1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зборување во сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од N1ky, 4 мај 2012.

  1. SEKERLEMA

    SEKERLEMA Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    408
    За зборување не,ама ми имаат кажано дека сум плачела во сон,најверојатно сонот ме фатил на емотивност :)
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    порано многу зборував во сонот,и многу емотивно ги доживувам соништата,можеби затоа.
    најбизарно ми беше кога во сон со отворени очи сум и зборувала на цимерката на некој непознат јазик :tmi: .
    кутрата се уплашила и побегнала од станот ,било 3 часот навечер :rock: :x .
     
  3. Gi.ir.ll

    Gi.ir.ll Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    60
    Јас сум зборувала во сон ама не многу често :)
     
  4. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Брат ми понекогаш знае да зборува, инаку мене не ми се случило :)
     
  5. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Јас спијам сама во соба така да и да зборам ретко некој ќе ме чуе освен ако не викам :D
    Инаку имам зборено но тоа ми се случило пред неколку години,не ми се случува често.
    Баш и не ми се допаѓа ова затоа што не сум свесна што можам да кажам поточно не знам што сонувам и што можам да истрескам,после да не испадне да неможам да ги погледнам моите во очи,затоа баш и не го сакам ова. :)
     
  6. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сама спијам така да нема проблем и да зборувам...
     
  7. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    домашните ми имаат кажено дека сум зборувала во сонот тоа се има случено 3-4 пати, за среќа зборовите биле неразбирливи :D
     
  8. MeSofija

    MeSofija Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    90
    И јас си зборувам во сонот, а и еднаш додека спиевме со дечко ми во сонот сум почнала да се смеам на цел глас и за циркузот да биде поголем ме снимал на телефон :lol:
     
  9. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Леле јас не али сестра ми... Малку да ја пипнеш додека спие се ќе ти раскаже. Штета што има сонски јазик кој само она си го зборува, додека спие. Личи на старо словенски.. Дури и страв ме фаќа понекогаш :rofl:
     
  10. MarcheloGirl

    MarcheloGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    13
    и ја и брат ми.. ама брат ми посебно.. еднаш ми продаваше ќебе, следната ноќ перница... :) еден ден ќе останеме без куќа :D
     
    На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    па не често ама ми се има случено ..јас секако не се сејчавам дека сум зборувала во сон барем мајка ми и татко ми така ми кажуваат :D
     
  12. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Ехејј си зборувам , муабет си правам само со себе :D
    Ми се случува , сестра ми , ми кажува "Еј ти пак зборуваше вчера во сон"
    и јас не сакам ама така ме тера :D
     
  13. Buterflygirll

    Buterflygirll Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Јас понекогаш зборувам и мајка ми утредента ми кажува сум мрмлала нешто неразбирливо :)
     
  14. Petunia-Queen

    Petunia-Queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    315
    Зборам само ако сум многу уморна! :lol:
     
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Jас често зборувам во сон,ама синоќа сум станала од сон дури и сум го разбудила брат ми ,сум му кажала:ме мачат тие,он прашал кои се тие ,јас сум си легнала и со отворени очи и тешко дишење сум рекла тие ,оние,тие се,и оти се побрзо сум зборувала не сватил за кои зборувам :tmi: Cе сеќавам само дека имав кошмари,но многу се засрамив кога се разбудив брат ми вика зборуваше во сон те мачеле некои,сега кажи кои се тие :D
     
  16. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Не зборувам во сон и подобро што не зборувам,бидејки има се да изнакажам и што треба и што не треба. :D
     
  17. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Сестра ми кога беше мала зборуваше:
    „Пиши-Портокалка, нацртај-Портокалка!“ :lol: :rofl:
    Портокалка беше едно маче, и се сеќавала на него, па и го сонувала. :D
    Се газев од смеење тогаш. :rofl:
     
  18. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Пред една недела така околу 2 и 30 часот на брат ми му заѕвони телефонот а тој спиеше,и ѕвони ѕвони..братми се јави онака поспан мислам не ни беше свесен што зборува и ја слушам некој дебел глас онака машки му вика ''Абе кај си'' и брат ми му вика ''Дома'' и овој ''Искачај на врата да ми ги дадеш парите веднаш само ако не искочиш лошо ти се пишува'' и брат ми му вика добро и си легна и ја слушам и страв ме фати си викам од кај братми вакви работи..а и зошто не искочи и не заспав цела ноќ..и сабалјето го прашувам за тоа што како ми вика што ти е бе цел изгубен и се изнасмеа коа му кажав за тој што му се јавил :D
     
  19. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Многу често ми се случува, (така ми кажуваат) Добро е што неразбирливо сум зборувала.
     
  20. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Ааааа мм нон-стоп си прави мoнолог сам во сонот. Сам си поставува прашања, сам си одговара. Јас имам многу лесен сон, и секогаш го слушам и некогаш ми иде да го турнам од кревет, но ми е жал а некогаш ми иде да си се изнасмеам така слатко. Најчесто си пцуе во сонот си се кара со некој. Еве баш сношти мумлаше нешто и вика "аааааа ќе видиш ти убаво, ќе ти кажам јас на тебе убаво ќе платиш, не ме терај тоа да го правам аааа не не не....", и друго нешто докажа ама не го дослушав убаво почна да пуфка со устата и да прави балони. :lol: :rofl: Ми идеше да си ја акнам перницата од глава кога го слушнав. :lol: Битно човекот си се опушта во сонот си се расправа си се олеснува. :D Си се навикнав веќе на неговото мумлање, мој си е ќе си го слушам и трпам happily ever after. :$ :D :lol:
     
    На the.child му/ѝ се допаѓа ова.