1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимски одмор

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од angel92, 12 октомври 2011.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  3.389
  Кое место го препорачувате за зимски одмор? Поделете го искуството со нас. Дали престојувавте во изнајмена викендица или во хотел? По која цена? Како се движеа цените на жичарите, скиите, угостителите?
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Ако работи жичарата јас би ти препорачала одење на Пелистер во Битола, а ако сакаш да се учиш да скијаш може на Ниже Поле таму има ски лифт. Ако сакаш подалечна дестинација можеш на Вигла во Грција стазите се феноменални има пострмни има и за почетници само пази на малите дечиња со санки :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 3. princesssss

  princesssss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Маврово и Крушево се моите омилени ...
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Дали знаете колку се движат цените.Имате ли некоја препорака, доколку сте биле некаде.
  Пример викенд петок,сабота,недела да се отиде во во Маврово,Крушево?
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Во хотел..Банско Бугарија.....е ова на нас ни беше од хотелот платено......
   
 6. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
  Само за Пониква и нигде другооо
   
 7. PinkpankaceM

  PinkpankaceM Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  колку се движат цените за попова шапка и маврово? ( сместување , изнајмување скии и колку е карта за на жичара? )
   
 8. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.360
  И јас прашувам :wasntme:
   
 9. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.014
  Допаѓања:
  36.004
  Пол:
  Женски
  Дали знаете колку чини викенд-аранжман во комплексот Аурора во Берово?
  По тоа што имам гледано на нет,тоа ми е дестинација од светски ранг.
   
 10. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Знае некој одприлика која е цената за жичара на Шапка?
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Ние порано си одевме Маврово. 8) Преубаво си врвевме Маврови анови бевме сместени :D . Имам навистина добри спомени.Жичарата не беше баш евтина колку што памтам :?:
  На сите им препорачувам да тргат за Маврово-секако кога ќе има снег. :) И да си имате незаборавен одмор! Ние за оваа год планиравме да одиме ама ништо ,на мама и заврши одморот тато зеде не можеа бе да се спогодат . Ај повеќе да не ве тупам со глупости Поз :hai:
   
 12. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  4.904
  Пол:
  Женски
  Одамна не била активна темава ајде малце да раздрмаме зимата ни доаѓа :)
  Од дестинации во Македонија, омилена зимска ми е дефинитивно Маврово. Веќе некое време размислувам за купување некое куќарче таму ама треба да го испитам пазарот убаво. Крушево е исто убава опција меѓутоа таму не сум била со спиење туку еднодневно на шетање. Пелистер ми е на последно место.
  Од балкански дестинации сум била во Банско 2 пати и навистина е баш зимско, би рекла со слична атмосфера како некои светски ски центри. Снегот последно беше вештачки, не знам дали секогаш е така. Не би одела повторно поради високите цени за ски лифт, храна, пијалоци. Бугарската храна не ми се допаѓа воопшто. Се сеќавам дека лани за да купиме карти за ски лифт чекавме околу 2 часа. Јадењето во рестораните на ски терените е прескапо, а ништо посебно. Иначе како град е супер и најмногу ми се допадна што цело време имаше музика по кафулињата, а туристите по скафандери си пиеја и си се забауваа - доста е опуштено.
  Многу убав впечаток ми остави ски центарот Вигла во близина на Лерин. Цените не беа многу високи ама ми се виде некако далеку од сместувачките капацитети. Мораше да се оди со кола, пред теренот едвај имаше простор за паркинг.
  Оваа година здравје, ми доаѓа во опција Боровец. Некој со импресии од таму?
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.416
  Допаѓања:
  5.855
  За викенд во јануари. Дали можете да ми предложете местенца, можеби цена, искуство со што отидовте таму? :)
   
 14. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Не сакам плажа. Вака сакам.
  Старт од 00:50.
   
 15. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.916
  Допаѓања:
  14.272
  Пол:
  Женски
  Јас би пошла на зимски викенд-викенд-одмор само за да се изизнаспијам да се изнатоплам и да се релаксирам. Не ми треба ни скијање ни жичари ни ништо
   
 16. srce-too

  srce-too Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  25
  Здраво
  Дали некој знае колку се цените за изнајмување ски опрема на Попова Шапка,Маврово?
   
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  За зимски одмор би го избрала Маврово во Мк, а Златибор во Србија. Може и Копаоник. Не сум љубител на класично зимување, ама сепак сакам шетање на убаво планинско место, кога нема големи снегови.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.359
  Допаѓања:
  21.336
  Пол:
  Женски
  Има ли за викенд многу гужва на Попова Шапка.
   
 19. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Dali ima sneg vo popova sapka
   
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.835
  Допаѓања:
  4.294
  Пол:
  Машки
  Јас лани го избрав Дојран за зимски одмор и си седев сам со птиците покрај кејот во цел Дојран.
  Почна да ми се суши грлото, да ми се пие нешто, немав каде да купам. :worried:
  Не препорачувам во Дојран во зимо.
  Сега оваа зима сакам да одам во Маврово.