1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

  1. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    И жолто и бело злато сакам но понежно така ми е среброто
     
  2. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    бело злато :)
     
  3. viva.la.vida

    viva.la.vida Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Женски
    Прашањево ми е оффтопик ама ме интересира дали може да се носи злато и сребро заедно? Имам слушнато дека предизвикувале рак- не знам колку е точно. Иначе секако не одговараат да ги носиш двете заедно, но не знам дали е точно тоа во врска со ракот.
    Р.S. јас сум за бело злато :)
     
  4. Star19

    Star19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    70

    Прв пат слушам вакво нешто. Јас мислам дека може да се носи каква врска има тоа со ракот? Ама можно е незнам. И мене повеќе ми се свиѓа белото злато, иако сите златни прстени што ги имам се од жолто злато :lol:
     
  5. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Ги сакам белите метали.Значи бело злато,платина и сребро,особено филигран.Прекрасни работи се изработуваат,само за жал се помалку луѓе кај нас се занимаваат со тој занает.Маана на среброто му е што многу повеќе треба да се тинтра и пази,да не го фати оној зелен слој на него,ама па за убав накит,вреди.
    Жолто злато не сакам и никогаш не сум сакала,нити па носела.Баба ми само ме трупаше порано со таков наикт,дури и се лутеше ако не го носам...додека да и објаснам да не троши пари за џабе помина многу време.
     
  6. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Јас злато нејкам само сребро :) Btw обожавам да носам гумени :inlove: најубави се :)
     
  7. DeMelo

    DeMelo Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.405

    Боже , живи глупости кој црни рак.Може да се носат, само што многу кичерајско би изгледало.
    И да не бидам офф, повеке сум за злато али исклучиво бело, жолтото многу ми изгледа кич па посебно кога ке видам некоја девојка наредена на сите прсти со златни прстени или едно две три ланчина на врат :puke: Без навреда, само мој вкус.А среброто ми е ок попрефинето, само што јас не го сакам да го носам на мене.
     
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    неќам злато со исклучок на белото :lol: повеќе сум за сребро,незнам зошто ама ми е како циганско :?:
     
  9. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Сребро. ♥
     
  10. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Бело злато :inlove:
     
  11. mamaja

    mamaja Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    15
    Сребро и бело злато :angel:
     
  12. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    сребро.. макар што и белото злато не е лошо... всушност убаво е :D
    не ја сакам златната боја ама ич!
     
  13. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Одсекогаш сум сакала бело злато и сребро,викав нема да носам жолто ама еве во последно време си носам жолто златно ланче(од мајка ми) со крст со циркони и многу си го сакам.
    На рака носам бело злато нараквица и бел прстен.
    Дали е кичерајско или не не ми е гајле битно мене ми е убаво :!:
    По природа сум таква,сакам да си се китам :lol: Само се лепам по излози со накит :) Е сега бурма и веренички прстен сакам бело злато .
    [​IMG]
     
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    пред неколку години носев алка од жолто злато и една другарка ми рече што убава алка, извади ја пред да ти ја извадат со сила, а може и да настрадаш заради неа.
    последниве години носам бижутерија, а пред неколку години носев прстени од жолто злато и еден од бело-од мајка ми за матура, ама ги извадив од мене кога требаше да патуваме за Србија и се одвикнав
    а кога дознав дека сечат прсти , вратови повредуваат за тој пуст златен накит, на памет не ми пага да носам ни обетки, ни алка, прстен-сето тоа е резултат на сиромаштијата во земјава што владее и не сакам да си го ризикувам животот заради тоа.
     
  15. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    повеќе сакам злато.. ама имам едно ланче што ми го купи дечкоми сребрено и многу си го сакам :inlove: стално го носам :)
     
  16. shururup

    shururup Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    36
    Само сребро ! 925 строго :D
     
  17. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Јас сум повеќе за среброто, но може и бело злато. А обичното злато не можам да го смислам.
     
  18. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Злато.. голем љубител на златото сум, повеќе го обожавам жолтото , бидејки поседувам повеке работи..и белото злато ми е примамливо.. па во план сум да земам прстен од бело злато. Инаку ни едно златно парче не ми е само жолто злату, туку во комбинација со бело ми е.. и преубаво изгледа.. мислам според мене, се разбира.
     
  19. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Многу сакам розово злато.
    Немам многу работи но омилено нешто ми е часовник од розово злато. :inlove:
    Златото само по себе е многу елегантно но затоа потешко се комбинира така да преферирам бело злато или пак стандардно сребро. :)
     
  20. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Не сакам жолто злато, сакам бело злато и сребро, што ми е 100 пати помодерно од жолтото злато. :)