1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимски јакни,капути,бунди...

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 29 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Што највеќе носите?Што имате или би сакале да имате?
  Воедно можете да поставувате слики од јаник,капути,пончо...
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Teodor`s mom му/ѝ се допаѓа ова.
 2. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Имам едно црвено капутче за зимава. Имам исто вакво.
  [​IMG]
   
  На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.856
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  Зависи од пригодата :) Сакам да си носам и капути и бунди.Бидејќи бундата повеќе ме топли сакам нејзи повеќе да си е носам,а и пофина ми е :) А капутчето,и него си го носам но не толку често :lol: :rofl:
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
 7. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
 8. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно капут, мразам бунди, никогаш не сум можела да ги носам, за овој дел од годинава сакам да носам кожни јакни, деновиве планирам да си се почастам со една таква :)
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
 10. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • ppp.jpg
   ppp.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   1.184
  • ooo.jpg
   ooo.jpg
   Големина на фајлот:
   50 KB
   Прегледи:
   1.184
  • iii.jpg
   iii.jpg
   Големина на фајлот:
   33,4 KB
   Прегледи:
   1.184
  • bbb.jpg
   bbb.jpg
   Големина на фајлот:
   41,8 KB
   Прегледи:
   1.183
  • ggg.jpg
   ggg.jpg
   Големина на фајлот:
   13,1 KB
   Прегледи:
   1.183
 11. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  До лани носев зимски јакни ама сега планирам еден капут да си купам.
  [​IMG]
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Cacy и Sara123 им се допаѓа ова.
 13. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
 14. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Не знаев каде да прашам па оваа тема ми беше најсоодветна....Вака, имам дома чоја материјал оној за капути поправо имам 2 едната боја е темно црвена (винска) а другата е светло зелена .....е сега по ова интернетот никако не можам да најдам модел :worried: Ги гледав овие што сте ги поставиле во темава ама сите ми се како за повозрасни па ако имате некој страна со капути како за тинејџери ако миже да ми дадете или пак некоја слика..... :lol:
   
 15. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
 16. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.990
  Ах носам и капут,а богами ко ќе поладничко си имам едно бундале кое што ме топли ептен :D Ете некои моделчиња кои што ми оставија впечаток
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Моите две омилени :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Belieber15

  Belieber15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  88
  Обожавам капути :inlove: :inlove: :inlove:
  обично носам темни бои црна, сива, тегет... немам храброст да облечем некоја јака боја иако многу ми се допаѓа како стои :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.856
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  Обожавам капутчиња.
  Имам едно вакво [​IMG] само што е црно.
  Не ме топли толку многу ама,сакам да си го носам.
  Имам и една бунда,која и тоа како ме топли. :inlove: Неможам да најдам моделче :?:
   
 19. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 20. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  151