За што секогаш наоѓате време?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gentleman..D, 17 август 2013.

 1. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  Јас секогаш наоѓам време да седнам пред компјутер. Под тоа се подразбира уклучувањето на фемина(хороскоп да си прочитам :lol: :P ), фејсбук... И да излезам со другарките :D
  А вие? :D
  ако е дупла темата канта
   
 2. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  136
  За дечкото , ма за секој што ке сум му потребна , ги откажувам често пати моите лични работи...и тррккк со моторот се цртам до местото на кое треба да сум :)
   
 3. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  211
  Секогаш имам време зааа.... :?: :?: компјутерот (единственото машко кое е со мене кога и да посакам, да, да), за јадење :$ (Крај на светот да дојде, јас ќе гледам да си лапнам нешто, ама добро е). Сега сум сериозна. За семејството :!:
  Учењето ми е на 1 место (на 1 место ако ја гледате скалата наопку)
  Ама-тоа е
   
 4. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  57
  за вежбање
   
 5. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  120
  За форумов, за јадење, а по ново и за вежбање :)
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  За спиење, дечкото, другарките и за компјутерот.
   
 7. Imini

  Imini Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  26
  за јадење :lol:
   
 8. AloneM

  AloneM Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  46
  За депилација, на нозе и на раца. Апсолутно секогаш, иако повеќе време ми одзема.
   
 9. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Компјутер, јадење, и дружењето со другарките :)
   
 10. Minion.M

  Minion.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  60
  За вежбање, гледање со дечкото и секако добар сон над седум часа :)
   
 11. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  За излегување.
  Не е важно дали вечерно или не, едноставно наоѓам време зашто ме релаксира и опушта.
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  5.187
  За себе! :)
   
 13. RobertGj

  RobertGj Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  da odam vo kafana :D
   
 14. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.421
  Пол:
  Женски
  За кафе, за итерет и за мастурбација. Тоа се некои од работите кои први ми паднаа на памет за кои секогаш наогам време. Колку и да имам работа секогаш ке најдам малку простор за овие 3
  работи кои ми пружаат големо задоволство.
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Секогаш наоѓам време да седнам пред компјутер. :D
   
 16. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.800
  За да си ги средам ноктите, косата и веѓите. Не би можела да замислам да излезам од дома со нелакирани нокти или уште полошо- лакирани и излупени нокти или пак несредена коса... А што се однесува до веѓите доколку не ми се средени и да сум најубаво нашминкана се чувствувам несигурна, а инаку шминка ставам само за излагување во чаршија :)
   
 17. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  За што секогаш наоѓате време?
  1.да му помогнам на мм,
  2.да ги наранам ричи и хепи и да ја прошетам ричи
  3.да се напијам кафе,
  4.да се средам за на работа,
  5.да бидам на феминава,
  6.да помогнам некому колку можам.
   
 18. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Да си се посветам самата на себе си,да ја посетам баба ми,да прошетам макар половина час на чист воздух,да и кажам на мајка ми дека ја сакам...
   
 19. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  за дечкоми
  за родителите
  и сите дечиња околку мене
   
 20. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.305
  За дечкоми,за да им помогнам нешто на родителите и за да спијам. :lol: