Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Златна Бубамара на популарноста

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од alisa222, 9 февруари 2011.

 1. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  45
  Еднаш годишно радио „Бубамара“ ги собира најпопуларните личности од Западниот Балкан и ги сместува во 3 часовен „притвор“, во кој ги малтретираат со смеење, аплаудирање ,скандирање и незаборавна забава.
  Исто тоа им го прават и на широките народни маси на кои им доделуваат домашен притвор, емитувајки ја преку ТВ најпознатата манифестација "ЗЛАТНА БУБАМАРА НА ПОПУЛАРНОСТА".

  Превземено од страната на Радио Бубамара.
  Кога ке се одржи ЗЛАТНА БУБАМАРА и каде може да се најдат карти за лично да присуствувам на оваа интересна манифестација . Ве молам ако некој знае да ми каже нека пише позз до сите ;)
   
 2. M-lady

  M-lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  6
  На 23 февруари ќе се одржи, ама не знам за карти, прашај некој друг.
   
 3. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  45
  Фала за информацијата, а ќе побарам и во Универзална сала, па ќе видам, сепак фала ;) Позз.
   
 4. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Женски
  Златна Бубамара

  ^Читав во весник, картите се околу 800-1000 ден на каса на Универзална сала
   
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Златна Бубамара

  Едвај чекам да видам што ново има на репертоар кај Сашко Коцев, лудо се смеам на неговите шеги :rofl: :rofl:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  Сакам да кажам...

  СДк дека Сашко Коцев е цар! :bow: :bow: :bow: :bow:
   
  На la-chicka, x.Daisy.x, Ema.Sk и 3 други им се допаѓа ова.
 7. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.115
  Допаѓања:
  21.236
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  Да, ама мене лично Златна Бубамара ми беше подобра кога Тони Михајловски ја водеше :)
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  Сакам да кажам...

  Мене ми е Сашко поинтересен. Дали дека не е толку експониран како Тони и некако поголема харизма ми има човекот, барем не се смее на секое како будала. Ама секој со своето мислење. Важно дека ми ја направи вечерта интересна. Личност со огромна смисла за хумор и одличен глумец. :)
   
  На MiDnIgHtLaDy и teddybear им се допаѓа ова.
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  Едно огромно БРАВО до Сашко Коцев
  Ме насмеал до солзи :D
  Браво мајсторе !!!!!!!
   
  На Tanjamm и Independent.girl им се допаѓа ова.
 10. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.854
  Допаѓања:
  13.364
  Сакам да кажам...

  ^ Па на телевизија ! :rofl:

  Aнал ти вера ! :rofl:
   
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  3.621
  Сакам да кажам...

  Имаше на Канал5 од 19:15 Златна Бубамара :)
  Ама ќе дадат реприза,ќе си гледаш :D
   
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  Сакам да кажам...

  Да јас се нацртав пред ТВ со пуканки, знам дека ќе има сеирење, секогаш јаде *палачинки* ( :lol: ) Сашко. Само малку на крајот ја отупеа со тоа фолклорот. Ајде забегавме, убаво рече некој пред некое време да се врати темата 2-3 реда муабет :lol:
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Сакам да кажам...

  А бе не ми се смејте :D . Па телевизорот не сум го погледнувала од памти век :D не знам ни што програми имам. Ајде толку нема веќе за Сашко да зборуваме :)
   
 14. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Супер беше оваа година, баш слатко се изнасмеав. Најсмешен дефинитивно ми беше делот со кумановци во Афганистан и имитацијата на гласовите како радиоводител, вработен во Топ шоп, политичар и сл. :D
   
 15. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  480
  Значи овој Сашко го сакааам.Вака се немам изнасмеано одамна :lol:
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  Јас се изнасмеав на делот со фрижидерите. ``Дали овој фрижидер беше полн предходните 4 години?`` :D

  Исто и за Гоце и Даме кога рече на крај ...И кога им реков така, Гоце и Даме позеленеа...

  Добро, во моментот ли му текнуваат сите тие работи или предходно ги има учено? :lol:

  А и Сашко си е мој, одамна си кажав во темата кого би
  сексале
  од естрадата, дека него би јас ]:) Башка, и имињата ни одговараат :wasntme:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.944
  Допаѓања:
  20.847
  Пол:
  Женски
  Вчера гледав златна бубамара..па се искинав од смеа со Сашко Коцев хахахха..нема појак :P
   
 18. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.082
  Допаѓања:
  1.631
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше исто интересно и коа рече дека му е време за женење, коа објаснуваше, со алиштата, со садовите, јогуртот... :D Исто со рекламите, бабата, спомениците, за бракот „диктатурата на дело“, за министрите и нивните презимиња.. :D
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  А знае ли некој кога ќе има реприза? :?: