Зимска vs летна гардероба

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 октомври 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Кој повеќе период во годината го сакате во однос на гардаробата? Зимски или летен?

  Некои едноставно уживаат во летни фустанчиња, сукњички, белата боја, цветни дезени, откриени нозе, раце, кратки панталончиња, светли бои, сандали, римјанки, очила за сонце, сламести шапки и одвај чекаат пролетно време за да ја извадат и испеглаат летната гардароба.

  А останатите па уживаат во капутчиња, кожни јакни, марами, шалчиња, ракавици, качкети, потемни бои, џемперчиња, волнени и плетени парчиња гардароба, чизми, чадори ....

  Која гардароба повеќе ја сакате?
  Која повеќе сакате да ја купувате?
  Вашиот орман има повеќе летни или зимски парчиња?
  Која гардароба дозволува повеќе комбинирање?
  Која е попријатна?
  Зимската или летната гардароба повеќе ја сакате? ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Зимскиот период ми е некако по омилен во поглед на гардеробата.. Капутчиња,чизмички, џемперчиња шалчиња..Мислам и летната ми е ок..И таа и таа можам да ја искомбинирам,Но мене повеќе ми лежи зимската на срце..А во однос на тоа која гардероба преовладува,можам да кажам дека ја имам скоро исто :)
  [​IMG]
   
  На Isidora-Veles му/ѝ се допаѓа ова.
 3. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Лето и само лето! И во однос на гардероба и на се, обожавам лето и летна гардероба и многу повеќе ја имам во споредба со зимската. Уживам да носам лесна летна облека, а не во зима кога сум натрупана со милион парталишта и пак ми студи :D :*
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  9.993
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Летната!
  Не затоа што сакам лето, туку затоа што можностите ми се неограничени. Куси, долги ракави, бретели, шорцеви, панталони, фармери, сукњички, сандали, отворени и затворени штикли. Има многу модели бои за комбинирање, да се заборавиш...
  Во зима пак мора повеќе слојно да се облекувам, мразам дебели џемперишта и капути. Од друга страна па сакам чизми , слатки капчиња и баретки. Ама реално, во зима неможе и не оди да се облечам во шорц и некоја секси отворена маичка.
  Затоа повеќе купувам летна гардероба, особено маички. А другиве работи ги купувам по потреба, не се може без нив.
  Јас лично едвај чекам да запролети...да облечам балетанки, сандалки, римјанки....и да се печам на сонце!

  А , и морам да го спомнам битниот факт, заради кој не сакам зимска облека- мразам да носам чорапи! :D
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.346
  Допаѓања:
  2.128
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Дефинитивно летната! Таа и повеќе ја купувам,и имам поголем шивоњер со маички по кратки, по прерамки, отколку некои маички по долги ракави. Полесна и ми е за носење..
  Подобро би носела 1,2 маички на мене,отколку дуксери, јакни, чемпери. На мене се збиено. |(
  Добро сега , во зима,може подобро да искомбинирам парчиња... Но како и да е , дефинитивно Летната гардароба ми е попријатна!
   
 6. pinky05

  pinky05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Дефинитивно летото го сакам повеќе и летна гардероба сакам повеќе да си купувам.
   
 7. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Дефинитивно летна гардероба! Ем имам за комбинирање колку сакам, ем некои работи си ги комбинирам и преку зима :clap:
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Повеќе ми одговара летната гардероба од проста причина што ми е многу попријатна и полесна исто ко да не носам облека во лето.
  Од друга страна пак и зимската гардероба не е лоша, само сум зиморлија и треба повеќеслојно да се облекувам , а и мразам ролки (ме дават во врат) затоа само полуролки си носам.
  И немаш голема комоција во зима си постегнат, боди, ролки, џемпери, елечиња, шалови, марами, ама сепак ако е искомбинирано тоа убаво може да изгледа поубаво од некои летни парчња облека.
  Сепак кога би бирала би ја одбрала летната гардероба.
  Фармерките се неутрали (тие се носат во сите сезони ) така да се прават комбинации. ;)
   
