1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зборување во сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од N1ky, 4 мај 2012.

  1. N1ky

    N1ky Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    26
    Дали зборувате во сон? Зошто зборуваме во сон? Може некој да ми каже поопширно за ова?


    Јас зборувам во сон но не толку често и искрено ми е страв да не кажам нешто што не треба. :lol:
     
    На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ми имаат кажувано дека како мала мн. сум зборувала во сон.
    Инаку во последниве 5/6год. фала богу не...инаку сестра ми ќе се пожалеше до сега.
     
  3. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Секоја вечер,барем така ми кажуваат (може и ме зафркаваат)
     
  4. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Често си дрдлам во сон (барем мама така ми кажува) .... Недај боже нешто глупости да зборам ...
     
  5. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Јас многу зборувам :D
    и тоа не зборување викам како луда се карам како да имам со кој да прам муабет ама кратко трае сето тоа и понекогаш ми смета зашто после многу ме зафркаваат xD
     
  6. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Многу често зборувам во сон.. Еднаш сум ја кажала најголемата тајната на другарка ми.. :lol:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    За среќа не зборам толку многу во сон зошто ако почнам мислам дека и во сон ќе се карам за ситници :D
     
  8. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Порано сум зборувала почесто, и ми беше страв така да не кажам нешто што не треба, а сега не
     
  9. kika13

    kika13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    104
    Ретко зборувам во сон и баш ете тоа ми се случило минатата недела сестра ми ми кажа, ама воопшто не сум зборела разбирливо сум мрмљала само нешто :D
     
  10. ana.8

    ana.8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    51
    па не зборувам често ама секогаш се карам кога зборувам :D :D :D :D :D
     
  11. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    сестрами стално зборува глупости и несврзани работи, и некогаш ги испушта самогласки и неможам да ја разбрам :D многу ми е смешна, еднаш неделно сигурно ќе си збори самата...
    а исто мн ми е јако кога ќе ја препрашувам нешто во сонот додека си збори и ми одговара нешто без врска.

    мене страв ми е пак некогаш ако чувам некоја тајна да ја кажам во спиење пример :wasntme: ]:)
     
  12. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Сама спијам, па не знам колку мумлам во сон.
    Ама затоа кога сум во фаза на заспивање, ги вадам најјаките муабети т.е. свесна сум и се’ и во себе мислам дека којзнае каков јак одговор давам, а всушност сум звучела ко „Меех“, „Брмлмлм“ и најјакиот и најопширен одговор „А“ :!:
    Јас мислам дека сум спремна и книга да напишам вака.
     
    На LittlePinky и Buterflygirll им се допаѓа ова.
  13. FeatherCut

    FeatherCut Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    Зборувам во сон и најнезгодно беше што еднаш во сон сум почнала да зборувам нешто и сум го спомнала името на бившиот а до мене беше дечко ми. Добро е што не разбира француски хахахаха којзнае што сум рекла :| :^) :^)
     
  14. bubicka85

    bubicka85 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Леле ама ме погоди темава...јас не да зборувам ,абе муабети вртам и се тоа јасно гласно ко од пушка..И што треба и не треба :D ...Толку се занесувам во сонот што си го прераскажувам денот ,па често ми е страв да не направам некој глупост со моите приказни особено кога сум со дечко мии...често го вадам од такт и не може човек да си спиее на раат :lol:
     
  15. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    Многу често зборувам во сон..Некогаш си правам муабети со некој (сама си зборувам но сонувам дека со друг зборувам), седната у кревет се карам со некој, ги правам истите муабети што сме ги воделе дента со другарками, се тепам со некој, трчам низ куќа и пискам,мислам дека некој ме брка и уште 100 работи..А утрото ништо не се сеќавам, и кога ќе ми кажуваат домашните правам ваква фаца :^) ,а посебно ми е мака што си кажувам кој го сакам... :@ ..Потоа ги лажам моите демек не бе кажував за другарками таа него го сака... :devil:
     
  16. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    ако некој зборува во сон, а ти го фатиш за малото прсте од десната рака (мислам дека) и го прашаш нешто за него, на пр. кој ти е дечко/девојка, тој се ќе се издаде. На другарка ми брат и така и направи и таа се му раскажала за неа.
     
    На N1ky му/ѝ се допаѓа ова.
  17. someone2

    someone2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    58
    кај мене сестра ми зборува во сон и многу ми е страв кога го прави тоа :worried:
     
  18. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Јас мислам у бон тон правила да се смести затнување на уши доколку тој до тебе шо спие збори.
    Не е културно, стварно некогаш можи не треби да се слуша. :wasntme:
    а да ме фати некој така за прсте и да дознаам, после има цела рака да му ја скинам :devil: ќе се зачуди како не сум кажала оти планирам тоа да го направам :^)
     
    На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
  19. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Уф, и јас зборувам. Брат ми многу пати ми вика ќе те фатам некоја вечер за прст и ќе те испрашувам. Незнам можеби ми направил така, па не ми кажува. Леле само да дознаам :devil:
     
  20. Sapphire

    Sapphire Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Иста е и сестра ми !! хахаха секогаш зборува нешто и се трудам да ја разберам ама неможам некако замачкано зборува :D . Некогаш и се смее на цел глас. Се газам од неа :lol: