1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимска vs летна гардероба

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 октомври 2010.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    I letna i zimska vo dvete mi e udobno i se cistvuvam seksi
     
  2. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    зимска дефинитивно
    Поубаво ми е кога имам на себе фармерки, блуза, дуксер, јакна, ракавици итн и ми е пријатно топло, отколку по шорцеви и маица а сонцето ме пржи.
    Во зима на пример ладно ти е, ќе облечеш нешто плус, ама во лето, најтенко ќе се облечеш, пак тие е жешко и онда трпи :D
    Башка родена сум само два дена пред зима, така да си сакам ладничко време и топла облека :)
     
  3. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    6.547
    Пол:
    Женски
    Ја сакам зимската гардероба, бидејќи многу ми се допаѓа слоевито облекување, со џемпери, капи, шалови, ракавици, итн...Сакам да комбинирам и многу удобно се чувствувам во тие широки и меки блузички, но од друга страна ми требаат саати додека да се облечам....сепак, лето си е лето...многу е поедноставно, доволни се само едни кратки пантолончиња, блуза на прерамки, и тоа е тоа..
     
  4. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    i zimska i letna :))
    obozhuvam da se naoblekuvam, sakam ladno vreme :)
     
  5. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Уживам во летната гардероба.За комбинирање ми се интересни и летната и зимската.Но поголем предизвик ми е зимската гардероба.Сакам едноставни парчиња но да изгледаат софистицирано и убаво.