1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимска vs летна гардероба

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 октомври 2010.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    Па и двете си имаат посебна убавина...има убави и летни и змиски парчиња така што не можам да одвојам,единствено ме нервира што во зима мора малку повеќе да се облечеш ,па одзема повеќе време...но можеш еднакво добро да изгледаш и во лето и во зима ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.097
    Пол:
    Женски
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    Повеќе ја сакам летната гардероба, се чувствувам послободна. Сакам убави голи нозе, со кратки шорцеви, сакам убави фустанчиња, ги сакам боите на облеката во лето. Во плакарот имам многу летни парчиња и повеќе купувам летна гардероба.
    Зимската гардероба ме ограничува и загушува. Плус ми е потребно многу време да се облечам, а да не зборувам кога треба да се соблечам
    или да ме соблечат
     
  3. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    Е значи јас сум исклучок.
    Обожавам зимска гардероба и ја имам во многу поголема количина од летната..
    Од причина што не сакам многу да се разголувам,башка во зима има толку многу комбинации кои може да се прават и притоа не ми студи.
     
  4. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    Јас си ја сакам летната гардероба, а и имам многу повеќе одколку зимска.
    Имам повеќе слобода во комбинирање, немора да се замарам дали боите се прејаки, ниту да трпам по неколку слоја гардероба на мене.

    Да можам би ја ставила цела палета свежи и весели бои на мене, или би се обвила во виножито од тоа колку ја сакам летната гардероба. Можам да носам и пастелни и дреч па дури и темни бои што некако не ми е случај со зимната.
    Тамо некако се ми се сведува на сива, црна, кафена, тук-таму некое црвено и розево во глобала темно и загушливо.
    А во летната нема што нема, убавини...Мх мх мх...САКАМ ЛЕТО ! ! ! :doh:
     
  5. Pink.Princess

    Pink.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    па ја сакам и летната и зимската гардероба.Обожавам зима,снег,сакам да одам на зимување,обожавам топла дебела облека :angel: меки и убави чизми,капи,шалови...Но понекогаш и од тоа ми доага преку глава.Летната гардероба на пример некоја блуза можеш да ја носиш било кое годишно време ако знаеш убаво да искомбинираш,а зимската облека се носи само една сезона-зима.
     
  6. ladymilion

    ladymilion Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    27
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    дефинитивно летна :)
     
  7. swanprincess

    swanprincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    Летнаааа :)
     
  8. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    Освен во однос на гардеробата онака генрално повеќе ја сакам зимата...
    Уште ако станува збор и за облеката тогаш имаме за работа....Зимата едноставно ми пружа повеќе можност за комбинирање,во лето заради нашата“пустинска клима“немаме можност за комбинирање на парчиња едноставно е топло и временските услови не дозволуваат слоевито облекување.Во лето експериментриање едноставно само со боите можам да си дозволам....Сега дојде еден пософистициран начин на следење на модата,на пр.ако порано носевме волнени ракавици, кои најчесто беа исти со капата и шалот, денес комбинациите се неограничени од таа сфера.Шалчињата се уште еден совршен моден додаток за во зима,шалот може да се издвојува од целата комбинација и пак да не се направи утка.
    Зимата е одличен период за купување парчиња кои секогаш помагаат да изгледаме поинакво. Шаловите, нежните ракавици, капите, слушалките за уши, освен што ќе не згреат во зимските денови, ќе направат да изгледаме дотерано,модерно, иако комбинацијата не се гледа под капутот а сепак ќе се чувствуваме топло и угодно според мене :)
    [​IMG]
     
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    ЗИМСКА VS ЛЕТНА гардароба

    И зимска и летна :!: мора да се изгледа убаво и во зима не смее да се занемарува тоа :lol: 8) иначе за цените морам да прокоментирам, па не ми е нормално бе пр. 900денари џемперче во Теранова или 1000ка во Бершка (кажувам за тука зошто од тука најмногу купувам) на зима, а на лето 900 денари и 1000ка се обични маички по кратки што они ќе ги крстат со нивно атрактивно име пр. Арајвалс и одма сите вауууу.Не ми е логично маичка, и џемпер таа цена.Или рамбовка 700денари низ центар што видов а цела блуза за 700 денари наоѓаш зимски период во истиот бутик.Е аман! :@ :fubar:
     
  10. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Зимска vs летна гардароба

    Летната си ја сакам повеќе многу ми е попријатна и многу повеќе ми се допагаат живите бои
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Зимска vs летна гардароба

    Летната гардероба ја сакам многу повеќе од зимската, најмногу заради боите и заради тоа што не сакам кога имам многу облека на мене. И летото како годишно време повеќе го сакам од зимата, тогаш сум повесела и послободно се чувствувам. Летната облека ми остава повеќе простор за експериментирање и комбинирање. :)
     
  12. simonaspase

    simonaspase Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10
    Дефинитивно ЛЕТНАААААААААААААААА .... :clap:
     
  13. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Повече ја сакам зимската оти има многу повеќе начини да искомбинираш и воопшто не ми смета кога треба да се облечам повеќе-кога е ептен студено.обожавам капутчиња и чизмички,и имам во неколку бои :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Летната дефинитивно. иако не можам да кажам дека и зимската не ја сакам посебно беретки, шалчиња, капутчиња и хулахопки во дречава боја!!! :inlove: во лето има повеќе избор на бои, модели.. секако во лето може и долго и кратко да се носи, додека во зима си ограничен на дебели работи. :)
     
  15. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Сметам дека летната има повеќе парчиња за комбинирање и повеќе ја сакам летната. Во зимската се чувствувам некако глупаво, ама сепак во мојот плакар моѓат да се најдат повеќе зимски парчиња. Незнам ни самата зашто :lol:
     
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Летната. Обожавам снег ама зиме се гушам во се, имам потреба да облечам нешто лесно на себе, да се чувствувам слободна, да можам да се движам. Сакам летни фустанчиња, штиклички (иако се сопнувам во влечки, ама ајде) Сакам ЛЕТОООО
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Летна бре да се види кожа, да се покаже гола нога :D
    Летната изобилува со лесни материјали, не мора да облечеш 200 џемпери, боди маици и чуда.
    Лелеави парчиња облека, долги тенки фустани, кратки сукњички, бикини, кратки панталочнчиња, сандали, бачетанки римјанки. Дефинитивно изобилува со прекрасни парчиња и полесно е за комбинирање.
    Сакам да сум разголена да, затоа повеќе ја сакам летната гардероба. Весели бои, шарени парчиња облека... прозирни маички ouu yeah... :D
     
  18. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Jaс сум од ретките кои повеќе ја сакаат зимската гардероба. Ги обожавам шалчињата, ракавиците, џемперчињата, чизмите, капутите, кожните јакните, слоевитото облекување. Па и со повеќе облека на мене изгледам подебело (уште една причина зошто повеќе ја сакат зимската гардероба :lol: )
    [​IMG]
    [​IMG]

    Во лето ми се допaѓа мешањето на бои, кусите пантолончиња, фустанчињата, римјанките, балетанките...
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. GoldenValery

    GoldenValery Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
    Каде може зимската со летната гардероба :P
    Јас повеќе ја обожавам летната гардероба...
    Еве неколку примери што може да се носат на лето ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    пролеттттттттттттт =) хахаа нешто меѓу ...