1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимски нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Flower27, 7 декември 2012.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Ајде тука да постираме наши слики или слики од интернет со зимски нокти :) Ајде постирајте некоја идеја за лакирање :D :rofl:
   
 2. viktorija.manevaa

  viktorija.manevaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • hu.jpg
   hu.jpg
   Големина на фајлот:
   8 KB
   Прегледи:
   1.472
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   6,2 KB
   Прегледи:
   1.472
  • imagesjuhjb.jpg
   imagesjuhjb.jpg
   Големина на фајлот:
   7,6 KB
   Прегледи:
   1.473
  • untitled.png
   untitled.png
   Големина на фајлот:
   75,8 KB
   Прегледи:
   1.472
  • uhu.jpg
   uhu.jpg
   Големина на фајлот:
   9,2 KB
   Прегледи:
   1.472
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  625
 4. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Баш ми се допаѓа темава и во вистинско време е отворена :* :)
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :)
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  темата е преубава мн.слатки ноктиња има но според мене за новогодишни се најубавки комбинација црвено со бело и обратно цели бели со некое црвено деталче :)
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Зимски нокти бе :rofl:.

  Јас па никогаш не ги правам ноктиве согласно со периодот.
  Која ќе е логиката да шетам со нокти со лампиони и елки пример? Или жолти лисја?
  Што знам, некако ми е без врска...

  Мене секогаш ми се налакирани со црвен/бордо лак, или евентуално некоја неутрална боја.
  Многу сум мрза кога се работи за лакирање и чекање дур ти се исушат и се останато, и немам време ниту живци да ги бришам, прелакирувам и што ти знам јас - секој ден.
   
  На kolache.99, Sexybaby86, girl.9 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Многу се убави сега ќе пробам некои да направам :D
   
 10. Peperutche7

  Peperutche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  23
  За овој период најмногу сакам ноктињата да ми се светкави или во некои темни зимски бои :)
   

  Прикачени фајлови:

 11. Simona91

  Simona91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
 13. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Anouk и viktorija.manevaa им се допаѓа ова.
 15. Caliopea

  Caliopea Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  61
  Хахах, јас си ги нацртав со елкички пред некој ден, интересни се :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На girl.9 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Anouk и viktorija.manevaa им се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
 19. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
  еве ги моите зимски нокти (не е баш чиста сликата извинете! )
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo 3165.jpg
   Photo 3165.jpg
   Големина на фајлот:
   357 KB
   Прегледи:
   267
 20. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380