Здравко Чолиќ

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од mirka, 5 март 2010.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.460
  Од денеска се во продажба, во Југотон, Тобако и Розе во Веро2.
  Јас ја носам мајка ми со мене, зашто сите други кренаа раце заради цената. :D
   
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  Е фала ти. :) Кај мене па мајка ми одма рече не заради цената. :D
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.211
  Чола вреди и за повеќе, кога за цеца даваа по 1000 треба ли да го потценат Чола??
  И јас барам кандидат за на концерт, ми се чини веќе имам понуда од една феминка... Ќе се договориме..
  И бај д веј, некој се дрзна да коментира за последниот албум на Чола, а внесе стихови од неговиот албум од пред 4-5 години ... хахахах... браво за тебе!
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  http://www.youtube.com/watch?v=U2r81Wqm3W0
  една од првите песни што ги слушнав и одма го научив текстот.. преубава е.

  http://www.youtube.com/watch?v=dzccNbgQ ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Er7cVTFmLso

  http://www.youtube.com/watch?v=S_OQQE8w ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=LDsVO4_ssZg омилена :inlove:


  и уште многу многу други. Најубави му се песните од седумдесетите кога почнал да пее, а и тие од осумдесетите. Го обожаваам едноставно :inlove:
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  42.897
  Хммм, ова претпоставувам на мене се однесува.
  Па, не видов дека сум направила грешка, изгледа овие дебилни стихови ми останале во паметење, па сум ги помешала со новиот албум :)
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  Претпоставувам дека стиховите на таа песна - Hajmo negdje nasamo ги напишал Брега |( Незнам, сум читала дека повеќето песни на кои текстовите им биле напишани од Балашевич биле тотален погодок а во последниве неколку албуми, мислам од 2000 па навака, во некои песни умешал прсти и Брега па ги утнал.. На пример Манијачи он ја напишал, додуше јас реков дека песната ми е интересна, ама што знам повише ми е за веселба онака за рипање, скокање и зезање одколку нешто што навистина му личи на Чола, веќе човек во години што годините за зезање и правење на такви текстови му поминале. Он ни во неговата младост немал такви текстови и песни, повеќето му биле прекрасни балади.. Тие во некое интервју изјавиле со Брега дека песната била направена чисто за зафрканција и за забава. Ама што знам не им доликува на годините. Од последниов албум искрено најубави песни му се Памук и Лили. Другиве што знам - текстовиве ми се глупи и музиката така ко кафанска.. Ама сепак тој е нашиот еден и незаменлив Чола на кој му е дозволен барем еден пропуст и гаф. :)
   
 7. Eleni73

  Eleni73 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  И јас мислам дека не е многу скапа картата не за Чолиќ секогаш има одлични концетри!!!!!
   
 8. milk.honney

  milk.honney Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  22
  Чола е еден и единствен! Го обожавам..таков шармер, таков шмекер :) Се надевам ќе одам, зошто лани на плоштад си поминав екстра!! :)
   
 9. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.642
  Допаѓања:
  2.154
  со картата ке даваат и гратис ДВД со негов концерт
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.460
  На концертот или ?
  Јас кога ги земав моите не ми дадоа ништо... :(
   
 11. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.016
  И јас одам на концерт, едвај чекам :rock: Во однос на цената мислам дека за Самарџич беше сосема коректно 400ден, за Цеца дефинитивно беше премногу 20е :!: што е многу многу е, па и ако бидеме реални нејзиното време одамна помина.
  Сметам дека е висока цената но сепак ќе одам :wasntme: не би го пропуштила :inlove:
   
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  Па незнам така рекоа ама мислам тоа ако купиш карта од Гуливер, и ти даваат ДВД од Кошава мислам, не ми текнува како се викаше. :?:
   
 13. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.211
  да да, од Кошава, направил многу убав концерт со многу публика.
  Јас си барам друштво за на концерт... има некој заинтересиран???
   
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  Јасс :lol: Ја па на се прва да се јавам.. јас сериозно си планирам да идам, ама нешто гледам да не ме зезне другарка ми во последен момент па што ќе правам. -.-
   
 15. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.211
  јас ни другарка немам да иди со мене, скапо му било, сите ми велат... и не идат... :worried: :worried:
   
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  Па и мене тоа ми викаат, на сите коса на глава им се крева кога ќе чујат цена.. среќа имам јас заштедено. :|
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.211
  мојот проблем е што не сум од скопје и што треба сама да одам, а не знам ни кај се наоѓа салата... : ))))
   
 18. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  Офф, па тоа ти е негде Карпош, кај Воена болница ама сега незнам како ќе стигнеш до таму.. :|
   
 19. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.211
  ќе се снајдам... може ќе се пријави уште некоја феминка за друштво да ми прави, да ми биде водич...
   
 20. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  4.006
  Ај.. има време, само и јас се плашам на крај да не испаднам без никој. -.- Ај здравје.