1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Збор или фраза што често ја употребувате?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 10 септември 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Имате ли некој збор или фраза што ви е зараза и го употребувате многу често и кај што треба и кај што не треба :lol:
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ќе се отрујам ми е најчеста фраза. Тоа кога ќе слушнам некоја глупост мора да кажам "Ќе се отрујам". Полна сум со цинизми и сарказми ама ги употребувам само кога треба :lol: Велешанче :$
   
  На tweety-tweety, Seznajka2, cinderellce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Исто и јас. Сарказам и иронија на кило. Ептен си се гордеам. ;) :D

  Моите фрази се: По ѓаволите, Оф Божеееее, Оф мори мукооо, Бог да чува.

  Како за некоја не толку закоравена верничка, ептен го изговарам името Господово.
  А не треба да се изговара напразно. Затоа сум и неверничка, очигледно. :)
   
  На ina09 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Хехе, и јас обожавам сарказам ама го користам исклучиво кога е потребен и неопходен :)
  Инаку освен вообичаените фрази можеби најчесто употребувана и омилена ми е Мижи Асан да ти баам кога не верувам за нешто...ептен си ја сакам :)
   
  На Sanniii и drugarka им се допаѓа ова.
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  и јас некогаш викам леле ќе се отрујам .... а викам и добро ајде поштеди ме од глупости .... и све забегало ... така има уште мн ама овие сега ми паднаа на памет :)
   
 6. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Eве една Ето чојко :D
  то е шо ќе прајш
  :D :D
   
 7. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  ај у п**ку ма**р**у ми е најчеста,
  божеееееееееее,
  се е несалам тука,
  сега за сега доста се...
   
  На Marojo budalO, papagal4e и Elenuskaa им се допаѓа ова.
 8. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Еми сега тое...
  Ај не ми филофирај и премини на главното...
  П**** *И М***Р
  Не ми продавај пуфки
  Леле Мале
  ох мори мајко
  многу се зависи од расположение и ситуација и саркастична сум и тоа МНОГУ.
   
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
  Лелееее - Леааале
  Што сакаш бе?
  Ај иди шетај.
  Мани ми се бре. ( :D )
  Не бе зашто. - Почнавме со другарка на заебанција да ја кажуваме и сега во навика ни премина.
  Мории.
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Бркај работа :D :D :D
   
 11. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  -Леееалеее не ми се верувааа! :)
   
 12. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Лееј!
  Бог да чува!
  Ма немој молим те.
  И шо сеа..
  Добро и?
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Бог да чува.
  Бодеш ли се ти ?
  Ке се избодам :rofl:
  лелееееееееее
  аманннннн вишее!!
  Не ,а ти ?
  Аха , уши.
  Де бе пааа :wasntme:
  Ај не ме замарај!
   
  На SpoiledBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Ќе се отрујам.
  Не бе зашо.
  Мирна!
  Палец :up:

  кое од кое е.. :)
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Беровчанка да не си? :$
   
 16. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  лааа шо лафишш
  е да деее, така е тааа
  добро ај таман е
  и многу други ама не ми текнуваат :)
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Абе ајде!
  Абе ај у пи*ку матер!
  Оффф Божееее...
  Ахх, тешко мене!
   
 18. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Пи**а му матеррр
  АУУУУУ..
  ОФФФ...
  Ма дааајјј !
  Божееее
  :D Има други сега на овие само ми текнува :)
   
 19. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Божееееее...
  НЕ ми се верува...
  Де беее...
  ќе се отрујам...
  ц ц ц... :lol:
   
 20. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  биди ми поздравена :hai: ]:)
  знаеш... :!:
  пуфф... и |(
  :talk: - да да така е |(