1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Збор на последните 2 букви....

Дискусија во 'Канта' започната од TheeQueen, 3 јули 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TheeQueen

  TheeQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Барав ваква игра мислам дека ја нема на форумов, а сигурно многумина од нас ја имаат играно.
  Јас кажувам еден збор наредниот после мене треба да каже друг збор што започнува на последните 2 букви на зборот кој јас го кажав. Третот кажува збор што започнува на последните 2 букви на кои завршува зборот на вториот итн. итн.
  Пр. Играч 1: точАК
  Играч 2: актовКА
  Играч 3: кафеаНА...
  Се надевам ќе биде интересна :)
  Јас почнувам. Маса
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.951
  Допаѓања:
  75.607
  Пол:
  Женски
  Има ваква игра, Каладонт се вика.
   
 3. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.365
  Пол:
  Машки
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.