1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимски спортови

Дискусија во 'Спорт' започната од Cookiemonster, 28 јули 2011.

 1. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Не најдов ваква тема на форумов ако има бришетеја!
  Со што спорт се занимавате вие преку зимата јас се занимавам со snowboard и можам да кажам дека овај спорт го обожавам вие со кој спорт се занимавате??
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.072
  Допаѓања:
  56.298
  Пол:
  Женски
  Јас не се занимавам со никаков зимски спорт, всушност сум најголем антиталент :D
  Ако може ќе кажам што сакам да гледам, може? :wasntme:

  Обожавам да гледам уметничко лизгање, само ми недостига Алексеј Јагудин зашто без него нема вистинска конкуренција. Ќе ве почестам неколку видеа, кој сака нека ги изгледа, апсолутно фантастичен е. Ми се допаѓа и Плушенко, но тој повеќе е шоумен, Јагудин ми е прав уметник.

  За првата изведба, Зима, се смета дека е врвот на достигнувањето во уметничкото лизгање.
  Jaс не дишам кога го гледам :x
  http://www.youtube.com/watch?v=T8O-XlPI ... re=related

  Уште една прекрасна изведба - The man in the iron mask.
  http://www.youtube.com/watch?v=On65xmS5Xls

  Друго, си гледам хокеј понекогаш. :)
   
  На Cookiemonster и Phyramide им се допаѓа ова.
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Уште еден антиталент за зимски спортови...знам само да се санкам :lol:
  Ја сакам зимата, многу....ги сакам и зимските спортови. Да гледам, не да ги пракникувам :D

  Обожавам скокови и уметничко лизгање. Најинтерни ми се за гледање.
  Татко ми е виновникот, секоја зима седевме пред ТВ со него и сестра ми и гледавме умет. лизгање...тој вика-браво, алал им вера, секоја чест, а ние двете повторуваме по него...демек и ние се разбираме... :tmi: :)
  Се согласувам со Ливинг дека Плушенко е е шоумен ама мене не ме оставаше рамнодушна и ми изнудуваше насмевка. Трчка по мразот, ја неможам да стојам, а човеков трчка :D
  И Германкава ја паметам.
  Носталгија ме фаќа...ностолгија за детството :)

  http://www.youtube.com/watch?v=c1T61vX4wm4
  http://www.youtube.com/watch?v=NPgSKkeP ... re=related
   
  На Bozica1980 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 4. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Од зимски спортови, најмногу сакам одење на слава :)

  Шала на страна. Ни знам да скијам, ни нешто :$ ми вети тетин ми дека зимава ќе ме учел, секако ако има снег :D баш би сакала да научам.

  Е ама затоа и јас како и останатите, знам да се санкам :)


  Ама затоа си гледам слалом, велеслалом...се ама буквално се :) уметничко лизгање ми е најинтересно.
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  Не знам ни еден..освен санкање (кој не знае тоа-.-)
  Би сакала да знам уметничко лизгање тоа ми изгледа убаво,а страв ми е да скијам се си мислам дека како на филмовите во дрво право :lol:
   
 6. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Па знам да скијам, ама не сум ептен добра. Чисто онака, колку да се каже. Друго одење по слави (ја ископирав другата феминка :$ ), лизгање на мраз (ама она као пред школо или нешто така, кој ме разбра секоја чест) и ништо више. Инаку не сум голем фан на зимата, сакам умерено време, ама не е ништо чудно да излезам и се забавувам. :D
   
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Општи прашања

  Знаете ли како се вика тоа стапот и таа гумичката во хокеј на мраз? И тоа гол ли е? :$ :$ :$
   
 8. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Општи прашања

  :D :D :D Стапот не знам како се вика, не знам ни за голот...Ама знам дека таа гумичката ти што ја викаш се нарекува ПАК.
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Магнолија знам (од крстозбори) дека плочката се вика пак. :)

  А стапот најверојатно е стап или палка, а голот си е гол.
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Општи прашања

  Фала женски :*

  Проф. по спорт ме малтретира за зимски спортови да му раскажам. |(

  А разлика меѓу нордиско и алпско скијање? Ептен сум тупа за вие работи :$
   
 11. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Општи прашања

  Можеби знам,а можеби и не :?: ...Како и да е, да не тропам глупости тука, а и да те доведам во заблуда, напаметно и најсигурно ти е да прогуглаш малку...
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Општи прашања

  Барав, слабо на македонски... Има на англиски ама плашам се да не заглавам во преводот, не е тоа песничка, има си таму некои стручни имиња ...

  Ма добро е шо ми ја даде задачата, барем да научам нешто од општа култура, да не се брукам...
   
 13. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  so zimsi sportovi ne se zanimavam, no obozhavam da gi gledam :)