Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

 1. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.738
  Бело злато дефинитивно :)
   
 2. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  и двете ги носам нема голема разлика (за мене незнам за другите) и двете ми се омилени
  но белото злато посебно
   
 3. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  772
  Допаѓања:
  1.766
  среброо :inlove: или бело злато :D
   
 4. Greenny

  Greenny Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  38
  Бело злато :)
   
  На Miss666 и Hellen им се допаѓа ова.
 5. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  66
  Повеќе носам бижутерии, но кога носам злато, бело злато ми е опцијата :)
   
  На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anabela931

  anabela931 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  41
  Сребро дефинитивно
   
 7. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  И тоа и тоа :D :lol: :rofl:
   
 8. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Јас носам злато,но некако поубаво ми е среброто :)
   
 9. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  Сребро и бело злато. Стандард злато не сакам, не ми се допаѓа, а и не ми одговара на стилот некако..
   
 10. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Бело злато, дефинитивно
  Го обожавам :inlove: дозирано, се разбира. Добро ланче, некое дискретно прстенче и толку меѓутоа во секој случај бело злато
   
 11. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Носам и злато и сребро али најчесто носам бело злато менѓушки и прстен имам и не ги вадам :)
   
 12. Elen.b

  Elen.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  40
  Дефинитивно среброто ми е омилено,...а од златото бело исклучиво,....златни додатоци имам само бижутерија...........
   
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  17.955
  Пол:
  Женски
  Злато дефинитивно, прстени обожавам! :inlove:
   
 14. Modesti

  Modesti Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  злато дефинитивно - жолто.
  обожавам прстени и берзлети :)
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.036
  Допаѓања:
  4.647
  Не го сакам ниту златото, ниту среброто.
  Имам ланчиња, алки, обетки кои ми ги давале како мала, но само така стојат во плакарот.
  Имам и едно златно ланче кое ми е стварно со посебно значење. Сакам да го носам, но не се чувствувам сигурна кога шетам. Па подобро нека седи дома и од време на време ќе се потсетувам, отколку да останам и без него.
  Ако би носела, тоа би било бело злато.
   
 16. Discovery

  Discovery Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  172
  Аххххх жолто злато :inlove: Ко шо имам потемен тен многу убо ми стој :) Не дека имам кузнат колку ама ќе стам од мајка ми, од сестра ми и се собирет :D
   
 17. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Јас пак сребро сакам. И бело злато. Жолто не. Незнам зошто... не ми е убаво :^)
   
 18. Dayse

  Dayse Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  И злато и сребро... :lol:
   
 19. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  601
  Некако не се чуствувам убаво со злато на мене :wasntme: Многу впечатливо е тоа жолтилото на мојот светол тен а и воопшто не обожавам да се китам :lol: (Освен за посебни пригоди, нормално :) )
  Дел од накитот кој е златен (повеќето) така си стои и кој знае од кога ги немам ставено...
  Кога треба да бирам се одлучувам за сребро, кристали а ми фалат уште дијаманти ]:) :lol:
  Доаѓа во предвид и белото злато :)
   
 20. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  бело злато :)