1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Здрави грицки

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од iva85, 9 мај 2012.

 1. iva85

  iva85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  27
  Не најдов ваква тема,па може тука да сикутираме :)
  Бадеми,ореви,лешници,леблебии..
  Колку често јадете? :)
   
 2. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  обожавам да јадам ореви
   
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Многу често.
  Чипсот го заменувам со ова.
  Јадам бадеми, ореви и лешници.
  Леблебиите ги јадам, ама не ми се исто вкусни, како горе спомнативе.
   
  На Gi.ir.ll му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам јаткастите плодови ~
  Превкусни ми се. :) Често ми се пријадува по некој лешник !
  И ореви сакам-ама леблебии не баш.
   
 5. iva85

  iva85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  27
  Најчесто јадам лешници и бадеми :)
  а често се прашувам,спаѓаат ли кикириките во здрави грицки,и дали дебелеат? :|
   
 6. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Па сега често не јадам баш иако сакам али лошото е што секогаш здравата исхрана е поскапа и после се прашуваме зошто имаме вишок килограми на себе.
  Инаку најмногу сакам да јадам ореви, лешници, бадеми посебно испечени со сол и секако да не ги заборавам и фстаците кои најретко ги купувам, а најмногу ги сакам... :)
   
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  http://bakokomerc.com/index.php?language=MK&submenu=peanuts&page=peanuts

  Ги заборавив фастаците. Омилени ми се. :inlove:
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Здрави грицки се и пуканките ама сите здрави грицки вклучувајќи ги и бадемите, лешниците, фстаците, семки, сончогледи и сл. преминуваат во нездрави со додавање на солта а без неа па и не се до толку вкусни. И пак треба да се има умереност во изедената количина бидејќи си содржат доста калории. Како велат..4-5 бадемчиња или една рака најмногу :D
  Други видови на здрави грицки кои се?
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.954
  Допаѓања:
  103.457
  Пол:
  Женски
  И јас обожавам да јадам од здравиве грицки :) поготово ф`стаци :inlove:
  лешнаци,ореви,бадеми...
   
 10. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато дека и сувото грозје, суви сливи спагаат во здрави грицки или грешка сум? :?:
  :^)

  ако спагаат во здрави грицки тогаш, да тоа си јадам почесто суво грозје слатко ми е ептен :D + велат дека го намалува апетитот.
   
 11. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Ич не ги јадама од причини што се многууу калорични во 100грама бадем,орев,лешник,лупен сончоглед,кикирики..и све то има преку 700калории..а тоа е премногу..мене доручекот и ручекот заедно не ми се толку :rofl: :^)
  Иначе Кенди и јас мислам дек ае здраво сувото грозје и кога ќе ми се пријаде некогаш ептен благоо..си поткаснувам тоа.. :$
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Женски
  Омилени грицки ми се бадеми лешници ореви и леблебии ама не ги јадам многу често.
   
 13. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.053
  Обожавам за грицкање печена соја. Има некој пробано?
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Немам пробано.
  Инаку обожавам да јадам индиски оревчиња, печени бадеми и лешници, па и свежи ореви.
  Од суво овошје ако спаѓа во здрави грицки(а верувам дека спаѓа) обожавам урми да јадам, ко ништо 200 грама можам да смачкам. Ама дневен внес е доволно од 100 грама какви и да се сушени или свежи од здравиве грицки, па така и кај здравата храна мора човек да се воздржува. ;)
   
  На Angel.Heart му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.478
  Од сите тие, највеќе јадам печена соја како меѓуоброк. Ужинка. Бадеми, ореви , посебно лешниците ми се претешки и не би можела повеќе од 5 бадеми или 5 лешници да изедам.
   
 16. Smileeee

  Smileeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  75
  Да да да!
  Јадам многу пошо ѓи чуваме на таван се качувам и си симнувам со мене едно ќесе полно со
  ореви и бадеми :D Понекогаш знам да изнакршам па да ги испечам мхм мхм мераци :)
  Леблебија исто така јадам ..само поради тоа што е многу сува знае понекогаш да ме подзадави :rofl:
   
 17. Gi.ir.ll

  Gi.ir.ll Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  Јас ги обожавам бадемите,лешниците и оревиите ги јадам само во овај период додека се бели ммм кога ќе уздреат не ми се многу вкусни :D . Речиси секоја ден јадам и сончоглед и тој многу ми е вкусен,најчесто грицкам кога ќе ми е досадно :P
   
 18. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Лаки гриц ги обожавам, а ги јадам скоро секој ден :D
   
 19. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Многу сакам да ги јадам :D
   
 20. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Едноставно ги обожувам ..