1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Земја (планета)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од cheetah.girl, 14 ноември 2012.

 1. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Што мислите како би било доколку и Земјата би имала прстени како Сатурн?
  Каква улога имаат прстените? Дали се би било поинаку? Погледнете како изгледа доколку би било така и споделете ги вашите мислења во врска со ова :)
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... T2sQ7KIQ-E

  се надевам ова е соодветно место за темава...ако не ви се допаѓа - клуч :)
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.381
  Пол:
  Женски
  Не знам прстенот каква улога има за планетата, но имам гледано слики и видеа како би изгледала Земјата со прстени и навистина е прекрасно :)
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  9.226
  Пол:
  Женски
  Убаво би било со прстени а не знам што значат би било убаво така :)
   
 4. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  ubavo bi bilo na snimaka izgleda bas ubavo no nasata planeta so prsteni moze da bide i katastofalno ne mozam da zamisam sto se moze da se sluci kako sto citav na net
   
 5. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  43.099
  Пол:
  Женски
  реално сега земјата има некакви си прстења, околијата на земјата е преполна со сателити и т.н. вселенско ѓубре, отпадоци, остатоци од ракети и сл., а за жал и измети од луѓето кои престојуваат во вселенски станици.