Зелен чај

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 6 јануари 2010.

 1. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  3.207
  Ме интересира, ако знаете да ми кажете колку чинат таблетите од зелен чај?
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.416
  :lol: :lol: pa me iznerviravte.... :lol: uporno vkusot vkusot....jas uporno tahebo tahebo...vie pak vkusot.... :lol: eeee pa vise....ke ve razmavam :lol: a sum zapnala kako jas da go proizveuvam...priznajte :lol: ama so da praam koga nesto mi se dopaga i pomaga sakam na site da im kazaaaaaaaam :lol: ...i koj ke proba odma da pise :lol: ajde bac do site sea....I TAHEBO DA SI KUPITE :lol:
   
  На sanjajana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Овие јас што ги купив се 250 ден 150 таблети се пијат 4 на ден ги има во Зегин од италијанска фирма се ESI
   
 4. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Jas pa sum procitala deka zeleniot caj e mnogu efikasen dokolku se pomesa so 10cl mleko... e sega sto e tocno kojznae :)
   
 5. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Samosto se vrativ od apteka mi kazaa deka nemaat takov pa proveriv vo vero i imase tahebo caj od vitalija od drvoto tahebo vo rozeva ambalaza no nema miris na portokal sepak go zedov zato sto e za zgolemuvanje na imunitetot pa ako moze podetalno da mi kazes kade da nabavam zelen caj so vkus od portokal ?
   
 6. izabella

  izabella Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  I JAS GO PIJAM REDOVNO NEMAM NIKAKOV PROBLEM SO VKUSOT I MIRISOT!!! TOA E SE DO SAMATA LICNOST GO PIJAM LADEN SO DVE TRI KAPKI LIMON I PREKRASNO E!!! :D :up:
   
 7. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  A efekt na slabeenje ?
   
 8. babyBlu

  babyBlu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  a dali se slabee od ovie apcina?
   
 9. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448

  Eve da pisam ODLICEN E tahebo od vitalia fala mnogu
   
 10. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Еве ги пијам скоро 15 дена ама незабележувам резултати,уште е рано ке продолжам да ги пијам барем два месеци па ке видиме .
   
 11. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Да и јас го пијам подолго време и сега некако ми е навика без две шолљи на ден незнам како да ми фали нешто...а стварно има многу големо дејство врз целиот организам многу поздраво се чувствувам откако го пијам :)
   
 12. Devils-Candy

  Devils-Candy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  29
  Абе ја уствари дома иам зелен чај, али шо знам, мајка ми вика катастрофа бил.. ЛОЛ, да не знае некој случајно, после колку време уствари ќе има ефекти на мојот НЕРАМЕН стомак?? :D Ај ве молам пишете! :) Поздрав! 8)
   
 13. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Јас лично пијам редовно зелен чај веке пола година,една чаша дневно обавезно а понекогаш ако ми дозволува времето и по 2-3 чаши на ден.Потврдувам дека линија на тело навистина се одржува како делува и зошто не ми е јасно,но знам дека од кога го пијам апетитот ми е намален а и килограмите воопшто... Делува и на кожата ја чисти од мозолчиња и слично ... И најглавно,влијае на здравјето дефинитвно :up: Така да,девојки пијте зелено чајче преку зима секој ден а налето служете си го ладен.Ке има резултати !!
   
 14. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  а за зелениот чај ме интересира дали за да има ефекти врз здравјето мора да е чисто зелен чај или може да е мешан со други,на пример портокал,лимон,пробав и т.н пикантен,измешан со други тревки и беше многу вкусен па се прашувам дали тој има ефект на зелен чај?мислење од тие што редовно го користат.....
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.557
  Допаѓања:
  99.690
  Па не знам,ама претпоставувам дека има врска,затоа што количината на присуство на зелен чај во таа мешавина е многу помала,отколку кога би бил чист,па претпоставувам ради тој сооднос и помал е благодетот на чајот.

  Инаку го најдов тој на виталија,ама право да ви кажам дека тој со жен шен ви го препорачувам многу повеќе,а тој со тахибо кој е подобар ради вкусот не знам каков е не сум го пробала,а и не знам што билка е и што ефекти има.Веќе ако сакате мешавина од различни чаеви,гледајте барем да бидете во придобивка од дејствата,а не само вкусот,па затоа ви ги препорачувам и јас овие од Виталија.Овој со жен шен е одличен за циркулацијата,ладни раце,нозе нема повеќе,супер е за меморија и концентрација,за подигање на либидо и -подигање- на -пријателчето- на вашиот партнер :lol: .Сериозно,одамна го немав начекано по маркетиве,а и го напуштив затоа што сакав промена и почнав да пробувам различни и сосема заборавив на овој,а пред година дена само тој го пиев,во време на сесија немав мака,дали самосугестија или не знам што,ама концетрација одлична,умор,никаков,имунитет супер,плус остипации и слично,слободно простете се со нив.

  Инаку,што се однесува до подготовката,многу е важно како го спремате,затоа што во спротивно пушта масло кое горчи,а нема некое посебно дејство.Водата не смее да биде вриена,туку токму пред да почне да врие да биде тргната од оган,а чајот внатре да не се држи повеќе од 3-4 мин.Јас така го спремам и супер е,дури и можете да почувствувате баш некој интересен вкус што потсетува на нешто зелено :lol: .Сега рака на срце не е најубав на свет,ама затоа му капнувам кришка лимон или малку цитрон,па затоа ви препорачувам подобро обичен зелен,па сами додадете си лимон или што и да сакате,ефектот е поголем,плус загарантирано добивате бонус витамин ц,а не само арома на лимон,а вкусот значително е подобрен.
   
 16. Jasmina88

  Jasmina88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas momentalno sum na dieta i pijam zelen caj. Navistina pomaga vo namaluvanjeto na tezinata. Na pocetok mi bese odbiven za pienje, no sega veke se naviknav, i si pijam postojano.
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.557
  Допаѓања:
  99.690
  Еее супер,во диети пиши ни ја диетатата што ја држиш.Бескрајно ќе ти бидеме благодарни! :lol:
   
 18. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  I jas ja cekam dietata so zelen caj :D
   
 19. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  zelenata kafa cini 1000 den i ima mislam 14 kesicki filtri za 5 kg da simnesh za 7 dena
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Премногу е тоа. Не е здраво :?