Зелено кафе

Дискусија во 'Диети' започната од babyBlu, 18 јануари 2010.

 1. iskri4ka

  iskri4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  12
  Имам испробано секакви апчиња за слабеење. Најефикасни се HERBAFAST ги има у зегин некаде околу 500 денари се 10 капсули се пие едно на ден. Со овие апчиња немаш апетит и мнг јасно дека ќе ослабеш.во скоро време освен зелена кафа немам пиено други апчиња али планирам да си почнам пак со хербафаст.
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Изгледа не си ги чула и негативните работи.Забрането е за употреба бидејќи имало многу штетни состојки.Сите кои го пиеле се повикани на задолжителен медицински преглед.
  Поздрав ;)
   
 3. anelulu

  anelulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Zdravo! Nova sum na forumov, a zainteresirana sum za poefikasno slabeenje. Poradi navedenava pricina , slusnav za efikasnosta na Zelena kafa i sakav i jas da go kupam. Vo namerata me spreci tetka mi, koja imase ispieno nekolku kesicki i bese zadovolna od efektot. Megjutoa odkako nejzinite gazdi ( funkcioneri na Alkoloid) razbraa deka go pie, istiot go isparatile na ispituvanje vo nivnite labaratorii i utvrdile prisustvo na toksicni materii stetni po organizmot. Pa taka sega i jas ne sakam da cujam za konsumiranje na Zelena kafa. Pozzzzzzzzzz !!! :hai:
   
 4. lolita89

  lolita89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
  Eve da vi poobjasnam okolu cenata na zeleno kafe nakratko..... MOzete da go najdete vo sekoja podobro snabdena apeteka vo Mk e sea fintata e vo toa sto jas pred nekolku dena bev da si zemam no odbaska ne mozev da najdem, pa zatoa najdov vo kombinacija so edni kapsulu ... Znaci zeleno kafe+VitkaHodia(kapsuli za slabeenje)=980den. Kapsulite sum gi piela porano i za 1 mesec oslabnav 6kg inace vo pakuvanjeto ima 60 kapsuli a se pijat po 2 pati na den po 1kapsula... sto se odnesuva do zelenoto kafe ... pakuvanjeto sodrzhi 14kesicki odnsono za 2 nedeli koristenje, a za kraen rezultat preporaclivo e zelenoto kafe da se konzumira 2 meseci. Vo kombinacija so ovie tableti mislam deka bi postignale podobar i pobrz efekt, Jas pocnuvam da gi pijam za 2 dena pa zdravje posle nekoe vreme ke ve informiram za rezultatite ... Pozz se nadevam deka na nekoj od vas mu pomognav okolku infomraciite za temava.
   
 5. brownie

  brownie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  49
  Зелен чај

  Девојки дали некој од вас има пробано Зелено Кафе и дали има ефекти?
   
 6. langida

  langida Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  јас имам пиено од ова кафе искрено немав никакви ефекти само залудно тросенје пари а и кафето не е бас со добар вкус,се зависи до организмот мене не ми помогнаа ни најмалце не ослабев
   
 7. accipiter82

  accipiter82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  21
  Гледам дека зеленото кафе стана пак актуелно како начин за слабеење. Дали некој има искуство со овој производител?
   
  На FoodLover му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Од денес почнав да го пијам пак.Еден период престанав.Мноогу слабее !!! Го има во Zegin Healthy Food 149 ден. Еве го. IMG_20160217_123029.jpg
   
 9. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  3.842
  Пол:
  Женски

  Ајде и кажи резултати
   
  На FoodLover му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Секако :)))
   
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  5.284
  Дали сеуште се продава кафево?
  Колку кошта?
  НЕкој со нови резултати лоши и добри?
  Морам да симнам 5 кг. една недела внимавам на исхраната така да...сакам да пробам со кафево
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  5.284
  како го приготвуваше?
   
 13. E*N

  E*N Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски

  Кој период го пиеш кафево го земав и јас но не знам во кој период се конзумира (исто како секое кафе или насабајле на гладно, после или пред јадење) и колку се слабее во просек ?

  Една голема супена лажица се става во 300-350 мл вода да врие околу 5-10 мин и се остава да се изладо околу 1 час па се вадат зрната и се пие течноста, е сега само не знам во кој период се пие бидејќи тоа не го пишува на упатството
   
  Последна измена од модератор: 13 февруари 2018