Форумџика на годината 2020

Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

 1. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Многу сакам сребро.. од обетки, бразлетни, ланчиња, прстени, буквално се додека пак жолтото злато воопшто не го сакам и не го носам. И бело злато сакам.
   
 2. Aniche

  Aniche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  20
  Не трупам накит на мене, не сакам пренакитеност. Што помалку толку поубаво изгледа тоа што го носиш, повеќе до израз доаѓа убавината на едно парче ако немаш претерано. Сакам и бело и жолто злато ама дискретно. Или комбинација бело-жолто ми се допаѓа ама ако бело преовладува, а жолтото му дава само шмек и го украсува.
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Јас искрено го сакам златото(бело), имам неколку парчиња бело злато, но ги носам само за посебни прилики, а прстените скоро секојдневно ги носам.
  Но од друга страна пак, сега полираното сребро е толку прекрасно, а и среброто во последно време е многу евтино.Така да си се подновив сопрстен и обетки сребрени :) набрзо планирам уште 1-2 прстени сребрени да купам
   
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Бело злато и сребро.Многу сакам и носам.Само жолто злато не носам,не ми се допаѓа.Имам неколку сребрени сетови со прстен,обетки,алка.Омилен ми е еден сребрен прстен голема пеперутка со лила камче и една бело злато алка кои ги носам секој ден.
   
 5. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  темно сребро 8)
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Cребро,сребро и бело злато,жолтото не го сакам бе,се чуствувам како елка,а еве за секој роденден свекор ми златна белегзија ми купува 3 години со ред,а јас воопшто не сакам злато,и кога правевме веридба,јас сакав бело злато или сребро посимпатично ми е,младешко некако,тие се запнаа,т.е свекрва ми E што ке речат лугето? Cребро овие и дале?

  E ми купија,и сега само така стои,само 1 прстен носам,и слаба белезија со посвета од маж ми :D
   
 7. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Носам и златни работи но повеќе практикувам сребро , и бело злато ..
  Секојдневно си ја носам мојата сребрена белегзија,сребрено ланче и златен прстен :D
   
 8. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  На рацете не носам прстени некако ми пречат, само бижутерија и тоа само за излегување... А кога треба да бирам би одбрала сребро или бело злато. Жолто злато ич не сакам
   
 9. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Бело злато :)
   
 10. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  До пред година време, премногу сакав и обожавав злато.
  Сега изгледа сум презаситена, па уживам во среброто и белото злато.
   
 11. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  3.697
  ни злато ни пак сребро, во глобала не сакам накит
  ...за матура кај мене во фамилија се подарува злато по традиција ако верувавте 10дена шетав со мајками да ми купи нешто се што одбрав беше премногу лесно (а знаете мајка како мајка колку потрошив за сестрати сакам толку да потрошам и за тебе) и едвај најдовме едни минѓушки,...кои денес мајками ги носи
   
 12. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  не сум љубител на накит,ни злато ни сребро,некогаш мн ретко носам накит,а ако мораам да одберам мегу злато и сребро би одбрала злато :D
   
 13. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  повеке префирирам бело злато или сребро.жолтото златото не го обожавам
   
 14. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.614
  Бело злато. :)
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.996
  Допаѓања:
  77.403
  Пол:
  Женски
  обожавам злато, од сребро немам ништо дома :D
   
 16. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Злато, ама бело !! Сакам и сребро, но жолто злато ЈОК :)
   
 17. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  42
  Јас преферерирам сребро,а и почесто го носам бидејчи сум алергична на злато,па немам баш избор.Посебно на вратот да ставам златен ѓердан-нема шанса-кожата ми црвенее и ужасно ме чеша :tmi:
   
 18. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Љубител сум на бело злато, го доживувам како нешто што ја прави секоја жена вистинска дама :)
   
 19. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Сребро и бело злато дефинитивно . Копнеам по нив . :doh:
   
 20. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Златото си е класика :!: :D