1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

  1. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Дефинитивно повеќе сум за среброто, а од злато сакам исклучиво бело злато ;) иначе највеќе сакам бижутерија и таа највеќе ја носам
     
  2. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Дефинитивно и јас сум за сребро а веќе ако мора злато тоа да биде бело злато. Ич не ми се свиѓа златото дали оти е жолто некако ич не убава боја ми е. Сепак зависи до вкусот
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Да, носам злато, обожавам бело злато :inlove: :inlove: :D а и носам бело злато, ланче,обетки. Според мене, белото злато ми е понежно,поубаво некако за разлика од жолтото злато.Додека сребро ретко носам.
     
  4. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    нај дефинитивно сребро и бело злато,а жолто не имам план ни да ставам едноставно ми е многу кич
     
  5. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Колку ми е одбивно жолтото злато аууу :puke: :x

    бело злато :rock:

    Помина ерата на жолтилото од пред некои 5 години ако не се лажам .
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И јас како и повеќето најмногу го сакам белото злато. Жолтото злато ми е некако одбивно, не ми се допаѓа и не го носам. Среброто ми е сосема ок и често носам сребро, исто така и бижутерија. :)
     
  7. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Еве неколку слики од жолто злато ,бело злато тоа е втората слика ,па послем мешано бело со жолто злато и ова последното е сребрено...сите се преубави........
     

    Прикачени фајлови:

  8. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Злато дефинитивно!! И јас сум си за жолто, незнам зошто белото не ми е по ќејф.
     
    На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    жолто како жолто ....полично е а белото поќе на сребро ми мава....
     
  10. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Бело злато дефинитивно, мразам злато па такво жолто. Одвратно ми е.. селски некако. За моите години. За постари океј ми е злато. Ама повеќе сакам сребро, бело злато поженствено ми е
     
  11. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Jас лично преферирам бело злато кое е многу помодерно, веке од жолтово ми се здосади!
     
  12. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Сребро дефинитивно. Златото ми е некако како за постари :?:
     
  13. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    кога треба да бирам помеѓу злато и сребро би избрала злато, но најмногу ги сакам комбинациите со жолто и бело злато заедно.
     
    На bornthisway му/ѝ се допаѓа ова.
  14. bornthisway

    bornthisway Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    30
    Ми се допаѓа накитот изработен од сребрно, но не толку колку златото. Не сакам ни исклучиво жолто, ниту пак исклучиво бело злато. Многу ги сакам комбинациите од бело и жолто, така не ми изгледаат многу кичесто. Воопшто не ми се допаѓа кога гледам многу злато наредено на рацете, посебно прстени и тоа од жолто злато, затоа носам само по еден прстен на двете раце во комбинација од бело и жолто, па така мислам дека не изгледа воопшто пренатрупано и не би редела повеќе... :)
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544

    Нема потреба да пишувам, постов како од мене да е напишан. Никогаш не носам жолто злато едноставно не го сакам. Белото ми е ок, ама и тоа ретко го носам. А имаме доста особено од порано што ни подарувале како помали, а сега веќе сите се известени дека воопшто не сакам злато па и не добивам такви поклони. Деновиве другарките разгледуваат по златариве алки, прстенчиња за матура што ќе им купат поблиските единствено јас си стојам понастарана. Една па ми вика ти не знаеш што е вредно.. баш она најде да ми кажува со кичестите 5 златни прстени на рака, а рокерски стил.. ај молим ти измешани стилови и она не знае каде е |(
    И мене среброто ми се допаѓа, филиграни да ! Ама сепак јас повеќе се радувам на квалитетен накит бижутерија најсериозно . За мене е повреден и порадо го носам, ако златото има материјална вредност мене ми е битно колку нештото за мене лично вреди :angel:
     
  16. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Бело злато,и сребро...
    Жолто злато не,ептееен онака со некоја златна комбинација може да се вклопи...
    Но како и да е,белото злато е далеку поубаво,барем за мене.

    Прееубави. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На OrdinaryGirl и easyyyyy им се допаѓа ова.
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Дефинитивно злато! И тоа бело.
    Имам една преубава алка искомбинирана од бело и жолто злато и многу сакам да ја носам. Сега како млада повеќе носам бижутерија, ама имам убав златен накит затоа што уште од мала сите поблиски роднини тоа ми имаат купувано за роденден и понекогаш го носам. :)
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Aх овој проблем со матура го имав и јас :D
    Сите поканети роднини ме прашуваа и што сакаш подарок? Злато сакаш што најмногу ланче, прстенче, бразлетна што сакаш? И јас ваква :|
    На крај ја натерав мајка ми да им каже на сите дека не сакам злато и точка. На повеќето зборовите им беа ако де нека си го чува, златото вреди. И што ако чувам 10 прстенчиња дома кога нема да ги носам? Сум рекла не носам прстени златни и точка!
    А за некој месец се надевам ќе правам веселба за магистерска, пак ли ќе ги имам тие проблеми со луѓе неќам злато за подарок :)
    Многу другарки носам златни прстени со камче и стално ги прашуваа а вие верени сте?
    Доволно е во животот да имам само 2 прстени.
    Би сакала едниот да е од Тифани&Ко (пуста "скромна" желба де :D )
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Леле Росоњерка истиот проблем го имав и јас !!! Накит носам , ама бижутерија.
    Злато и сребро не сакам..едноставно не ми одговара со стилот и немам носено откатко имав 5 годинки.
    И за матура и моите ми купија прстен и поблиските роднини кога запнаа прстен та прстен.
    А јас таква , ама јас сакам преса за матура :D :D (баш тој период ми се скрши старата)
    Ми се изнасмеаа за мојата желба и на крај пак ми купија прстен.
    Навистина многу ми се допадна прстенот , го носев вечерта за матурата, ама ми е криво што ми е подарок од личности коишто ми се многу блиски и да точно е дека ќе ми остане спомен , ама јас пак сакам нешто што ќе си го носам секој ден...
    Ајде можеби кога ќе бидам постара и поозбилна ќе ми одговара со стилот, ама сега за сега стои во кутија заедно со другиот накит кој е златен или сребрен.
     
  20. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Јас сум повеќе за сребро или ако веќе сакам да носам злато би одбрала бело.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]