1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зборови

Дискусија во 'Канта' започната од yeah, 16 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  64
  :drunk: Знаете како се игра играва? :clap:
  На пример јас почнувам прва и кажувам еден збор на пример живот а таа под мене треба да каже на последните 2 букви пример ќе каже оттука или некој друг збор но тој збор не треба да завршува на „ка“
  и така се ќе играме може да се употребуваат секакви звборови (именки, глаголи, придавки....) ако не разбравте еве неколку примери тука :geek: :
  Театар
  арно
  нос
  оса
  салфети
  тина
  наша
  шал и се така
  Јас почнувам прва еве кажувам ЛИК!
  Со среќа :sweat: и поздрав :hai: !
   
 2. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  2.306
 3. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Играва се вика каладонт и веќе ја има
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.