свадба, роденден или крштевање на дете, кога нешто силно ќе ве допре и погоди. Ако сте импресионирани од успесите на вашите пријатели или најблиските роднини во кои сте допринеле нешто, може тешко да ви падне и да заплачете.

  Стрелец
  Ќе ви дојде да заплачете од мака кога ќе останете без пари, затоа што тогаш ве фаќа паника, поради неповолната финансиска ситуација во која едноставно се немоќни, а вие воопшто не го сакате тоа чувство, не ја сакате немоќтта, ни сиромаштијата. Сиромаштијата не ве плаши само вас лично, туку ве погодува и неправдината спрема луѓето кои таму некаде во белиот свет страдаат, поради болести, сиромаштија и беда или поради природни катастрофи, додека некои други, малобројни, профитираат на нивната мака.

  Јарец
  Со сеќавање ги листате семејните албуми со стари фотографии, додека ве обзема необјаснива меланхолија од која само навалуваат солзите. Го затварате албумот и ја отварате дрвената украсна кутија, во која сеуште чувате нечии љубовни писма. Ако сте млади, ги прелистувате пораките од мобилниот телефон или мејловите кои сте ги добиле од некој кој сте го сакале, а сега живее далеку од вас, или е во некоја друга држава.

  Водолија
  Всушност вие плачете кога ќе паднете во „јамата која самите сте ја ископале“, најчесто поради партнерот кој ве оставил, затоа што сте ветувале кули и градови, а ништо не сте исполниле. Сепак, вашиот конструктивен мозок работи „триста на час“ и смислува како да ги запре солзите. И пријателите може да ве натажат, ако ве изневерат, ако немаат човечност во нив, може да ве натажат и вести за оставени бебиња, злоупотребувани деца, бегалци и хуманитарни катастрофи.

  Риби
  Припаѓате на едни од најчувствителните и најсуетните хороскопски знаци, па затоа лесно е да ве расплаче нешто, поготово ако почувствувате дека сте изневерени или манипулирани од личностите кои ги сакате. Солзите веднаш ќе почнат и кога гледате романтичен, љубовен фил или серија, аможе да ве погоди некој ако малтретира животни. За да се заштитите, сакате да понегнете од таквата реалност – така и правите, фантазирајќи или патувајќи.
   
  На Plavusa.17, MarchelineAmaru и Annie.mk1 им се допаѓа ова.
 2. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Точнооо :$
   
  На Vladus и I.love.your.lips им се допаѓа ова.
 3. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Точноооооооооооо :P
   
 4. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  :D :D ова е вистина дека не покажуваме ништо пред друга личност :D
   
 5. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  17.927
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Со сеќавање ги листате семејните албуми со стари фотографии, додека ве обзема необјаснива меланхолија од која само навалуваат солзите. Го затварате албумот и ја отварате дрвената украсна кутија, во која сеуште чувате нечии љубовни писма. Ако сте млади, ги прелистувате пораките од мобилниот телефон или мејловите кои сте ги добиле од некој кој сте го сакале, а сега живее далеку од вас, или е во некоја друга држава.


  Навистина, тежок носталгичар сум...
   
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  Болно ,но вистинито ;)
   
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Стрелец
  Ќе ви дојде да заплачете од мака кога ќе останете без пари, затоа што тогаш ве фаќа паника, поради неповолната финансиска ситуација во која едноставно се немоќни, а вие воопшто не го сакате тоа чувство, не ја сакате немоќтта, ни сиромаштијата. Сиромаштијата не ве плаши само вас лично, туку ве погодува и неправдината спрема луѓето кои таму некаде во белиот свет страдаат, поради болести, сиромаштија и беда или поради природни катастрофи, додека некои други, малобројни, профитираат на нивната мака.

  ТОЧНО. :D

  За дечко ми-

  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  ОМГ ис дис чру? :o
   
 8. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  водолија-точнооо ;)
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Со сеќавање ги листате семејните албуми со стари фотографии, додека ве обзема необјаснива меланхолија од која само навалуваат солзите. Го затварате албумот и ја отварате дрвената украсна кутија, во која сеуште чувате нечии љубовни писма. Ако сте млади, ги прелистувате пораките од мобилниот телефон или мејловите кои сте ги добиле од некој кој сте го сакале, а сега живее далеку од вас, или е во некоја друга држава.

  Точно е :tmi:
   
 10. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  Не е точноо по природа многу сум издржлива не плачам пред никој..неќам никој да знае кога плачам.. ни моите, а не пак некој од надвор :)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  me 2 :$
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Болдираното е точно.
   
 13. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  неможам да поверувам колку е само точно :)
   
 14. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Што може да ги расплаче хороскопските знаци?

  Буквално се е точно :)
   
 15. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Што може да ги расплаче хороскопските знаци?

  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  се е точно до последен збор (барем за мене)
   
  На kettygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  точно е се,барем за мене :)
   
 17. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Е баш така! :$
   
 18. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  Овен
  Многу сте суетни, но и многу емотивни, па вас лесно можат да ве повредат, ако личноста која ви значи и за која сте биле подготвени да направите се ве изневери или напушти. Тогаш плачете, затоа што сте немоќни да и се осветите, затоа што сеуште ја сакате. Чувствителни сте и за деца, па било каков облик на насилство врз нив, раѓа во вас страшен отпор и тага, особено ако неможете да направите нешто околу тоа.

  Посебно тоа за децата :)
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Рак
  Поради нагласената суета, во состојба сте да се расплачете и пред големо друштво, кога некој ќе ве повреди и неможете да го направите тоа што сте го намислиле. Меѓутоа, ако некој од вашите блиски е болен или му е потребна помош, ќе ја ангажирате целата фамилија и ќе ги известите сите оние кои мислите дека можат да помогнат, но вам лично ќе ви биде најтешко да се ангажирате околу таа личност.

  се е точно

  а за Јарците е точно-имав прилика да видам,кутричок мислам дека ке заплачеше од што му беше тешко
   
 20. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Бидејќи сте најголемото зодијачко дете, вие обично плачете кога нешто ви е скратено, а сте немоќни да превземете нешто. Поради вашите каприциозни испади, во состојба сте да се расплачете поради работи кои на вашата околина и изгледаат тотално неважни. Недостатокот на љубезност и почит кон постарите личности и грижата за нив, може да ве растажи, затоа што сочувствувате со нивната состојба.

  Па...Точно е :nod: