1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зелено кафе

Дискусија во 'Диети' започната од babyBlu, 18 јануари 2010.

 1. babyBlu

  babyBlu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  pred nekoj den procitav za nekakvo si zeleno kafe,od istoto imalo za pienje kako normalnoto kafe i vo vid na kapsuli.E sega me interesira nekoja od vas da ne znae nesto,de ne ste probale,dali stvarno se slabee tolku brzo i efikasno...navodno Leontina oslabela so toa kafe ama jas nemozam da najdam ama bas nisto...pozzz
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  за зеленото кафе имаа пишувано во темата за зелен чај. Таму провери :)
   
 3. ubavicataizverot

  ubavicataizverot Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  jas ke ti dadam broj od pretstavnistvoto vo skopje za zeeno kafe 02/2603 611...znam deka edna devojka zborese deka oslabnala od toa,alo nirmalno ne vo tolkava mera kako sto reklamiraat,no vo sekoj slucaj imalo efekt
   
 4. babyBlu

  babyBlu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  bas nisto nema i tamu ,istoto prasanje so go postaviv i jas,sepak fala ....
   
 5. babyBlu

  babyBlu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  bas ke vidam so ke mi recat,fala ubavice,pozz de zverot :lol: :lol: :lol:
   
 6. BJA

  BJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Kafeto cini 1770,00den 14 kesicki a imalo i kapsuli 1230,00den 20 kapsuli
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  UHAAAAA...pa i ne e bas evtino....
  A bas se prasuvav kolku e!
  Znaci 14 kesicki za dve nedeli..SKAPO!
  Podobro mi e za 1000 denari sto si odam na fitnes :lol: :lol: :lol:
   
 8. Alice136

  Alice136 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Мене ме интересира дали некој има искуство со ова зелено кафе бидејќи е ептен голем хит меѓу луѓево, па да размениме некои искуства.Сите викаат дека е ептен делотворно.Некој спомна дека го има во Веро, ама јас го имам видено само по аптеки и цената е навистина таа.
   
 9. leptirce

  leptirce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  55
  moze li nekoja koja go ima koristeno zelenoto kafe da mi kaze kade go ima zemeno zasto imam slusnato mnogu pozitivni raboti za nego iskreno kazano deka deluva :) pozz
   
 10. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Во Скопје го има во Виола аптеките, а рекоа дека и во Тинекс Космо ќе го донесат и дека ќе биде поефтино од другите места...
   
 11. Alice136

  Alice136 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Од кафево као демек има ефекти пошто доста го фалат особено кај оние кои се склони кон лесно слабеење, ама не кај сите.Кај мене имаше незначителен ефект во смисла на губење на апетитот, исфрање на водата од организмот и намалување на отоците со што се чувствуваш полесно, зголемена будност и сила итн... ама затоа пак има и многу нус ефекти кои лошо влијаат на организмот како голема несоница, срцебиење, вознемиреност...Сега, нормално, зависи и до осетливоста на организмот, пошто сите сме нели различни.Инаку ги има и во други аптеки.Цената е 1770ден за кафето и 1230ден за таблетите. Во Виола е поскап.Јас не сум премногу воодушевена.Потребна е претпазливост.
   
 12. Anovii

  Anovii Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  deka e luksuz e .... ama imam drugar koj so dieta i kafeto e oslaben 6 kg za edna nedela
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  А што правиме со фактот дека во границите на здравото е да се слабее до 1 кг неделно? :roll:
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  6 kg za edna nedela?? auu pa toa ne e zdravo tolku mnogu za tolku kratko vreme.
   
 15. cece

  cece Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo.Moeto iskustvo so zelenoto kafe e: Do deneska znači ispiv 10 kesički ili za deset dena simnav 7 kg.Imav 80kg sega 73kg.Za ovoj period nenam počuvstvuvano nikakvi posledici( vrtoglavica , zamor, nesonica ...).Apetitot mi e za 90% namalen, nemožam nitu edna porcija zelena salata da izedam............. Ke Vi pišam za 4 dena.
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  цеце не здраво тоа брзо слабеење, знаеш? И тоа што викаш дека немаш апетит... :? На твојот организам му е потребно се. Можеби ти е многу важно да ја намалиш килажата, но здравјето треба да ти е поважно. ;)
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Искрено,не верувам колку тоа чаевите и кафињата помагаат.Ќе изгубиш некој килограм,ама со него и многу енергија,па ќе ти се фати ѓаол и пол :? Само здрав начин на исхрана,макар што подобро со кило две повеќе отколку само коски,според мене.Секако има исклучоци на кои навистина им треба салбеење,заради здравје!Ви посакувам здравје!
   
 18. Collen

  Collen Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Jas eve veke edna nedela piam zeleno kafe i se uste nemam zabelezano nekpo promeni kaj mene, Mozebi treba poveke vreme da gi piam, ili mozebi pak ne go primenuvam pravilno. Jas piam edna kesicka 15 minuti pred jadenje ednas vo denot. Dali e toa dovolno ?
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.820
  Допаѓања:
  151.841
  Колку кесички има во едно пакување Z зелено кафе?!
  Мајка ми се опседна со идејата дека е фин начин за слабеење за мрзливи особи како неа кои не сакаат физичка активност.
  И дајте некоја алтернативна верзија на зеленово кафе,исто така ефикасно како ова,ама цената да му биде пристапна.1700 денари ни во лудило на би дозволила да бидат фрлени за нешто со несигурен резултат.Има ли други брендови?!
   
 20. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Во зелена кафа има 14 паковки, и да многу е солена цената.Лилит мајка ми пие китосан ултра по цена од 500 денари. Капсули се, се пијат две до три пред јадење(пред оброк со масти)Не захтеваат физичка активност, и мајка ми се фали добри се умерено се топат килограмите ... може да проба. :)