1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Здравко Чолиќ

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од mirka, 5 март 2010.

 1. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  Девојки сите знаеме дека Чола е еден од најголемите(ако не и најголем) шармер од Балканската естрада! Денес излегува неговиот нов албум “кад погледаш ме преко рамена“ а јас едвај чекам да излезе во продажба кај нас! Што мислите вие за него, колку ви се допаѓа неговиот стил,неговиот став и песните?
   
 2. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  Чола е цар. Сигурна ли си дека денеска излегува новиот албум , зашо јас имам слушнато дека албумот треба излезе на 8 Март. Молим те одговори ми ако имаш понова информација многу го сакам :up:
   
 3. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  pa vaka... najaveno bese izleguvanje na 5ti mart no zaradi toa sto Cola saka albmot da e poklon za zenite go pustaat vo prodazba na 8mi mart. jas iskreno se nadevam togas da stigne i kaj nas a stom go imam vrace ke bides izvestena kade i koga mzoes da go najdes! :) ako dobijam ponova informacija od ovaa ke ti kazam! koga se raboti za fanovi na Colic ke napravam se! ima 13 pesni na albumot od koi 11 gi komponirase samiot toj i za prv pat vo karierata colic napravi duet i toa so koj drug ako ne so negoviot prijatel-GORAN BREGOVIC! Pesnata se vika Manijaci i ima mnogu interesen tekst sto go pisuval Brega i Marina Tucakovic! najinteresno e sto ima i pesna napisana od Bora Corba! a za tekstovi podobar od nego nema! pozdrav
   
 4. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  pesnite od noviot album na Colic mozete da gi slusnete na You tube- kad pogledas me preko ramena! uzivajte!
  [mod-kirilica:2605j92i][/mod-kirilica:2605j92i]
   
 5. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  A ako sakate da go simnete albumot na ovoj link mozete da go storite toa

  1. "Kad pogledaš me preko ramena" (muzika: Čola, tekst: Bajaga)

  2. "Manijači" (muzika: Čola, tekst: Goran Bregović i Marina Tucaković)

  3. "Autoput" (muzika: Čola, tekst: Marina i Fahrudin Pecikoza)

  4. "Lili" (muzika: Čola, tekst: Čola i Nikola Čuturilo)

  5. "Pamuk" (muzika i tekst: Aleksandra Milutinović)

  6. "Dajte nam svega" (muzika: Čola, tekst: Bajaga)

  7. "Javi se, javi se" (muzika: Čola, tekst: Marina i Bajaga)

  8. "Pričaj mi brate" (muzika: Čola)

  9. "Obmana" (muzika: Čola, tekst: Bora Đorđević)

  10. "Meni niko ne treba" (muzika: Čola, tekst: Marina i Čola)

  11. "Ljubavnici" (muzika: Čola, tekst: Marina Tucaković)

  12. "Prolaze neke slike" (muzika: Čola, tekst: Bajaga)

  13. "Poplava" (muzika: Bajaga, tekst: Dušan Kovačević)
  Код:
  http://hotfile.com/dl/31443557/233fe01/Zdravko_Colic_2010.zip.html

  password

  Код:
  www.unsidewarez.com
   
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/M6F81jIgKKQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/M6F81jIgKKQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  ee mojata prv kaseta bese od Colic..bratmi mi ja kupi..se sekavam mnogu ja vrtev
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  ... Krasiva dobro dosla si u zivot moj.. evo pucacu tri put u vatru nek pitaju gde se to slavi... :D
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/DwnQAV4uosA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/DwnQAV4uosA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
  На capri му/ѝ се допаѓа ова.
 9. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
 10. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Многу сум го сакала и како малечка и сега :) Често го слушаме заедно со мајка ми, бидејќи таа го обожава. Го има слушано уште од кога се појавил. Чола си е жива легенда :) Една од најомилените песни од него ми е
  http://www.youtube.com/watch?v=gIoPUk_K ... re=related
   
  На capri му/ѝ се допаѓа ова.
 11. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
 12. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Еве ова е песната што на секој негов концерт ја загрева атмосферата до максимум! Едноставно е премногу добар и не може да не се сака! ;) :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
   
 13. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wWJ5AfWAfeQ?fs=1&amp;hl=en_GB"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wWJ5AfWAfeQ?fs=1&amp;hl=en_GB" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
   
  На capri и julie77 им се допаѓа ова.
 15. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Го обожавам човеков! Сум му била на неколку концерти и можам да кажам дека едноставно блеска на сцена!! И по доам си го слушам ама најлесто баладите негови ! :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=FRpOH0R1A3o
   
 16. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153

  Песнава е многу добра, како и сите останати од Чола. Цар е, вистинска ѕвезда :*:
  Кога беше во декември минатата година на плоштад во Скопје, заради него излегов на -4 Целзиусови степени, ама вредеше.
   
  На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Немав некое мислење за него, се додека не се најдов случајно на плоштад на негов концерт пред 2 години мислам, кога пееше пред sugababes. Ме остави без зборови каков добар пејач и шоумен е. Звезда во секоја смисла на зборот :) :) :clap: :clap: :clap:
   
 18. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Мислам дека човекот живее на стара слава.Последните албуми што му се буквално се катастрофа,слабо поминаа на тезга а плус текстовите на песните се некако без врска. Старите хитови му се далеку подобри и послушани.Инаку немам ништо против него,добар изведувач е.
   
 19. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Добар,поточно предобар вокал,знае да направи атмосфера и се.Го поштувам во секоја смисла на зборот,и него а и доста ги сакам и неговите песни.
  http://www.youtube.com/watch?v=pnc5YHEC-iQ
   
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Пејач за сите генерации. Колку години постои на сцената и секогаш е на врвот. Го слушаат и стари и млади. Сигурно не постои човек што се нема пронајдено барем во една негова песна. Комплетно квалитетен пејач во вистинска смисла на зборот.