1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Земјотрес!!!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ElleS, 15 мај 2011.

 1. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Сакам да кажам...

  СДК дека земјотресов што сега го почувстував ме потресе многу! не е нормален
   
  На kikistojceva му/ѝ се допаѓа ова.
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Сакам да кажам...

  Значи од кревет срипав...!Што е со земјава што само се тресе бе луѓе?
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Сакам да кажам...

  Пак ли имаше земјотрес? :worried: :worried: :worried:
   
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Сакам да кажам...

  Еј не сум забегала, стварно имаше земјотрес??? :?:
  Јас осетив нешто ама си викам, не ми е добро почнав да забегувам :D
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  ^ Навестување за судниот ден, 21 Мај.
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Сакам да кажам...

  Да, кратко ама доволно да не предупреди дека мисли на нас изгледа секојдневно во последно време... :worried:
   
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.111
  Допаѓања:
  107.080
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  Аманте бе лудацине да не испаднат у право :wasntme:
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Сакам да кажам...

  ^ Бегај бре. Мрднати секташи. :D
  А земјотрес јас не почувствував. И онака се тресам цела од што ми е ладно. :worried:
  Мани друго, џабе арчови на моине со полу матури/матури. :rofl:
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Сакам да кажам...

  Де бе , прво минатата сабота , па денес сабајле , па сега ?! Среќа што овој сега не го осетив , иначе ќе ве дружев до сабајле .. Не знам зошто вака , само се надевам дека не се спрема нешто поголемо ..
  За што станува збор бројче ?
   
 10. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Сакам да кажам...

  Кога е имало земјотрес ??? брее малер ако е имало, никогаш до сега не сам почуствувала.... :( а сакам
  иначе СДК дека осеќам и ваа вечер ке изигравам вампир :^)
  неможам никако да заспијам......
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Сакам да кажам...

  Ај некој љубезен нека отвори тема во Општи за земјотрес, мене ме мрзи, да не трупаме овде... :worried: Овде во Велес најверојатно немаше или јас не осетив, а и никогаш немам осетено земјотрес досега фала му на Господ.
   
 12. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Сакам да кажам...

  Ајде девојки, не се заморувајте со тоа. Јас во ништо од тоа со крајот на светот не верувам. Или не сакам да верувам сеедно.
  Па има и побитни работи од тоа, како на пример што ќе се јаде сабајле. :)

  Не се секирајте, тоа земјата се тресе дека мене ми е роденден :D :D :D :D :D
   
  На senza.parole, sesilija, marama и 3 други им се допаѓа ова.
 13. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  Сакам да кажам...

  http://www.emsc-csem.org/ имало е земјотрес еве ја страната каде најчесто гледам
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.970
  Сакам да кажам...

  Море јас мислам шо да складирам до себе,да не ме затрупа жива,па да немам вода да се напијам дур ме најдат!!!Да,се надевам дека ќе преживеам. :D
  Се,се ама земјотрес не!Ако сака и ураган нека има,ама земјотрес...нејќум брате!Не го осетив,ама се потресов!
   
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Морав да ставам извичници, многу потресна е темава :)

  Ајде пуцајте. Ете пред 5 минутки имаше уште еден.
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.970
  Абе шо лажете дека имало,еве на странава гледам,сабајле имало два,за сега не покажува или ја нешо ќора сум и прееска кон 12 часот еден.
   
 17. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Сакам да кажам...

  Фатив да учам и земјотрес почна :lol: :lol: :lol: добро веќе нема .... :D
   
  На marama, beached и zhap4e им се допаѓа ова.
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Сакам да кажам...

  Ама јас го осетив негде после 01.30 а тука пишува 23.30 :^) ... И гледам У Грција тресе редовно...
  Ова е само некое предупредување... :|
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Лилит, ај види поубаво, 3 земјотреса имало денес во македонија. :worried:
   
 20. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  ЈАс сум горда на себе. Осетив само еден.

  Рака на срце, среќа што не ги осеќам зашто ќе кренам узбуна низ дома.
  Страв ми е, како мачка со подвиткана опашка ќе станам.