1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимска vs летна гардероба

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 октомври 2010.

  1. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Во ормарот имам повеќе летна гардароба а и повеќе ја користам :D
    Ама немам ништо против зимската :) И неа ја користам :D
     
  2. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Попријатно се чуствувам во зимска гардероба, и таа преовладува во мојот орман, иако се обидувам да изедначам и со летната облека.
    За комбинирање, повешта сум со зимската облека, бидејќи можеш да носиш повеќе парчиња облека, и полесно е да се комплетира изгледот.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    паа повеќе летна како и да е :)
    си ја сакам зимната,со сите додатоци,капчиња,ракавици.. :)
     
  4. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Исто :)
     
  5. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    иако имам повеќе зимска гардероба, сепак летнааааа :inlove:
     
  6. noAngel

    noAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    летнааа повеќе ја имам и повеќе ја сакам :)
     
  7. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Зимска. :inlove: Обожавам зимска гардероба,и поинтересно ми е за комбинирање. Капутот,капата,нараквиците,шалот. :inlove: И обожавам кога е зимска сезона па бутиците се преполни со топли и удобни капути. На секое ќоше се продаваат нараквици,капи,шалови. :) Не знам мене лично ми е вака,за повеќе што имам. Па не знам веројатно за зимска бидејќи многу парчиња од зимска си носам и на есен и обратно. :$ Во секој случај иако во летната, кожата се чувствува слободно, слободно дише,мене ми е поубаво за комбинирање зимска. :)
     
  8. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Дефинитивно летната гардероба ја сакам повеќе! Кога ќе погледнам во плакар сфаќам дека многу повеќе имам летна гардероба него зимска..поудобна е дефинитивно,лесно се комбинира се чувствуваш слободно..фустанче,капче,ромјанки папучки не би ги заменила ма ни за најубавиот капут и џемпер! иако моам да признаам дека си сакам воопшто облека па уживам кога и во зима си комбинирам џемперчиња,чизми,капутчиња,капи итн..
     
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Летна!!
    Зар има нешто подобро од едно фустанче на тебе и толку?! :) А на зима триста чуда: боди, хулахопки (кој носи), пантолони, блуза/џемпер, капут, шал, ракавици, капа... :rofl: Не, премногу е.
    Ја сакам зимата и ладното време, ама лето си е лето. Може е топло премногу и сето тоа, ама самото чувство дека колку малку облека да ставиш на тебе нема да ти студи е прекрасно!! :D
    Затоа бирам летна гардероба и имам дупло повеќе летна од зимска во плакарот!
     
  10. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Зимска , ааах топли џемперчиња, јакнички , чорапчиња :inlove:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Летната дефинитивно,па затоа во мојот плакар преовладува летната гардероба.
    Обожавам летни,свежи бои кои можам да ги комбинирам како ќе ми текне,сандалки ниски/вискоки едноставно уживам во летото.Единственото нешто што во овој период многу ми смета е мојот бел тен,но затоа кога ќе се вратам од одмор сум презадоволна. 8)

    Ја мразам зимата! Го мразам нејзиниот студ кој во мене предизвикува страшна нерасположеност.Во тој период сакам да заминам негде во прекуокеанските земји и да не се вратам дур заврши проклетата зима.Доколку би ја имала таа можност веднаш би заминала-најсериозно :!: Затоа во овој период немам никаква ама баш никаква желба за дотерување.Едноставно што ќе ми дојде при рака тоа и го облекувам.
     
  12. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Летна го сакам летото,ги сакам свежите и весели бои,обожавам сандалки ,во лето има помалце облека на нас не ни студи затоа си го сакам летото :inlove:

    а зима че натрупаш 1000 алишта и кога ќе излезеш ќе замрзиш неубо :doh:
     
  13. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Летна ,летна и само летна !
    За зимска не сакам ни да размислувам ,мразам зими и сите нус ефекти на зимата (премрзнување ,метеопатија , прокиснати чизмички и едно биг дип шит :rofl: )

    Летната е лелеава ,удобна ,секси ,лесна ,не го ограничува физиолошкиот обем на движење ( што е најважно :lol: ) ,боите се поживи и автоматски креваат расположение ...
    Ма сВе најубаво за летото и летните гардероби !
     
  14. Bloom

    Bloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    40
    Ја сакам и летната гардероба, ама сите тие преслатки капчиња, шалчиња, чизмички, ракавици - ги обожавам. :inlove:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Во плакарот си имам преубави парчиња и летна и зимска гардероба, па потешко ми е да се одлучам. Но, ќе ги одвојам летните парчиња, иако знам дека ке дојде зима и ке се предомислам хах :D
     
  16. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Можеби ќе бидам офтопик ама ниту летна, ниту зимска... Мене лично многу ми се допаѓа пролетна или есенска, не многу натрупано, ниту пак премногу отворено.
     
  17. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    И јас ќе се согласам со мислењето над мене. Во тој период, пролет/есен можам да си се облекувам како што сакам, во слоеви, со марами, со малку погломазни чанти. А во лето, освен навечер, тешко дека ќе се облекувам слоевито. :D Во зима имам ту мач слоеви на мене. :emo:

    Инаку ако функционираме нормално како западните земји, воопшто нема да имаме потреба да си ја делиме гардеробата на зимска и летна. Добро сега, нели, има парчиња апла летни или апла зимски, но зборот ми е дека кратките ракави можат да се носат и во зимо. Ама, прибидејќи ние се скоцкуваме од студ на -5, не ни се доволно загреани ни куќите, ни автобусите, ни работните места/училиштата, мораме да одиме како пингвини со 5 блузи на себе. Обратно од ова, во лето, во нормални климатизирани простории, воопшто не е проблем да облечеш некое потенко џемперче или маица на три четврти.

    Уелком ту парадајс Маседониа. :D
     
    На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Летната гардероба дефинитивно повеќе ја сакам..
    Едноставно маичка и бердуми, или некое фустанче и готово. :lol:
    Додека за зимната има многу ствари, дуксери, џемперчиња.. |(
    Во однос на купувањето, се немам определено.. убаво ми е кога купувам, не е битно каква. :rofl:
    За каква облека повеќе имам, незнам.. имам и таква и таква, зашто секако дека и таа и таа ми е потребна. ;)
    Попријатна ми е секако, летната. Поубаво се чувствувам, телото не ми е преоптоварено со алишта :lol:
    :hai:
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    Јас сум зимурливо човече и сепак повеќе си ја сакам зимската гардероба, иако често во зима знам да искомбинирам корсети, маички и слични ствари кои ги носам на лето, меѓутоа да не изгледа летно, ами сепак прилагодено.
    Ги обожавам чизмите, плетените капчиња и шалца кои секако не можам да ги носам на лето.
    Дезенирани хулахопки во комбинација со сукњи или фустани - ај облечи хулахопки на +35 !? :^)
    Ма кога ќе подразмислам подобро, иако сум летно дете, не се откажувам и понаклонета сум кон зимската гардероба.
    Епа, со душа чекам да дојде зима, пред две-три недели си најдов низ плакарот ново плетено капче, сакам да си го износам ! 8)
     
  20. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Зимскааа :emo: Најмногу затоа што обожавам чизми и имам неколку пара, сите се различни,а само во едно нешто се исти-должината мора да е до колена ;)