1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зелената милја (The Green Mile) [1999]

Дискусија во 'Филмови' започната од BoaVista, 16 декември 2010.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
  Приказна за човек кој е неправедно осуден на смртна казна, приказна која ќе ве натера длабоко да размислите дали треба да постои смртната казна во едно општество.
  Како и да е, прекрасен филм, можеби и најдобар, кој многу ќе ве трогне и нема да ве остави рамнодушни.
  Cast:Tom Hanks, Michael Clarke Duncan,David Morse и др.
  [​IMG]
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  The Green Mile

  Филмов го имам гледано одамна, ама не знаев како се вика. Навистина добар филм.
  Том Хенкс е добар глумец, и во Форест Гамп многу ми се допадна како глуми, знае да го долови ликот.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Зелената милја(The Green Mile)[1999]

  Том Хенкс ми е еден од омилените актери.Филмот ми гледан повеќе пати и секој пат уживам кога го гледам..Приказната ми се допаѓа...иако е постаро филмче вреди да се гледа...
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Зелената милја(The Green Mile)[1999]

  Филм кој го обожавам. Плачам секогаш кога го гледам. ;(
  За Том Хенкс - огромно браво! :clap: Одличен глумец, отсекогаш сум го сакала.
  Содржината на филмот е преубава, дефинитивно не ме остави рамнодушна. А Мајкл Кларк - т.е. Џон Кофи во филмот - глумата му е повеќе од одлична. Човек кој на прв поглед мислиме дека не му одговара таа улога - поради неговата градба, нели? Но сепак милото лице и неговите солзи во филмот ме трогнаа.
  Не е ни чудно што филмот добил 4 награди: Најдобар Спореден Актер, Најдобра Филмска Слика, Најдобар Саундтрак и Најдобра Сценографија.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.689
  Допаѓања:
  252.293
  Пол:
  Женски
  Зелената милја(The Green Mile)[1999]

  Одличен филм, уште подобра глума!
  Си плачам секој пат кога го гледам, филм задолжителен за гледање.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  Зелената милја(The Green Mile)[1999]

  добар филм ;)
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Зелената милја(The Green Mile)[1999]

  Чудо од филм.
  Исклучително потресителна приказна.

  Го гледав неколку пати, не знам зошто и секој можен пат плачев се повеќе и повеќе се тресев. :x
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sandokan123

  Sandokan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Чим е со Том Ханкс(ма бој) одличен,момчето нема промашено филм :inlove:
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Филмов го имам гледано мал милион пати, омилен филм ми е дефинитивно. Многу потресна приказна, предобра глума, одличен ее
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.104
  Пол:
  Женски
  Филмов ми се допадна повеќе од книгата, што ретко се случува. Потресна приказна која, мислам, секој треба да ја види.
   
  На boomsleng и naturallmess им се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.038
  Пол:
  Женски
  Многу добар филм, глумците се неверојатни ама сите до еден ти влегуваат под кожа со нивната глума, толку многу убедливи.
  Ми беше на листата за гледање и стварно е жално да се пропушти вакво ремек дело.
  Неизвесна приказна, испреплетени се повеќе различни стории кои се меѓусебно поврзани, се си мислев дека големиот човек е стварно виновен за тоа грозоморно дело за кое беше обвинет.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.