1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зборување и пишување на шпански јазик

Дискусија во 'Канта' започната од Elinora, 31 јануари 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, доколку темата е слична на други теми, може да се затвори. Сакам тука да споделуваме мислења за овој јазик и секако да помогнеме на било кој му е потребна помош во врска со темата. Зборувам и пишувам одлично така да секој кој има прашања, на кој му се потребни преводи слободно може да праша и дискутира.. :):)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.