Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

 1. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Сребро :)
   
 2. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178
  Сребро дефинитивно :) Или евентуално бело злато ;) Жолтото злато не ми е баш по вкус.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Сребро ;)
   
 4. VAGA91

  VAGA91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Бело злато! ;)
   
 5. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
  дефинитивно злато :D
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Море сега како што му рипна цената на златото, како си ги собирам тие округлите привезочињата со букви :D и оние трите - вера, надеж, љубов (крвче, сидро и срценце), охохо, се чувствувам ко права богаташка... :muscle:
   
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Сакам злато. Многу. И јас и дечко ми носиме злато. Имам на десната рака 2 прстена, и една алка и една нараквица. Кога би имала малку повеке вишок пари би си купила уште една нараквица. Имам и еден куп златни обетки но не ги носам бидејки ми ги иритираат ушите. :)
   
 8. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  За преку ден, на школо најчесто носам сребрени обетки имам многу и секогаш ги менувам, понекогаш носам и сребрено ланче, зависи..сребрен накит имам повеќе и повеќе преферирам да го носам , ама не викам дека не носам ни злато, сакам злато и бело и жолто (само да не е многу накинџурено да се осеќам ко теткица) знам да го вметнам во некои комбинации и најчесто носам златни обетки и ланчиња и тоа само за излегување а не секој ден.
   
 9. SieIstDieSonne

  SieIstDieSonne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  72
  сребро или бело злато ;)
   
 10. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Јас си носам и злато и сребро, можеби малку повеќе сребро бидејќи среброто одговара на се :) Имам и бело злато кое повеќе ми се допаѓа од жолтото дека денес ретко може да се најде убаво жолто злато , злато кое ќе биде оригинално и нема многу да свети и да мава на жолта боја ..мразам такво светкаво бидејќи тоа не е направено од чисто злато во него стават бакар за да свети повеќе ;)
   
 11. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  Не носам ниту злато ниту сребро, а имам прилично многу обетки, белегзии, ланчиња и од злато и од сребро. Помеѓу тие две го бирам златото пошто е повредно! :)
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Zlato, srebro, dukati
  za njih ces se prodati
  idi, idi, uzmi sve
  uzmi sve i gubi se :P
  Па повеќе злато, али жолто. :tmi:
  А иначе не носам, само ко помала менѓушки.
  Сега планирам да си купам прстенче. :$
   
 13. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.326
  Сребро и бело злато ,жолтото не го сакам.
  Сметам дека ми дава претерано кичест изглед и прави да изгледам постаро .
  А белото и среброто ми се така прекрасни и софистицирани ...За секоја пригода!
   
 14. Liebe

  Liebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  1
  Повеќе сакам бело злато и среброо а жолтото ми е некако за повозрасни жени не знам зоштоо.. :)
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.490
  Бело злато и сребро. :!: Она другото жолто злато ме иритира |(
   
  На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  И јас сум повеќе за бело злато и сребро, само такви носам а жолтото злато некако не ми изгледа убаво ;)
   
 17. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно го бирам среброто. Не можам да замислам златен прстен или обетки на мене. Евентуално белото злато, тоа е ок. Но жолтото не ми се допаѓа.
   
 18. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Злато сакам многу бело и жолто :D :D
   
 19. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.943
  Допаѓања:
  5.549
  Пол:
  Женски
  Не носам ни злато ни сребро, освен сребрен прстен кој ми е поклон.
   
 20. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  isto :)