1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Златни рани (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ocila, 5 март 2013.

  1. SweetCandyyy

    SweetCandyyy Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    На ова морам да се согласам со тебе... Некако жална ми стана серијата :^)
     
  2. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    и тоа доста се изврте серијава :^) кој знае сто ке биде :^)
     
  3. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
  4. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145

    кога почнаја да ја рекламира ја рекламираја како комедија а трагедија дојде...
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Случајно некоја од вас да не знае како можам да ја најдам една песна од серијава.
    Станува збор за песната од минатата епизода што му ја пееше таа пејачката на Азис - балада беше - ... Ајде ама ви објаснив ама се надевам ме разбравте ... :)
     
  6. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Се подосадно станува! Сите изумреја, Виџдан во затвор, ги сменија ликовите :puke:
     
  7. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Незнам дали на оваа мислиш.Само неможам да го најдам името и мене ми е убава, па ако некој знај како се вика нека пиши
    https://www.youtube.com/watch?v=Ow_2lc9nCvs
    Еве ја ја најдов цела
    http://www.youtube.com/watch?v=00OpUADLGSc
     
  8. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Jас како што ги разбрав, Виждан остави на сите по малку пари за во иднина да им се најдат а останатите пари ги вратила во хуманитарни цели,Така и кажа тој братот на Мужде (не ми текнува како се вика) на тоа трудното жениште и таа му рече : од тие пари не смееш да вадиш оти тие се за нашето дете а не да ја раниш баба ти,сестрати и брат ти. И затоа тој сега бара работа. Мужде ја продаде колата за да го изнајми дуќанот ама дуќант се запали и сега таа се врати сега кај брат и оти и чантата со пари и изгоре внатре. Ke се појави уште една женска, претпоставувам дека тоа е полусестрата на Азис по татко.Брат и на Мужде живее со таа Јилдиз, ке му роди дете ама уште ке го мафта со тој што ја уценуваше за пари.Мужде и Азис ке се земат ама на крајот ке се раделат и ке треба да се разведат.Последната сцена е, се среќаваат поред судот , Азис како да ја моли нешто да му прости, телефонот звони, он збори со некого и толку. Останува како недоречено, недовршена серија.
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    А кај исчезна Мурат?
     
  11. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145

    искрено глупости |(
     
  12. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    да да и то какви ја најавуваа како комедија..а испадна трагедија...
     
  13. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Боже мили... како ќе заврши, глупости. :puke: Како Бунтовничка ако се сеќавате.. |( Засега ми е убава серијата, и си ја гледам вечерно време, ете сега игра, ама не ми се гледа нешто. :D Амо после гледам ќе се скарале Азис и Мужде.. :|
     
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    интересна ми е сеусте :!: ама нема несто како на поЧетокот сто бесе :!: ииии мислам дека кажува комедија која ке стане трагедија :?: :?: :?: мислам дека така кажа на тв тогас кога ке поЧнесе :^)
     
  15. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Можеби некој ќе рече дека Азис е предобар и дека многу е вљубен во Мужде и дека многу ја сака, но да беше така како прво не ќе можеше Асли да остане бремена од него, а како второ каква ли е таа љубов кога Азис не и ја кажува на Мужде вистината за неговото минато, зарем Мужде за Зелиш требаше да дознае од Асли, сега па Азис кога гледа дека Мужде е љубоморна зошто не и каже јасно дека Мелек му е сестра, а не девојка во која е вљубен. И да ја сакаше вистински Мужде, немаше да си замине со месеци, без никој да знае каде е, бидејќи ако навистина ја сакаше Мужде, а не Зелиш која ја гледаше во Мужде ќе се бореше за неа и ќе и докажеше на било кој начин дека вистински ја сака.
    Можеби некоја вина има и Мужде, бидејќи не го сослушува до крај, но сепак Азис е највише виновен за ситуацијата во која што се наоѓаат и двајцата. :!:

    За Мелек немам што да кажам, освен тоа дека е толку многу добра која што се заљуби во погрешен човек-Тарик, тој не е за нејзе, тој е оженет човек кој сеуште е во брак и дури има и мало слатко бебенце. Без разлика каква и да била во минатото Јилдиз таа сега му е жена и мајка на неговото дете, таа откако е со него го нема изневерено Тарик за сега тој да ја изневерува и понижува со некоја друга. Мелек е личност која може многу лесно да биде повредена, бидејќи има добар карактер, само едно не ми се допадна кај нејзе, но можеби и она беше во право кога не го ислуша Азис што има да и каже, сепак од каде да му ги знае намерите на Азис, особено така сами во неговата куќа, а тој почна да и зборува за љубовни чувства. :!: :)
     
  16. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Oколку бременоста на Асли. Таа остана бремена онаа вечер кога му ја растури венчавката на Азис.Нели имаа закажано ,Мужде имаше и венчаница, азис ,костим и ја чекаше Мужде тајно да се венчаат и одпосле да му кажат на брат и и на незиното семејство кое не и даваше да се мажи за него.азис се опијани од секирација и Асли го собра пијан и го однесе кај незе во соба и тогаш Азис демен на незнаено, односно на пијано ја затрудне :) Инаку азис никогаш не ја сакал, ниту пак сега ја сака, дури на Мелек и рече пополека да оди на рецепција па да се запознае со сите работи и да го земе местото на Асли. На асли посебно и е лут со сликата од зелиш што и кажа на Мужде и баш и рече. миго уништи животот, ама ја држи затоа што е стручна во хотелиерството и затоа што многу и помогна на Мелек инаку до сега ке ја откачеше.Којзнае колку ке се лути кога ке дознае дека забременила без он да знае водела љубов со него на пијано :)
     
  17. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Дали Асли ќе го роди детето или ќе го абортира? :?:
    Како ли ќе реагира Мужде дека Асли е бремена од Азис? :?:
    Дали Мелек ќе биде среќна кога ќе дознае дека Азис и е брат? :?:
     
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Мелек и Тарик ќе се земат ли ?
    или он ќе остане со оваа козата од жена што му ее?

    :?: :?:
     
  19. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    кој е терминот сега на филмов :?: :?: еве уште не почна :?:
     
  20. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Од вчера е после Солзите на мојата ќерка, околу 22 часот. :) :*