1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимска vs летна гардероба

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 октомври 2010.

  1. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Која гардароба повеќе ја сакате? Летната.
    Која повеќе сакате да ја купувате? Летната.
    Вашиот орман има повеќе летни или зимски парчиња? дефинитифно летни!
    Која гардароба дозволува повеќе комбинирање? Летната.
    Која е попријатна? Летната.
    Зимската или летната гардароба повеќе ја сакате? Летната.

    Едноставно го сакам летото и летната гардероба! :)
     
  2. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    Поради тоа што го сакам летото повеќе, па така имам и летна гардероба повеќе. Зимата не ја сакам и сакам што побро да помине.И ме нервираат и јакни и џемпери и се останато од зимска гардероба.
     
  3. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Јас подеднакво ја сакам и летната и зимската гардероба.Кога е лето,сакам да носам зимска облека,кога е зима ми недостасува летната облека. :o
    Во плакарот може имам повеќе летна гардероба,ама сега мислам дека имам исто и зимска.
    Летната ја сакам зашто има нежни бои,ќе носиш фустани,сукњи,пократки панталони,сандали...
    Ме нервира во зима тоа што морам повеќе панталони да носам,боите се темни,ама па убаво е што можам да искомбинирам повеќе работи,пр.блуза со некој интересен џемпер,шал,марама со ролка пр.,капа,ракавици, убави чизми 8) и така е интересно.
     
  4. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Морам да се соочам со тоа дека летната е поудобна :D
    Во лето 2-3 парталчиња на тебе и шибај а у зима џемпери , јакни, шалови.... :^)
     
  5. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Со летната облека, можеш едно фустанче да облечеш, балетанки или некои сандали и готово, спреми сме за излегување некаде, тоа е наједоставно нешто, ама тука има еден проблем..хахах јас не сакам едноставно. Повеќе ја сакам зимската гардероба затоа што можам да ставам повеќе облека на мене :* . Kапути, шалови, ракавици, чизми, дебели хеланки, термо чорапчиња, оние кафени и бордо нијанси, повеќе ги сакаммм :* :inlove: :inlove: :inlove:
     
  6. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Зимната!
    Дефинитивно ја сакам повеќе зимната облека. Кожен капут,убава капа,шалче (некое модерно),ракавички,
    шмекерски чизми...ммм ја обожавам :inlove: И повеќе ми е мила на душа за купување. Па онака сите те загледуваат во кожениот капут :lol:
     
    На Stoimenovska му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Која гардароба повеќе ја сакате? Мислам дека повеќе ја сакам зимската,сакам кога сум облечена во џемперџиња, капи,шалови, чизми....бунда,капутче :inlove: Ако летната е облечи две парталчиња на тебе и замини,сепак јас сум си зимско дете. :rofl:
    Која повеќе сакате да ја купувате? Исто сакам да ги купувам и зимската и летната.
    Вашиот орман има повеќе летни или зимски парчиња? Летни :lol: :rofl:
    Која гардароба дозволува повеќе комбинирање? Летната :lol:
    Која е попријатна? Попријатна за носење е летната не се облекуваш многу,мада се тоа зависи кога ќе се облечеш како се чуствуваш.Така да мене сеедно ми е,и летна и зимска, ми се пријатни :)
     
  8. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Повеќе зимската ја сакам,бидејки во летот само две парчиња,многу е топло за да ставиш нешто.Зимата шалче,марама,чизмички,палтенце или капут :inlove:
     
  9. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Повеќе ја сакам гардеробата за пролет,есен зима одколку летната.Некако покреатвини комбинации си правам тогаш.Моите омилени кошулка со џемперче,фармерче и кондурче или чизми,капутче интересно шалче во зима.На пролет/есен со сако,мантилче,некоја марама,инетерсни хулахопки.
    Во лето на 50 степени само фустанче му е мајката а тоа се здосадува некако.
     
  10. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    јас повеќе ја сакам летната гардероба барем можам да експрементирам со боите но и зимната не е лоша може да се направат интересни комибинации но во потемни бои како сива црна кафеава тегет виолетова сепак неможе зимно време да облечам некој светли разиграни и дречливи боии
     
  11. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Летнататаааа :sun:
    Летната бидејќи е по ефтина + ;)
    Летни...да летни :)
    Па зимната мислам дозволува повеќе,пр.џемпер,кратки пантолончиња,хулахопки,шал,капче,чизми,јакна,обетки можеби...а и повеќе трошок си САКА :rofl:
    Па јас дека си сакам топло време,по пријатно ми е во маичка и кратки панталончиња повеќе него во ролка,џемпер,хулахопки,фармерки и така натму до 100 :lol:
    Така да среќна сум што сеуште си има :sun:нце и не мора да се туткам со толку мн ствари ;)
     
  12. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    повеќе ја сакам зимската гардероба. подобри комбинации се прават со чизмички, капут, џемперче и сличчно отколку со фустан и балетанка. не го сакам топлото време и не ја сакам летната гардероба, затоа изглеа иам повеќе зимска гардероба. уживам додека си купувам нови џемперчиња и чизми, па и убави хулахопки со дезен па да се искомбинира сетоа тоа со фустан, абе љубов. може да е попријатна летната, но ич не се чувствувам убаво во лето. поубаво ми е во зима кога ќе се натутам со алишта, да неможам да се свиткам! :)
     
    На Katerinceee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Јас ја одбирам зимската гардероба.Има со што да искомбинираш.А,летната гардероба повеќе е фустанче,блуза,кратки панталони,балетанки и сандали...
     
  14. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Зимска затоа што можеш се да облечеш на тебе :D Во летнава треба и да пеглаш ако е гужвано па да се потам така да зимска :*
     
  15. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Дефинитивно летна облека!
    Ја сакам зимата,но сепак во лето поубаво се чувствувам,бидејќи имам тридупло помалце облека на мене.
    Иначе во плакарот(нормално),повеќе преовладуваат летни парчиња облека.Од шорцеви,до маици по прерамки и маици за на плажа.
    Да кажеме дека 60% е летна,а 40% зимска облека. :lol: :$
     
  16. Cake.pops

    Cake.pops Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    24
    Дефинитивно летна :wasntme:
    Зимската треба да се наоблекувам уф уф..
     
  17. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    Мојот глас оди кај летната гардероба.А и да бидеме искрени во лето можеш да се облечеш за 2 минути. Во зима ни требаат најмалку 5 минути, а секако тука се и сите зимски акцесоари(шалови,капи,ракавици) кои се задолжителни за облекување. Јас имам поубав избор на летна облека отколку на зимска и полесно ми е да искобинирам летни алишта.

    Попријатна е за носење и попријатно е во лето. 8)
     
  18. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно летна гардероба...сакам кога сум полесно облечена, изборот на облека е поголем, појке можиш да си играш со боите.
     
  19. Bella2

    Bella2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    6
    Дефинитивно летна едвај чекам да заврши оваа зима веке и крај на април почеток на мај конечно да си извадам летната гардароба и едноставно да си уживам и по нешто да си се подновам :D
     
  20. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Летна дефинитивно.
    Ем побрзо ем полесно за носење :)
    Во зима додека се облечам уфф...летно си е летно. Едвај чекам да дојде :$