1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимска vs летна гардероба

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 октомври 2010.

  1. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Ја сакам летната, но некако повеке мерак ми прави зимската облека оние чизмички шалови џемперчиња... :)
     
  2. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Повеќе ја сакам зимската гардероба. Едноставно, сакам шалчиња, капчиња во различни дезени, џемперчиња, чизми и сите останати работи кои можат да се искомбинираат со нив. Општо ја сакам зимата и многу покреативно се чувствувам тогаш. :rofl: Ахх со душа ја чекам.
     
  3. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Ја сакам зимата повеќе, убаво ми е да комбинирам ..
    во лето се чувствувам по слободна нема толку алишта на мене , али пак зима си е зима :D
     
  4. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    кога дојде лето-сакам зима, кога дојде зима-сакам лето. :D
    никако да ми се погоди :lol:
    ама, ја сакам пролетта, најубаво време ми е за комбинирање, самошто во последниве години не ни гледаме пролет-есен, директно од лето-зима и обратно :^) :?:
     
  5. Elen.b

    Elen.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    40
    Повеќе имам летна гардероба, повеќе ја сакам,.....но затоа пак од зимската обожавам чизми и шалчиња :)
     
  6. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    иако зимата повеќе ја сакам како годишно време морам да признаам дека летната гардероба ми е далеку поомилена.повесели бои можност за повеќе комбинации , не знам пофино ми е во летна гардероба:)
     
  7. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    ЛЕТНАТА дефинитивно! За човек кој е толку зиморлив како мене,многу лесно може да се претпостави кој е изборот. Мразам зимска гардероба,верувале или не,јас во зима ич немам ќеф за шопинг.Затоа кога излегувам купувам бааѓи работи,за цела зима пошто не сакам да се влечкам по продавници во снегот.Мразам ролки,мразам кога мора да ставам капа и да си ја расипувам косата,мразам кога ќе станам наутро за на школо да мислам што да облечам.Едноставно,потешко ми е да комбинирам зимски аутфити.Мразам да носам хеланки или хулахопки под фармерки,ама морам оти инаку не можам да замислам како ќе преживеам.И плус помалку накит носам во зима.Само обетки и некоја алка поретко.
    А летото е друга приказна.Мајка ми ќе ме убие зошто само во шопинг ми е паметот.Ако не облека,барем аксесорис или шминка морам да купам во текот на денот.Обожавам да носам куси тексасни фармерчиња,сукњи,во фустанчиња сум заљубена :inlove: Корсетите ми се исто слабост,хеланките...Многу сакам комбинации за на плажа,шаренила,дречливи акцесоари,сандали и пупиња..Ма целата летна гардероба ја обожавам.Сакам да се чувстувам слободно во облеката,а не одвај да дишам...
     
  8. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    Летната . таа ме прави посекси и по отворена , но и зимската не е лоша ама кога споредувам Зимска vs Летна гардероба . ЛЕТНАТА би одговорила 100%
     
  9. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    Ја сакам летната гардероба. Цветно,бело шарено тоа е летоо :rofl:
    Во лето се чуствувам комотно,слободно и убаво.
     
  10. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Дефинитивно летна облека,многу сакам да купувам летна облека и секако дека летната облека е полесна има посветли весели бои,а доколку зимската е со потемни бои и кога ќе ставиш на тебе сто кила облека оди да те видам :lol:
     
  11. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Летната, затоа ја имам и во поголем број :)
     
  12. Sweety55

    Sweety55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    414
    Пол:
    Женски
    Летна гардероба, дефинитивно :) :P
     
  13. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    И летна и зимска. Летната, лесна облека, да покажам и нога и се. Не сум премногу натрупана.
    Фустанчиња, маички, пантолончиња, сукњички. Цело лето во сандалки, апостолки, римјанки. Мерак.
    А од друга страна пак, едвај чекам да дојде зима, за да носам џемперчиња, волнени работи, марами, хеланчиња... Чизмички, капутчиња.
    Ги сакам сите годишни времиња.
     
  14. Shaila

    Shaila Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    56
    Летна дефинитивно :)
     
  15. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    летна дефинитивно не ја сакам зимската затоа што мразам џемпери шалови и такви други работи :@
     
  16. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Убава е и зимската и летната во зависнотс од тоа дали знаеш да ја носиш.Јас ги сакам двете.Лето се чуствувам послоподно со едно маиче на мене и долу шорцеви пантолони сукњиче или нешто слично сум спремна.Али и на зима е убаво со топло џемперче,шалче капче :D
     
  17. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
    Летна најнормално оти ја имам во голем број :)
     
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Летна гардероба имам многу повеќе и повеќе можности за комбинирање имам пред себе.
    Можам да одберам дали ќе носам сандали, балетанки, кратки чизмички, чевли и така натаму, додека во зима се се врти околу чизми или евентуално чевли во комбинација со замрзнато ноџе. :)
    Летната ја сакам повеќе можеби бидејќи е поразиграна и пожива од зимската. Боите, дезените, моделите си го прават своето. Од друга страна сакам и малку ладничко. Да можам да се натрупам во слоеви, да облечам капутче, дебели хулахопки, чизми итн. Баретки, ракавици, шалчиња. :l:
    Двете сезони си имаат свои добри и лоши страни во однос на облеката, свој сјај. Затоа не сакам да живеам на место каде преовладува само една сезона. :)
     
  19. Justice

    Justice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    90
    Зимската гардероба некако повеќе ја сакам....
     
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Летната, затоа што е поефтина и можеш повеќе да ја комбинираш. 8)

    Јас и одвај чекав да носам зимски комбинации (ми здосадија летните :lol: ), ама многу повеќе пари требаат за дотерување.
    И ладното си го прави своето. :^)