1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зверски (Beastly) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од malechkata, 14 јуни 2011.

 1. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  [​IMG]


  Ви го препорачувам филмов на сите. Модерна приказна за убавицата и ѕверот и уште еден доказ дека надворешниот изглед не е се.
  Филмот е базиран врз книгата која го носи истото име, "Beastly" by Alex Flinn.
  Не сакам да ви откривам премногу, филмот е фантастичен, има многу романтика и се е поврзано со значењето на белата роза. Всушност и корицата на книгата е со бела роза. :)

  Ако нешто повеќе ви значи, во филмот значајна улога има и Neil Patrick Harris (Barney Stinson од How I Met Your Mother) и го прави филмот 10 пати поинтересен. :D

  Во главните улоги: Alex Pettyfer and Vanessa Hudgens.
   
  На BeYourself и G.G им се допаѓа ова.
 2. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Го гледав пред две недели....дефинитивно е мн.убав филм :)
   
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.613
  Допаѓања:
  29.067
  Пол:
  Женски
  И јас го погледнав пред две недели, и ми се допадна, интересен филм, лимонатка :)
   
 4. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  На почетокот се мислев дали да го гледам затоа што Ванеса е во главна улога, а не ја обичам многу многу...Ама сепак го изгледав и не зажалив :) Малце глупо беше изведено тоа кога мораше демек кај него да живее, можеле да поработат малку повеќе за тој дел, но во основа убаво филмче :)
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.632
  Допаѓања:
  80.764
  Пол:
  Женски
  Eве ја мојата љубов - Алекс :D
  На почетокот типов ми беше толку антипатичен, дури и се мислев дали да го исклучам филмот, па и Ванеса како капак на сето ова, ама стискав заби и продолжив да гледам.
  Е, веќе кога стана грд, нашаран со лузните ми беше посебно драг, и си заплакав на крајот кога си се врати во првобитниот облик, бидејќи повеќе ми се допаѓаше таков повлечен, ненаметлив.
   
 6. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Филмска верзија на Убавицата и Ѕверот. Убаво и интересно филмче, лимонатка. Морам да кажам мене глумецот многу повеќе ми се допаѓаше кога беше како ѕвер. Уф каков поглед имаше. :inlove:
   
 7. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Мене филмот многу ми се допадна.Конечно да ја видам Ванеса во некоја озбилна улога, не само во тие тинејџерските,лигавите.. :) Глумецот е преубав како ѕвер. Еден поглед што има, да ти се стресат колениците.
  [​IMG]
  Ми се допаѓа што ја одбрале Mary-Kate Olsen во негативна улога. Навикната сум и неа да ја гледам во лимонатки, ме воодушеви тука. :lol:
  [​IMG]
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Доволно симпатичен за романтична комедија.
  Мене ми се допадна исто улогата на Мери Кејт, се покажа во добро светло.
  Алекс секси бист :)
  Поминува некако ;)
   
 9. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Ја читав книгата и поинтересна беше, филмот беше убав ама некако се разочарав. Некако го немаше тој шарм како книгата.
  Алекс преубав е. :)
   
 10. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Модерна верзија на убавицата и ѕверот.

  Ванеса ми е прекрасна.
   
 11. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Филов е ок , интересен ... :)
  Незнам дали знаете дечково е свршен со внуката на Е.Присли ..
   
 12. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Алекссс лепотан :$ :$ А и на Ванеса и доликува ваква посериозна улога :) Како и да е убаво фимче. интересно :) :D
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Го гледав пред некој ден и доста добар филм е иако не очекував дека ќе ми го задржи вниманието повеќе од половина час :)
   
 14. butterfly6223

  butterfly6223 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.104
  Го гледав филмот пред некое време и ми се допадна многу. Го препорачувам.