1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимски акцесоари

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Miss-Independent, 30 октомври 2010.

 1. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Под Зимски акцесоари мислам на капчиња шалови ракавици и сл :) Не видов ваква тема ама ако има слободно закључете ја или спојте ја ;) :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove:
   
  На Eena20, Froshinka и diva-diva им се допаѓа ова.
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 3. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Највише ја сакам зимата ради овие работи, шалчиња, капчиња, ракавичи... :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove:

  P.s Малце се заборавив со сликиве :lol: ама морав да ги постирам неможев да им одолеам :wasntme:
   
  На kitttyy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  И јас ја сакам зимата само заради убавите капчиња кои можам да си ги носам :D

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
  На kitttyy, Froshinka и Zaljubena111 им се допаѓа ова.
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647

  Првите две ми се многу убави, инаку не сум некој голем обожавател на капи-ако знае некој каде има од првите две нека ми каже така ми се многу симпатични
   
 7. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  Oваа зима исто како и претходната си купив додатоци во леопардски стил .. ги обожавам...
  исто така сакам и црни, кафеави и сиви капчиња и шалчиња..
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Порано под зимски акцесорис ги сметав ракавиците, друго ИЧ не носев.
  А сега не можам да се замислам без марами, шалчиња. Ракавици сакам и имам неколку, ама мора да си купам годинава уште 1 пар, има многу избор низ нашиве продавници.
  Ама нешто што прв пат сакам да купам е тоа е капчеееее, има толку слатки модели годинава се надевам ќе најдам такви и ќе се подновам :$

  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
  На Froshinka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Лелеее колку се убави најубави има во Аксесорис али скапи сеее :)
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  ....и вака можам до недоглед :doh: [​IMG] ах...

  СЕ ОВА БИ ГО ИСКУПУВАЛА ВО РОК ОД 10 МИНУТИ!!!!![​IMG]
  (кога би можела :| ) :)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Еве ви една идеја: сплетете си сами шалче :)
  [​IMG]
   
 13. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  ...Значи без аксесоари ниту една комбинација не е комплетна...
  ФАКТ!!!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ух, одам сеа малку да одморам, бидејќи добив тахикардија, гледајќи ги парчињава! [​IMG]
  [​IMG]
  Што да правам кога сум шопохоличарка во краен стадиум ... :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Обожавам капчиња со плетенки , како последната слика :) :*
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Eena20 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  смешни се малку, ама ептен се срцкасти :D
  [​IMG] [​IMG]
   
 17. Pink.Princess

  Pink.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  од двај чекам баба ми да ми ги сплете шаловите и капите :D :D :D ке ги искинам од носење цело зимо ќе си ги носам
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. diva-diva

  diva-diva Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  kade mozam da najdam salovi ne obicni tuku bas zimski ama sto se vmetnuvaat me sfakate kako zutiot sto e pogore :)
  [mod-kirilica:31jlps43][/mod-kirilica:31jlps43]
   
 19. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  85
  најмногу ги обожавам капчињата :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 20. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  MY FAVORITE HATS!!!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Посебно качкети обожавам :inlove: