1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зголемена мозочна комора

Дискусија во 'Бременост' започната од lunga, 16 август 2018.

 1. lunga

  lunga Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво мамички,
  Ја започнувам темата бидејќи не најдов нешто слично.
  Денес бев на втор скрининг и ми кажа дека левата мозочна комора е зголемена за 1мм.Ми кажаа да се вратам за 4 дена да погледнат пак,па после ќе кажат што ќе се прави понатаму.
  Ако може некој да ми каже дали имал слични искуства и освен во државна препораки кај некој доктор за дополнителни консултации?