1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимска vs летна гардероба

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 октомври 2010.

  1. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Кога е лето едвај чекам да дојде зима затоа што сите тие џемпери, шалчиња, чизмички и јакни ме маѓепсуваат :$
    Кога ќе дојде зима на почетокот ми е интересна таа гардероба, но со тек на време почнуваат да ми недостасуваат фустанчињата, сандалите, наочарите за сонце, купачите и апостолките :wasntme:
    Ова за мене ќе биде вечна дилема, затоа што и зимската гардероба е прекрасна, но и летната има свој шарм... :talk:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Летната гардероба преовладува повеќе во мојот плакар. Имам мал милиони маички, и купувам секоја сезона, и пак се жалам дека немам. Можда ваљда дека се фаќам за едно парче што ќе го купам, па се тоа го носам. Зимската гардероба не дека не ја сакам, али ја немам во толкави количини ко летната. Негдека 20% повеќе имам летни. :D
    А и факт е дека зимската кошта повеќе. Пример еден капут со едно тенко дуксерче не е исто. Или џемпер со блуза потенка. Ама пак зимата ти дава можност да натрупаш 2-3 парчиња под капут, али да бидат добро ускладени, не набафтани.


    Значи сакам лето и летна гардероба.
    Мрзам зима, но не и гардеробата.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Saani

    Saani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    37
    Летоооо...... :lol: :lol:
     
  4. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Летна гардероба :)
    Сакам да сум лесно облечена,а не натрупана со се и сешто за да не ми студи :)
     
  5. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Me 2 :D
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Мислам дека сите скоро имаме повеќе летна отколку зимска гардероба, од прости причи што го сакаме повеќе летото и летни комбинации, ама па исе далеку пофетини од зимските облеки.
    Тргнувајќи од било што за компарација, од обични чизми кои чинат барем 1000 ако не и повеќе, а балетенки може и за 500-600 денари да се најдат редовна цена или некои сандалчиња до кај 600-700 денари. Истот важи и за блузите, волната и плетените блузи се далеку поскапи него маичките на куси ракави и брители.
    Јас исто како Лил сакам поденднакво и зимска и летна, ама да повеќе имам летна, затоа што e доста поефтина и има поголем избор а пофетин :)
    Некогаш во зима кога е малку потопло носам потеки блузи на 3/4 или на долги одозгора со некој елек или само јакна бидејќи не обожавам предебели блузи, т.е ич несакам ролки ме гушат.
    Облеката нека е дебела ама мразам да ме боцка, ако не ем боцка си е супер :)
    Мислам дека обожавам баретки и слични капчиња за во зима па и чизмички сакам и посебно капутчиња.
    Подеднакво ги сакам и едните и другите комбинации.
    Во зима можам да ставам некој прекрасен голем шал а во лето можам да носам многу накит.
    Гламурозно ми делува крзното во зима, вештако секако, и некои добри чизми особено во кафена боја.
    A во лето е овие пaстелни бои, нежни и лесно вклопливи со скоро се, лесни за носење.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
     

    Прикачени фајлови:

    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    зимската може добро да се комбинира а летната е полесна и поедноставна
    мразам кога сум наоблечена и ми студи пак хаха... затоа летна дефинитивно! :)
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно летната облека ја сакам повеќе, многу мразам пренатрупаност, па у зимо кога ќе ми текне, хулохопки,па чорапи,боди,рочка,џембер,капут,шал,капа,ракавици,чизми до колеа....уфффф да ти се смачи....златно лето,фустанче и сандали,да ти е мерак,5 пати на ден да се пресоблакаш.
     
  9. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Еее уште прашувате,па секако дека ЛЕТНАТА! Летна и само летна !!!!! :D Многу сум среќна кога носам летна гардероба.Кратки фустанчиња,костими за капење,кратки панталони,маички,шешири,очила за сонце,сандали.И сето тоа во јаки и дречливи бои ! :) И без да се случува нешто посебно јас ќе бидам среќна кога носам летна обелека.Не дека не ја сакам зимската ама летната не ме ограничува со кобинирањето толку.И никогаш нема да ми биде ДОСТА од купување летна облека !!! 8)
     
  10. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Кога е лето едвај чекам да дојде зима затоа што сите тие џемпери, шалчиња, чизмички и јакни ме маѓепсуваат :$
    Кога ќе дојде зима на почетокот ми е интересна таа гардероба, но со тек на време почнуваат да ми недостасуваат фустанчињата.
     
  11. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Лето и летна гардероба........свежи бои , лесна облека .. :lol:
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. M.arija

    M.arija Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    268
    Летна гардероба. Нежни бои..:)
     
  13. BlondeGirl8

    BlondeGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    115
    и зимската и летната , зимската ради шалчинја капички ова она :D :D :D
    а летната поради нежните бои лесните бои и тааака :D :D :D
     
  14. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    ллллееееттттоооо!!!!!!
    обозавам фустанчиња маицки со гол стомак крати панталончиња сукнички сандали апрстолки

    8) :)
     
  15. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Незнам зошто но зимната повеке ја сакам .Во принчип и двете ги купувам но некако зимната повеке затоа што за школо и слично...Па скоро и двете под исто ги имам но зимната преовладува во мојот плакар...
    И во двете има работи што не ги сакам и од зимната и до летната но секако во зимната има нешто посебно...Зимната моше повеке да се искомбинира....
    Зимната повеке ја сакам... :) :*
     
  16. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Само спиечка гардероба.
    Сакам зимски алишта, ама во нив се осеќам како некоја мечка, пренатрупана во слоеви.
    Сакам летни алишта, ама кога ќе видам дека некое парче, од лани не ми е точно..
    Сакам да ги купувам и двете. Не ми штети. :D
    А, во орманот, дефинитивно имам повеќе летни алишта.
    Затоа што јас, зимно време, повеќе носам, кратки маички со дуксери.
    Што се однесува до пријатноста. И двете ми се пријатни.
    Едната ме топли, едната ме луфтира. Ама пак ќе кажам..
    Од пижамчиња, нема ништо поубаво. :wasntme:
     
    На si.exs му/ѝ се допаѓа ова.
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Зимска гардероба дефинитивно. Прекрасни блузи со пантолони, високи чизми со вештачко крзно, палта, ракавици и сл. Обожавам зимска гардероба. Многу ми е поженствена од летната. 8)
     

    Прикачени фајлови:

  18. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Повеќе го сакам летото.Летната гардероба ми е полесна поубава и кога ќе се исончам облеката поубаво стои.Мојот плакар повеќе има летна гардероба фустанчиња многу имам сукњички панталончиња кратки сандали високи маички ташнички....
     
  19. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Јас сум за зимска облека повеќе! 8)
     
  20. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    јас не можам да се одлучам...и зимската и летната ги сакам, двете се убави на свој начин :) од летната сакам да носам фустанчиња, и некои сандали, па и штикли....а од зимската сакам да носам чизми, марами.... :wasntme: :)
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.