Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

 1. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  Носам само злато бижутерија,ептен ретко а сребро никако.Едноставно уживам во злато посебно во прсени и нараквици.
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Преферирам сребро. Полесно ми е за комбинирање, со се‘ оди.
  Златото некако ме ограничува и си имам зацртано дека некои бои едноставно не одат со злато, како розева на пример.
   
 3. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Кога носам накит сакала или не морам злато пошто сум алергична на сребро (а баш многу убаво ми изгледа и со се одговара) :@ :@ :@
   
 4. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Бело злато !
  Немам против жолтото, но некако ми е за повозрасни. Носев две прстенчиња од жолто злато, но ми беа премногу драги, едниот го добив од брат ми за полуматура другиот од тетка ми за матура. Имам дома и некои ланчиња и други прстени но некако овие ми беа најдраги.
  Но ги носев кратко додека ми помина меракот.
  Сега го носам само вереничкиот прстен кој ми е од бело злато.

  А сребро немам ништо, очигледно ништо не ми запнало за око па да си го купам :) .
   
 5. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.617
  Злато не носам, преферирам сребро. :) Поубаво ми е за разлика од златото и повеќе ми одговара.
  Не ми се допаѓа кога ќе видам некој/а на сред бел ден се накитил со златни ланци или пак со прстени. :puke:

  Океј ми е да се носат оние златните тенки ланчиња со некаков си приврзок. Сепак понежни се и не толку приметни. :)

  Јас од злато носам една нараквица која е инаку од мајка ми. Направена е како плетенка од злато, бело злато и уште едно незнам како се вика со боја на бакар. :?: Интересна ми е, па затоа направив исклучок за неа.
   
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.865
  Допаѓања:
  121.272
  Жолто злато не сакам и не носам. Незнам зошто, но едноставно не ми се допаѓа. Премногу грдо ми изгледа кога ќе видам на една рака десет прстени изнаредени. :puke:
  Е белото злато го сакам, и кога ќе треба да ставам бурма на рака би била од бело злато. Исто го сакам и среброто лесно ми е за комбинирање и го носам почесто. :)
   
 7. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Злато...но за бижутерија...повеќе сакам сребрена бижутерија
   
 8. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  злато :puke:
  ако е бело да ! а сребо си носам може некое прстенче само и тоа е :)
   
 9. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.758
  злато си е злато :rofl:
   
 10. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Исклучиво бело злато! имам неколку пара менѓушки од бело злато прекрасни се,не би ги заменила никако за златни..не знам никогаш не сум сакала класично златно..ова беото злато некако е понежно пософистицирано бар за мене! ;)
   
 11. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Није злато све што сија :D хахахаха

  Што знам и двете,зависи кога и како.Златото е повредно да,но повеќе го сакам белото злато.
  Среброто некако ми е лично мене подраго,ако златото си е злато ;)
   
 12. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.161
  Пол:
  Женски
  И злато и сребро зависи кога како , нежни и по мој избор. Златото никогаш не губи на вредност .
  Да, није злато све што сија. :)
   
 13. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Носам само злато, сребро не сакам воопшто и го немам... кога ќе се накинџурам абе а ла Доринда, по 2-3 на еден прст :lol:
   
 14. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  838
  Бело злато.
   
  На VAGA91 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
 16. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  носам бело злато а ми се допага и среброто
  жолтото злато ми е некако како за жени
   
 17. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  Бело злато. :)
   
 18. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Сребро а може и бело злато.

  Жолто злато никако! :!:
  Кај имам бел тен уште тоа ми фали :lol:
   
 19. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Обожавам злато,носам златно ланче со крст и златни обетки :inlove: голема материјалист сум :P
   
 20. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213