Зборови

Дискусија во 'Канта' започната од yeah, 16 август 2012.

 1. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  61
  :drunk: Знаете како се игра играва? :clap:
  На пример јас почнувам прва и кажувам еден збор на пример живот а таа под мене треба да каже на последните 2 букви пример ќе каже оттука или некој друг збор но тој збор не треба да завршува на „ка“
  и така се ќе играме може да се употребуваат секакви звборови (именки, глаголи, придавки....) ако не разбравте еве неколку примери тука :geek: :
  Театар
  арно
  нос
  оса
  салфети
  тина
  наша
  шал и се така
  Јас почнувам прва еве кажувам ЛИК!
  Со среќа :sweat: и поздрав :hai: !
   
 2. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  1.337
 3. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  Играва се вика каладонт и веќе ја има