Зелен чај

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 6 јануари 2010.

 1. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  И јас имам пиено зелен чај навистина помага за намалување на вишокот килограми нема некој многу пријатен вкус,ама се е навика.Сум слушнала дека не смее да стои филтер ќесичката во водата повеќе од 3 минути затоа што после тоа многу горчи.
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.571
  Допаѓања:
  99.782
  Убаво пишува дека е од ехинацеа...не може тоа да е зелен чај. :worried:
   
 3. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Мене ми се случува да ја заборавам кесичката и до 5-10 минути .Не ми горчи , а и незасладен го пијам.
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  и мене ми се има случено да го заборавам подолго време и не горчи инаку пијам зелн чај со лимон а имам купувано и зелен чај со мед и лимон и е мн повкусен ама веке подолго време го немам сретнато
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.571
  Допаѓања:
  99.782
  Не е до горчењето,испушта како масло на површината кое и не е баш препорачливо да се пие.
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Јас редовно го пијам овој, не за да ослабам, туку заради регулирање на столица :)
  Си го засладувам со мед, или пак со лимон и шеќер.

  [​IMG]
   
 7. ely1

  ely1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  zelen kinezki caj ,, SANIE ,, kade mozam da go najdam vo Skopje :worried:
  [mod-kirilica:tzawycsu][/mod-kirilica:tzawycsu]
   
 8. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  Феминки си купив зелен чај, но незнам колку пати во дента треба да го пиам?? ајде помош околу тоа??
   
 9. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56
  Мислам дека на ден максимум можеш да пиеш 3 шољи зелен чај.
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  ^ Нема определено колку пати да се пие. По желба. Јас често пијам и 3 чаши во денот.
   
  На Negreva му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.571
  Допаѓања:
  99.782
  Има,има...2-3 шољи најмногу,инаку притисочето до плафон,несоница,може и срцебиење да се јави.
  Колку и да е добар сепак се си има граници.
   
 12. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  окејјј тенкјууу :))
   
 13. sanjajana

  sanjajana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0

  што диета држеш и колку ослабна за 2 месеца ?
   
 14. sanjajana

  sanjajana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0

  што диета држеше и колку ослабна да 2 месеца ?
   
 15. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  УН Диетата кај мене се покажа како најефикасна, трае три месеци и ако правилно се придржуваш ќе ослабиш доста.Моментално немам некоја посебна строго утврдена диета, не јадам леб, грицки и благо (понекогаш се случува малку црн леб да каснам), јадам повеќе овошје и зеленчук,избегнувам газирано и алкохол, секојдневно пијам зелен чај.
  Исто и наутро пијам јаболков оцет.Така ми е најубаво,мразам диети од типот 100грама месо,1морков,2парчиња сирење...Здрави навики во секојдневната исхрана и нема проблеми ;)

  Да не бидам офф топик..каков зелен чај користите :?:
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  ^ Jaс пијам секаков. Од коро пиев едно време, па свртив малку на поевтино, на паковката од чајот една жена што има, ама не почувствувам некоја разлика.
  Убави ми се зелените чаеви од сите фирми ама последниот пат кога купив од коро на риба ми мирисаше незнам зошто :^)
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.571
  Допаѓања:
  99.782
  Коро се многу слаби и неубави чаевите...порано беа супер,сега се бљак.
  Пробај со Гуд нејчр на алкалоид,мене ми е супер!
   
  На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.898
  Пол:
  Женски
  Мене зелениот чај од коро, со извинување ама на лепешка ми мириса не знам зашо :puke: :tmi:
  Тие со вкус на лимон се добри, и го фалат тој со мед, видов во рамстор имаше па ќе си земам да го испробам него.
   
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.636
  Допаѓања:
  49.445
  Пол:
  Женски
  Порано пиев само црн чај (од баба ми работа - од мала ме научи на таков), но последните години почнав да пијам и зелен и бел. Зелениот ми е омилен, зашто е најздрав, и многу ми е вкусен. Овошните не ги признавам за чаеви :D
  Зелен пијам обично чист, не во мешавина, незасладен, а ретко со мед. Го купувам оној на Виталиа, подобар ми е отколку филтер чајот. И мешавината на Виталиа со лимон и ѓумбир ми се допаѓа. Тахебо немам пробано, следниот пат ќе купам таков, но обично останувам на тоа дека чистиот е најдобар.
  Филтер зелен чај од Липтон е чиста вода, ич, ама ич не е убав. На Франк ми е убав, појак е, но пак ќе кажам - Виталиа е нај!
   
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Гуд нејчр и јас го пијам.А купив и на Коро еднаш ама не ми се допадна.А колку е зелениот чај на Виталија :^)Никогаш не сум го пиела, а секој ден купувам производи на Виталија, би требало да е убав :?: