Зборување во сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од N1ky, 4 мај 2012.

 1. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  24
  Дали зборувате во сон? Зошто зборуваме во сон? Може некој да ми каже поопширно за ова?


  Јас зборувам во сон но не толку често и искрено ми е страв да не кажам нешто што не треба. :lol:
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Ми имаат кажувано дека како мала мн. сум зборувала во сон.
  Инаку во последниве 5/6год. фала богу не...инаку сестра ми ќе се пожалеше до сега.
   
 3. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  Секоја вечер,барем така ми кажуваат (може и ме зафркаваат)
   
 4. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Често си дрдлам во сон (барем мама така ми кажува) .... Недај боже нешто глупости да зборам ...
   
 5. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  37.064
  Јас многу зборувам :D
  и тоа не зборување викам како луда се карам како да имам со кој да прам муабет ама кратко трае сето тоа и понекогаш ми смета зашто после многу ме зафркаваат xD
   
 6. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Многу често зборувам во сон.. Еднаш сум ја кажала најголемата тајната на другарка ми.. :lol:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  За среќа не зборам толку многу во сон зошто ако почнам мислам дека и во сон ќе се карам за ситници :D
   
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  29.601
  Пол:
  Женски
  Порано сум зборувала почесто, и ми беше страв така да не кажам нешто што не треба, а сега не
   
 9. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Ретко зборувам во сон и баш ете тоа ми се случило минатата недела сестра ми ми кажа, ама воопшто не сум зборела разбирливо сум мрмљала само нешто :D
   
 10. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  па не зборувам често ама секогаш се карам кога зборувам :D :D :D :D :D
   
 11. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  сестрами стално зборува глупости и несврзани работи, и некогаш ги испушта самогласки и неможам да ја разбрам :D многу ми е смешна, еднаш неделно сигурно ќе си збори самата...
  а исто мн ми е јако кога ќе ја препрашувам нешто во сонот додека си збори и ми одговара нешто без врска.

  мене страв ми е пак некогаш ако чувам некоја тајна да ја кажам во спиење пример :wasntme: ]:)
   
 12. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  15.700
  Пол:
  Женски
  Сама спијам, па не знам колку мумлам во сон.
  Ама затоа кога сум во фаза на заспивање, ги вадам најјаките муабети т.е. свесна сум и се’ и во себе мислам дека којзнае каков јак одговор давам, а всушност сум звучела ко „Меех“, „Брмлмлм“ и најјакиот и најопширен одговор „А“ :!:
  Јас мислам дека сум спремна и книга да напишам вака.
   
  На LittlePinky и Buterflygirll им се допаѓа ова.
 13. FeatherCut

  FeatherCut Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  33
  Зборувам во сон и најнезгодно беше што еднаш во сон сум почнала да зборувам нешто и сум го спомнала името на бившиот а до мене беше дечко ми. Добро е што не разбира француски хахахаха којзнае што сум рекла :| :^) :^)
   
 14. bubicka85

  bubicka85 Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Леле ама ме погоди темава...јас не да зборувам ,абе муабети вртам и се тоа јасно гласно ко од пушка..И што треба и не треба :D ...Толку се занесувам во сонот што си го прераскажувам денот ,па често ми е страв да не направам некој глупост со моите приказни особено кога сум со дечко мии...често го вадам од такт и не може човек да си спиее на раат :lol:
   
 15. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  103
  Многу често зборувам во сон..Некогаш си правам муабети со некој (сама си зборувам но сонувам дека со друг зборувам), седната у кревет се карам со некој, ги правам истите муабети што сме ги воделе дента со другарками, се тепам со некој, трчам низ куќа и пискам,мислам дека некој ме брка и уште 100 работи..А утрото ништо не се сеќавам, и кога ќе ми кажуваат домашните правам ваква фаца :^) ,а посебно ми е мака што си кажувам кој го сакам... :@ ..Потоа ги лажам моите демек не бе кажував за другарками таа него го сака... :devil:
   
 16. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  ако некој зборува во сон, а ти го фатиш за малото прсте од десната рака (мислам дека) и го прашаш нешто за него, на пр. кој ти е дечко/девојка, тој се ќе се издаде. На другарка ми брат и така и направи и таа се му раскажала за неа.
   
  На N1ky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  кај мене сестра ми зборува во сон и многу ми е страв кога го прави тоа :worried:
   
 18. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Јас мислам у бон тон правила да се смести затнување на уши доколку тој до тебе шо спие збори.
  Не е културно, стварно некогаш можи не треби да се слуша. :wasntme:
  а да ме фати некој така за прсте и да дознаам, после има цела рака да му ја скинам :devil: ќе се зачуди како не сум кажала оти планирам тоа да го направам :^)
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 19. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.513
  Допаѓања:
  9.337
  Уф, и јас зборувам. Брат ми многу пати ми вика ќе те фатам некоја вечер за прст и ќе те испрашувам. Незнам можеби ми направил така, па не ми кажува. Леле само да дознаам :devil:
   
 20. Sapphire

  Sapphire Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Иста е и сестра ми !! хахаха секогаш зборува нешто и се трудам да ја разберам ама неможам некако замачкано зборува :D . Некогаш и се смее на цел глас. Се газам од неа :lol: