Здраво

Дискусија во 'Канта' започната од Incule, 25 јануари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Женски
  Кој сака форум собиракна,во некој кафиќ,да се запознаеме сите на форумов
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.251
  Пол:
  Машки
  Едвaј две пoрaчињa имaш нaпишaнo зa две гoдини, пa уште сaкaш некoј дa седне сo тебе и кaфе дa пие. (facepalm)
   
  На КикиМаус, crimson, Cinderfakinrella и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Женски
  Не само со мене,ситеее
   
  На Aleksandar1212 и Crna Dama им се допаѓа ова.
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.310
  Допаѓања:
  118.392
  Пол:
  Женски
  зависи уФ кој кафик, у сите не влагаме :emo::emo:
   
  На КикиМаус, kim.k, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.349
  Пол:
  Женски
  Е добро де девојчето си сака нови познатства, убаво е човек да запознава луге. Не е ништо страшно тоа. @Incule и ако не те знам еве јас ке скршам мразот прва и ке седнам да пијам кафе со тебе :D
   
  На buba4e89, Cinderfakinrella, "Zoki" и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.251
  Пол:
  Машки
  Нa пример јaс сaмo вo нa Шенки кaфичoт oдaм. 8)
   
  На КикиМаус, kim.k, Cinderfakinrella и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Ако се делат гратис дезодоранси, идам и ја, инаку не.
  :d::drunk:
   
  На КикиМаус, kim.k, Ketchup и 11 други им се допаѓа ова.
 8. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.310
  Допаѓања:
  118.392
  Пол:
  Женски
  строго таму на сепаре
   
  На kim.k, Cinderfakinrella, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 9. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.227
  Допаѓања:
  105.371
  Пол:
  Женски
  А ако бираме јавно форумџика на годината?(tumbleweed)
  На лице сМестО.
   
  На Ketchup, "Zoki", Kukla994 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  Јас кафе само со виски пијам ако частиш може :!:
   
  На Ketchup, "Zoki", Aleksandar1212 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Женски
  ми се ближи роденден :P
   
  На "Zoki" и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 12. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.349
  Пол:
  Женски
  Таман ке ти купиме поклон :rofl:
   
  На "Zoki", Aleksandar1212 и Dust им се допаѓа ова.
 13. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  @galapce Сега директ да кажеше дека мене ќе ме изберевте одма, може, ама ти, тек ќе сте бирале :^)
  :d::drunk:
   
  На Ketchup, purple..m, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  Оо и две парчиња торта.
  Ама јас и кафе сакам инаку неможам да заспијам.
   
 15. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.251
  Пол:
  Машки
  Дечки, и мене ми се ближи рoденден пa тaмaн и зa мене ќе дoнесете кoгa ќе се видиме. Тaмaн нa еден трoшoк. :rofl:
   
  На Ketchup, Dust, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.349
  Пол:
  Женски
  Тоа се значи плус два трошока кога ке видиш :D:rofl:
   
  На Dust, Згодно Момче и Mr. Right им се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Море и на тронот на Шенки ќе те ставиме, таман штом и роденден ти се ближи :lol: :party: ^_^
   
  На kim.k, theowndemon, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.251
  Пол:
  Машки
  А, Инкуле вo скут кaј мене. Декa и нa нејзе и се ближи рoденден. :rofl:
   
  На Dust, Згодно Момче, Winter Lady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.349
  Пол:
  Женски
  Таман и ти ке и купиш на неа еден поклон и готово, така ке се раздолжите, каков скут :D @Mr. Right
   
  На Dust и Mr. Right им се допаѓа ова.
 20. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.973
  Има едно многу фино, убаво, дружељубиво момче се вика Sashko1992 (Сашко) тој многу сака да шири нови пријателства и познанства. Пиши му во пл, Cool е обично он не организира за на кафе не собира тоест! :D
   
  На Ketchup, "Zoki", Purplelilac и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.