Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

 1. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Дефинитивно повеќе сум за среброто, а од злато сакам исклучиво бело злато ;) иначе највеќе сакам бижутерија и таа највеќе ја носам
   
 2. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  461
  Дефинитивно и јас сум за сребро а веќе ако мора злато тоа да биде бело злато. Ич не ми се свиѓа златото дали оти е жолто некако ич не убава боја ми е. Сепак зависи до вкусот
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Да, носам злато, обожавам бело злато :inlove: :inlove: :D а и носам бело злато, ланче,обетки. Според мене, белото злато ми е понежно,поубаво некако за разлика од жолтото злато.Додека сребро ретко носам.
   
 4. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  97
  нај дефинитивно сребро и бело злато,а жолто не имам план ни да ставам едноставно ми е многу кич
   
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Колку ми е одбивно жолтото злато аууу :puke: :x

  бело злато :rock:

  Помина ерата на жолтилото од пред некои 5 години ако не се лажам .
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  И јас како и повеќето најмногу го сакам белото злато. Жолтото злато ми е некако одбивно, не ми се допаѓа и не го носам. Среброто ми е сосема ок и често носам сребро, исто така и бижутерија. :)
   
 7. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Еве неколку слики од жолто злато ,бело злато тоа е втората слика ,па послем мешано бело со жолто злато и ова последното е сребрено...сите се преубави........
   

  Прикачени фајлови:

 8. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Женски
  Злато дефинитивно!! И јас сум си за жолто, незнам зошто белото не ми е по ќејф.
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  жолто како жолто ....полично е а белото поќе на сребро ми мава....
   
 10. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  334
  Бело злато дефинитивно, мразам злато па такво жолто. Одвратно ми е.. селски некако. За моите години. За постари океј ми е злато. Ама повеќе сакам сребро, бело злато поженствено ми е
   
 11. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  Jас лично преферирам бело злато кое е многу помодерно, веке од жолтово ми се здосади!
   
 12. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Сребро дефинитивно. Златото ми е некако како за постари :?:
   
 13. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  кога треба да бирам помеѓу злато и сребро би избрала злато, но најмногу ги сакам комбинациите со жолто и бело злато заедно.
   
  На bornthisway му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Ми се допаѓа накитот изработен од сребрно, но не толку колку златото. Не сакам ни исклучиво жолто, ниту пак исклучиво бело злато. Многу ги сакам комбинациите од бело и жолто, така не ми изгледаат многу кичесто. Воопшто не ми се допаѓа кога гледам многу злато наредено на рацете, посебно прстени и тоа од жолто злато, затоа носам само по еден прстен на двете раце во комбинација од бело и жолто, па така мислам дека не изгледа воопшто пренатрупано и не би редела повеќе... :)
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.539

  Нема потреба да пишувам, постов како од мене да е напишан. Никогаш не носам жолто злато едноставно не го сакам. Белото ми е ок, ама и тоа ретко го носам. А имаме доста особено од порано што ни подарувале како помали, а сега веќе сите се известени дека воопшто не сакам злато па и не добивам такви поклони. Деновиве другарките разгледуваат по златариве алки, прстенчиња за матура што ќе им купат поблиските единствено јас си стојам понастарана. Една па ми вика ти не знаеш што е вредно.. баш она најде да ми кажува со кичестите 5 златни прстени на рака, а рокерски стил.. ај молим ти измешани стилови и она не знае каде е |(
  И мене среброто ми се допаѓа, филиграни да ! Ама сепак јас повеќе се радувам на квалитетен накит бижутерија најсериозно . За мене е повреден и порадо го носам, ако златото има материјална вредност мене ми е битно колку нештото за мене лично вреди :angel:
   
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
  Бело злато,и сребро...
  Жолто злато не,ептееен онака со некоја златна комбинација може да се вклопи...
  Но како и да е,белото злато е далеку поубаво,барем за мене.

  Прееубави. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На OrdinaryGirl и easyyyyy им се допаѓа ова.
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Дефинитивно злато! И тоа бело.
  Имам една преубава алка искомбинирана од бело и жолто злато и многу сакам да ја носам. Сега како млада повеќе носам бижутерија, ама имам убав златен накит затоа што уште од мала сите поблиски роднини тоа ми имаат купувано за роденден и понекогаш го носам. :)
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Aх овој проблем со матура го имав и јас :D
  Сите поканети роднини ме прашуваа и што сакаш подарок? Злато сакаш што најмногу ланче, прстенче, бразлетна што сакаш? И јас ваква :|
  На крај ја натерав мајка ми да им каже на сите дека не сакам злато и точка. На повеќето зборовите им беа ако де нека си го чува, златото вреди. И што ако чувам 10 прстенчиња дома кога нема да ги носам? Сум рекла не носам прстени златни и точка!
  А за некој месец се надевам ќе правам веселба за магистерска, пак ли ќе ги имам тие проблеми со луѓе неќам злато за подарок :)
  Многу другарки носам златни прстени со камче и стално ги прашуваа а вие верени сте?
  Доволно е во животот да имам само 2 прстени.
  Би сакала едниот да е од Тифани&Ко (пуста "скромна" желба де :D )
   
  На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  298
  Леле Росоњерка истиот проблем го имав и јас !!! Накит носам , ама бижутерија.
  Злато и сребро не сакам..едноставно не ми одговара со стилот и немам носено откатко имав 5 годинки.
  И за матура и моите ми купија прстен и поблиските роднини кога запнаа прстен та прстен.
  А јас таква , ама јас сакам преса за матура :D :D (баш тој период ми се скрши старата)
  Ми се изнасмеаа за мојата желба и на крај пак ми купија прстен.
  Навистина многу ми се допадна прстенот , го носев вечерта за матурата, ама ми е криво што ми е подарок од личности коишто ми се многу блиски и да точно е дека ќе ми остане спомен , ама јас пак сакам нешто што ќе си го носам секој ден...
  Ајде можеби кога ќе бидам постара и поозбилна ќе ми одговара со стилот, ама сега за сега стои во кутија заедно со другиот накит кој е златен или сребрен.
   
 20. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  66
  Јас сум повеќе за сребро или ако веќе сакам да носам злато би одбрала бело.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]