1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зимски јакни,капути,бунди...

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 29 септември 2012.

  1. clock.pot

    clock.pot Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    335
    [​IMG]
    Многу ми се допадна. Уникатна е и интересна.
     
  2. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Имам кремаста јакна и црн капут, ама капутот го преферирам повеќе, некако поубаво ми е во капут :)
     
  3. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Имам црн, крем и црвен капут, црна бунда ииии две јакни едната не ја носам скоро никогаш кратка ептен спортска и една розево сива за скијање :lol:
     
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.537
    Пол:
    Женски
    Знам дека е рано за капути но,сакав да прашам дали некој досега купувал капути во Манго и како е задоволен?Факјаат ли топчиња,како кебињата?Јас бендисав еден сив но не би да лупнам туку така пари на него и затоа сакам искуства од др. да слушнам?
     
  5. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Хелоу ! Сакам да ве прашам каде можам да најдам малтинчиња (оние за у есен и пролет шо се носат) ??? :wasntme:
     
  6. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Vo city mall proveri vcera gledav imase skoro vo sekoja prodavnica..Vo stradivarius tie bea mn slatki a i na popust :)
     
    На sinorinJa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Порано носев бела бунда и ми стоеше одлично. Денес повеке носам капути, затоа што немам најдено бунда како таа.
     
  8. lillypad

    lillypad Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Дечки не можев да најдам друга тема кај што би можела да го прашам ова
    Дали некој знае во Скопје дали постои место каде што теснат бунди, капути кожи и слично? :^)
     
  9. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Feminki ve molam za pomos. Prvo ne znam dali e prasanjevo za ovde ama ne najdov posoodvetna tema. Kako gi odrzuvate jaknite polneti so perduvi? Konkretno, jaknata e ednas oblecena, nova, ama,mnogu osetliva boja, i posle prvoto nosenje i se pojavi odvratna i golema fleka, nemame poim od sto e, ama bese nosena na proslava i mnogu verojatno e nekoj da ja zgaznal ili ne znam,da ja doprel so nesto mrsno.. Se obidov da ja zacistam, ne samo sto ne izleze flekata,tuku i se poznava trag do,kade doprela vodata. Muabetot mi e da ja peram ili da ja nosam na hemisko? Na etiketata stoi moze masinsko perenje na 30 stepeni, ama pred nekolku godini taka isprav montka polneta so perduvi i ja,upropastov komletno. Perduvite padnaa najdole, se susese cela nedela i posle toa ne mozese polnenjeto da se sredi, t.e. perduvite si ostanaa sobrani na kupce dole. Sega mi e strab da ja isperam ovaa jakna, a i toa ne znam dali ke e dovolno da iscezne,flekata. Aj ve molam soveti i iskustva, mnogu mi e vazno i itno...
     
  10. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @stefanija70, однеси ја на хемиско! Ако и има спас, таму ќе и го најдат чарето :)
     
    На stefanija70 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Женски каде можам да најдам убав капут со крзно по можност црн.. и да биде прав до над колена.. и без капа нормално :)

    Во последно време гледам повеке се носат будни, но како мецана делувам во нив .. дали можеби сте виделе некој интересен капут што ви оставил впечаток..

    Убав ден :)
     
  12. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033

    12325440_1712460185653871_946011116_n.jpg ја ваков си земав не е баш прав надоле повеќе е како фустанче ама види го
     
    На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Убаво е.. но не ми стојат широки надоле пошо јас имам спојлерчина и немам некоја висина.. :)
    Пробував и јас исто ама не ми стои така да право е идеално за мене :)
     
  14. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Не е соодветна тема но ако знае некој да ми каже како се движат цените на капутите од хепенинг?фала
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.556
    Пол:
    Женски
    Јас носам бунда но би сакала да купам и некој добар капут.
     
  16. Teodor`s mom

    Teodor`s mom Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    ја преферирам кратки јакички секако топли и кожни... во мојот гардеробер имам две кратки, 4 кожени, и по некоја подолга али поретко ги носам.
    но, пред неколку дена или ај нека е недела, од грчка си купив таква убава јакна, што до сега во живот не сум имала... убава е, не е многу кратка, црна е, но неможете да верувате кооооолллку топли луге.... стварно до сега не сум имала вакво нешто. обично или ке е топла а не толку кратка и убава, или обратно- ке е убава кратка но ке тресеш по малку клинци во неа.. све за убавина хаха... но ви велам ова е стварно чудесно. и што е нај нај- ја купив повеќе онакам да не речам на шала, за да ја носам ептен до негде, сабајлечки пример до школо кога го носам малиот, или до продавница или у кола кога не ме гледа скоро никој... но погрешив во проценката- еве си ја носам и тоа гордо. и убава ми е добро ми стои и пред се топла е. и нај нај заборавив да докажам- ја платив мнооогу ефтино и тоа на некој попуст беше- само 10 евра. сакајте верувајте сакајте не. ;) :) секако не е некоја јака марка дека не ми ни беше тоа целта, напротив од еден кинески кварт огромен како 2 рамстора у ск... како и да е- многу ми се погоди...

    10606100_10207997376589728_6354736249495825193_n.jpg
     
  17. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Dali ima parki vo Sutka?
     
  18. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931