 9. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  9.283
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Обожавам нозете да ми се голи. Не ја сакам зимната облека посебно поради делот - хулахопка :D уф колку одвратно нешто, неможам да носам ич, а во зима морам, нема каде. Исто така ролки ме гушат, коа ќе натрупам облека на мене на крај не се осеќам, нема комоција, коа е ептен ладно не мрдам од страв да не ми излезе некаде гола кожа брррр. Друг минус за зима ми се темните бои, црно, сиво, кафеаво....аман :(
  Лето и онака си обожавам, а па облеката плус, летни фустанчиња, маички, шорцеви, се шарено, еден куп бои и комбинации, очила за сонце....Се на се, колку помалку облека иам на мене, толку подобро се чувствувам :)
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  492
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Повеќе пари трошам за летна гардероба затоа што никогаш не ми е доста од сандали, шорцеви, шешири, фустанчиња, маички и слично. Иако и зимската гардероба може многу убаво да се искомбинира, ама ја одбирам летната затоа што повеќе уживам со малку облека на себе :wasntme:
   
 11. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.571
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Летна!
  Летна!
  Летни!
  Летна!
  Летна!
   
 12. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Лето, златно лето.. Ја мразам зимата поради тоа што морам да се наоблечам џемпери, хеланки па фармерки па капути па шалови па ладно се тоа ме нервира... Уживам во летото, сонцето, кратки панталончиња, сукнички, маички, летни фустанчиња што прават да се чувствувам удобно и лесно.. Едвај чекам да дојде летооо!!! :rofl:
   
 13. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Дефинитивно ЛЕТНА гардероба бидејќи Летото ми е најомилениот период од годината! :)
   
 14. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.907
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Повеќе ја сакам летната облека. Убаво и комотно се чувствувам кога сум лесно облечена.
  Маичка, пантолона и шибај. Фустани... ах, милина бе. :inlove:

  На зима ме мрзи треба толку работи да облекувам, и на крај само ќе изгледам подебело. |(
  Ајде уште малку пролет, ќе се фрцкаат газиња и голи ци*иња на сите страни, оу јеа. :D 8)
   
 15. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Летооо!! 8) Ах едвај чекам :P
  Најубаво ми е кога носам нешто лесно на себе, една маичка панталонки и сум готова. Го мразам сето ова наоблекување со 100 алишта на мене.

  Ги сакам летните фустанчиња и си го чекам летото!
   
 16. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Повеќе ја сакам летната гардероба. Ги обожавам летните (тенки) матријали, разиграните дезени и колорични и свежи бои....
   
 17. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  240
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Дефинитивно летна. Поудобна за носење и одма се суши. Зимскава ајт што џемперите што ги носам тежат повеќе од мене кога ќе ги перам по 4 дена чекам да се исушат. И поинтересни комбинации се прават со летна гардероба.
   
 18. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.723
  Допаѓања:
  20.188
  Пол:
  Женски
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Летната, со светли и прекрасни бои, башка најубаво ми е во лето :D
   
 19. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  Летооооо и само лето!!!
   

  Прикачени фајлови:

 20. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

  И двете :$
  Ја обожавам летната гардероба поради прекрасните бои, разиграноста, шарените дезени, интересни маички, сукњички, фустанчиња (не викам дека не се носат и во зима!) и моето омилено сандали .... Едноставно кога ќе го погледнам плакарот преполн со бои сум срекна и секој ден ми е интересно да правам нови комбинации. Во однос на летната гардероба секоја година одново и одново купувам безброј маички! :D
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  А зимската гардероба е сосем друга приказна, иако боите на мојата зимска гардероба не се толку разнолики (најмногу црно, кафеаво, сиво...) сепак ја сакам модата во зима заради можноста за слоевито облекување. Толку многу комбинации, па дури и некои основни летни парчиња можат да се искористат. Со кардиган, некое слатко џемперче или болеро, со чизмички, дебели хулахопки. Можностите за комбинирање се безбројни! Па тука се и капутчињата, јакничките, капи, шалеви, ракавици.... Ја обожавам зимата :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]