1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Збунета

Дискусија во 'Канта' започната од unstoppable123, 21 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. unstoppable123

  unstoppable123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки нова сум на форумов и сакам да побарам мала помош т.е. некое мислење.
  Пред точно 4 години запознав момче со кое имав некаква врска ако може да се каже врска.Тој не е од мојот град но доаѓа да се каже 3-4 месеци во годината на гости блиску до мене. Првите две години излегувавме постојано но потоа прекина се меѓу нас.Едноставно јас бев таа што постојано му звонеше,му пишуваше а тој ако пишев ќе вратеше ако не здравје нема да се слушнеме.И така после 2рата година прекина се меѓу нас, немаше воопшто никаква комуникација,никаков однос ниту другарски абсолутно ништо.Се обидов да го заборавам да свртам нова страница.Пред околу половина година решив да го игнорирам целосно едноставно да свати дека мојот свет не се врти околу него и така и стана. Престанав да му пишувам,престанав да давам некои знаци кои би му кажале дека ми недостига,кога дојде тука се правев дека мојот живот има нов почеток.И така и продолжив и се добро одеше се до пред 2 недели кога повторно се сретнавме.Јас продолжив со моето игнорирање но за жал или за среќа или за незнам што тој почна да се однесува така како што никогаш не се однесувал.Прави работи кои ме тераат да мислам дека пак сака да има нешто со мене.Несакам да бидам пак повредена :| Веќе неколку пати кога сме излезени на исто место кога и да погледнам неговиот поглед постојано е околу мене дури и моите другарки го забележале тоа,неговите другари прават некои работи само да ме доближат до него.Неговите потези не се тие што јас ги познавам,различното однесување ме збудалува,ме збунува.Незнам што да правам,не сакам да ја дошивеам истата приказна но знам и дека го сакам колку и да се трудам да го заборавам не ми успева никако :(
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  збунета!

  Нема што да те збунува, дечкото си го прави времето интересно со тоа што така се однесува. Те зеза де, накратко кажано.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.