babylove овошни кашички

Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Злато дефинитивно. Имам 3 златни прстени 2 носам на едната, 1 со розев камен на другата рака и не можам без нив :inlove:
   
 2. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  Злато.но бело носам две златни колби со бело злато, прстени пак со бело злато-бурмата. вереничкиот прстен и прстенот што ме запроси маж ми.
  Не сребро не сум некој фан не знам зошто но не ми делува убаво, сепак се работи за вкус.
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Колби? Што е тоа? Прв пат го слушам зборов :)

  Па да со текот на годините се менува вкусот. Не ја гледам јас лично потребата на 20 години да се китам со злато и дијаманти и кристали и така да одам на факултет пример. Па добро не сум во Абу Даби па да го искажувам моето фамилијарно богатство со китење со злато.

  А многу ми се допаѓа некоја добродржечка жена јас си ги викам тетки :lol: Убаво облечена за свои години, елегантна, убаво намирисана и на себе носи дал бисери, дал бело злато, убав нежен накит. Тоа е држечки стил и секоја чест. Убаво нежно грациозно, права госпожа!
   
  На Dejana.M му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  79.485
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно сребро...златото се покажува..а во среброто се ужива.. :)
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.811
  Допаѓања:
  68.778
  Пол:
  Женски
  Злато не сакам, нит жолто, нит бело. Добро ај за бело ќе подразмислам, но жолто никако :puke: Носев само едно мало нежно прстенче, но бидејќи ми беше подарок од многу важна личност, која издвоила од залче леб за да си дозволи да ми го подари. Сега му падна каменчето и не го носам.
  Повеќе сакам сребро иако најмногу сакам бижутерија :lol:
  За матура партнерот кога ме праша што сакам , му одговорив било што. Ми кажа дека во план му се златни обетки, па му реков дека никогаш нема да ги ставам. Фино-лепо се договоривме да не ми купува злато, ама отишол татко му и ми купил златни обетки. Никогаш не ги стваив, а нема ни да ги ставам.
  Барем кога ќе се мажам од страната на маж ми ќе бидат поштедени од таков трошок :lol:
   
 6. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  дефинитвно бело злато,баш го обожавам :lol: Не ми стои жолто,бар јас така мислам,а бело си имам и тоа што ми беше жолто го заменив за бело :lol:
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  И двете.
  Само што не ги носам често.Имам дома златен накит што сум го добивала како малечка,но ретко го носам,многу ретко...
  На десната рака носам два жолто златни прстени со бели камчиња и многу ми се драги,никогаш не ги вадам.Едниот ми е подарок од баба,а другиот го добив кога бев месачка на бунгур кај прв братучед.Никогаш не ги вадам овие прстени,навикната сум со нив.Не мислам дека изгледам старомодно со нив,преубави се и двата.
  Златото не ми изгледа воопшто кичесто (се разбира дека ако девојче има ставено златно ланче,пет прстени и долги златни обетки ќе изгледа кич :) ),но во одредена мера ми е супер.
  Белото злато е прекрасно.Среброто исто така.
   
 8. dian4e

  dian4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Сребро дефинитивно :D...А помеѓу жолто и бело злато преферирам бело :$ :)
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  Jас сум за Cребро или бело злато,обожавам,баш ми е симпатично,имам едни обетки-топчиња,бело злато се,ги изнаносив а ги добив за веридбата,и дефенитивно најубав поклон ми се :inlove: :inlove: жолто злато не сакам,од причина што ми е одбивно,само белезија носам од мажот слаба е,плус со потпис е,и премногу злато имам,и мразам кога ке ми купат за роденден,пример свекор ми 2 години со ред ми подарува златни белегзии,оваа година таа што ми е даде е за :puke: ,незнам на кој начин да му кажам дека не сум мераклија на жолто,свекрва ми(бивша сега)накитена беше,и затоа ваљда си мисли,за подарок-злато е најуубаво :^)
   
 10. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.642
  Жолто злато
   
 11. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.562
  Не сум некој голем љубител на накит,но изборот кога би го правела ќе зависи многу од изработката.
  Мислев дека не сум љубител на злато,се додека пред некоја година не видов еден прекрасен златен сет (ѓердан+алка пополнати и со правилна кружна форма) да напоменам дека бојата беше пријатна,не од оние грди нијанси на жолто,влегов информативно да прашам цена и чинеше 2.000 евра,уникатна изработка,си реков прво,па уникат,сум знаела што да изберам :lol: ,па си заминав со брзината на светлината од златарата.Не би кеширала толку за накит.Сега,ако некој реши да ми го подари, :lol: ...
  Истото важи и за среброто,можно е да ми се допаднат некои изработки или филиграни,само што е потешко за одржување среброто,тоа по малку ми смета.
  Скоро секогаш гледам да не давам одсечни одговори на вакви прашања,оставам простор нешто :!: пријатно да ме изненади и да не си го погазувам потоа зборот.Како што бев изненадена од тој уникатниот накит,сеуште понекогаш со носталгија се сеќавам на него :) .
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.684
  Злато мразам. Белото до некаде е прифатливо, иако не преферирам да носам.
  Додека пак среброто го сакам многу. :) :)
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.225
  Допаѓања:
  54.868
  Белото злато ми е ок, среброто ми се допаѓа многу, останатото не е бш по мој вкус.
   
 14. EeNnAaa

  EeNnAaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Повеќе би носела жолто злато или мешавина со бело...а сребро многу ретко.
   
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.258
  Пол:
  Женски
  Претпочитам бижутерии, разно разни џинџурии и повеќе такви работи и носам. Злато и сребро се што имам само ми стои и собира прашина, макар што за обетки на пример, поради не знам каква причина единствено златни трпат моиве уши. Се друго, сребро, бижутерија ми прави рани. Сепак, не тоа ме спречува да си ги носам моите џинџурии, макар стасала до местото само за да ме „видат“... да си го покажам мојот топ комплет, „се со се комбинацијата“, па кога ќе ми згусти и осетам дека ми се шират дупчињата од што ме болат... ги симнувам. Имам еден омилен прстен, макар што не го носам, но е комбинација бело и жолто злато. Прилично интересно изгледа. Па веројатно независно што е, доколку е убаво и ми фаќа окото, би го купила... проблемот е само што не се што купувам носам, ко и повеќето девојки веројатно :).
   
 16. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Ни тоа ни тоа-бижутерија :D
  во средно многу сакав злато,а за матура па колку го добив, :D сега можам комотно да го продавам-3пара обетки,4прстенчиња и 3 алки златни :rock:
  За дипломска од прва братучедка добив сребрен накит-менѓуши,ланче и алка,кои ми се преубави :inlove: а ги купила од бугарија.....
  ако бирам веќе-јас сум за сребро,сега за сега :lol:
   
 17. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Сребро ама повеќе бижутерија :D
   
 18. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  2-3 години веке не ставам злато на мене и дефинитивно нема да става, само сребро и бижутерија а сакам и бело злато
   
 19. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Најповеќе ми се допаѓа овој од жолто злато.. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 20. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  145
  Повеке сребро,ме чешат кожава од златни работи