1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Злобни девојки (Mean Girls) [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од BlackSwan5, 27 јули 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Мислам дека нема некој кој барем еднаш го нема гледано овој филм.Иако не сакам баш тинејџерски филмови овој ми е многу интересен и го имам гледано преку 1000 пати.Приказната е за едно девојче кое порано живеело во Африка,доаѓа да учи во средно училиште и таму се здружува со најпопуларните девојки во школото кои се злобни и себични.Главните улоги ги толкуваат Линдзи Лохан,Рејчел Мекадамс,Аманда Сејфрид и Лејси Чаберт.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Филмов е лектира. Нешто ЗАДОЛЖИТЕЛНО! :D
  Значи ја обожавав Линдзи во периодов кога филмов излезе. Што му стана на девојчето, што се извампири, арно си беше?

  Омилен дел од филмов:
  It's coming, it's coming, it's gonna blow... :puke:
  :D
  Тука ми е преубава:
  [​IMG]
   
  На crazylady и Trendafilka им се допаѓа ова.
 3. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Филмот скоро го даваа на телма. Интересен е. :)
  Линдзи мене ми е совршена актерка. Неколку филмови имам изгледано со неа во главната улога и можам да кажам дека е прекрасна. Ах, мори, што си направи? :worried:
  Да се префрлам на филмот.
  Интересно е кога имат претстава и го турнуваат радиото, па тоа се исклучува и Линдзи продолжува да пее за да не останат избламирани.
  И... На крајот...
  The plastics are back...
  :| ]:)
   
 4. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Филмов го имам гледано барем 5 пати :D
  Интересно филмче ... Иако не ја сакам кој знае колку Линдзи Лохан улогата ептен и стои .
  Вчера го гледав и вториот дел :?: не знам нема кој знае колкава разлика ... Само беше поинтересен можеби зошто во главна улога во 1 беше Лохан ваму е некоја анонимка . А да и дечкото во 1 беше посладок :P .
   
 5. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  [​IMG]
  Момакот има само неколку слики убави... Викам јас, не е многу фотогеничен...
  Ама, во филмот беше далееку поубав. Верувам и во живо. :D 8)
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Сите тинејџерки го гледале, сите го оговарале :lol:
  И јас со моите другарки сум го гледала неколку пати.
   
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Сум го гледала најмалку 3-4 пати. Супер забавно филмче, за одмарање на мозокот. Искрено пак би го гледала.
   
 8. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Интересен филм :) Ми се допаѓа :)
   
 9. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  Го имам гледано филмов 3 пати и пак би го гледала супер е
   
 10. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  И јас го имам гледано филмов 2-3 пати и супер е ;)
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Наместо да научат девојчињата како НЕ треба да се однесуваат тие се прават злобните девојки мислам тешки глупости и филмот е глупав, не излекуваат поука туку девојките ( чест на исклучоците) се трудат да бидат како нив. ГЛУПОСТИ !!!!!!!!!!!! :^)
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Еден од најдобрите тин филмови а момакот е :inlove:
  (се заљубив кога го видов) :lol:
   
 13. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Добар е филмов тинејџерски ;)
   
 14. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  убав е филмов , ама вториот дел поубав ми е :)
   
 15. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Не е лош, само ме нервираат вакви шмизли.. А има доста вакви кај нас..за жал.
   
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Како што рече Hipica, филмов е апсолутна лектира-мислам дека баш добро е опишан животот на тинејџерките во средно школо.Дечкото е топ :inlove:
  Го гледав и вториот дел.Во целост е ист со првиот, само некои детали се сменети и глумците не се истите.Во вториот дел дечкото е поубав, за сите што гледаат Pretty Little Liars-апсолутно мора да го гледате филмов-во него игра Диего Бонета ;) :inlove:
   
 17. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Ми се свиѓаше многу првиот дел да, интересн беше, а вториот некако многу глуп ми дојде, незнам, аман ми е од шмизли во филмови ваљда.. :D
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Mean Girls е во истата категорија со Clueless - ода на тин радоста !
  :D

  Многу ми се допаѓа, воопшто не е ретардиран како повеќето други тин-лимонатски, хуморот му е на место и глумата на Лохан и МекАдамс е одлична.

  Забавен, освежувачки, незаменлив, вториот дел нема апсолутно никаква врска, ниту поента. Вториот дел е баш ретардиран.

  Една од омилените сцени:
  :D
  http://www.youtube.com/watch?v=oOyFMLFNhgQ

  И поголем дел од смешните сцени со Демијан
  http://www.youtube.com/watch?v=EgU_8deZ ... re=related
   
  На Hipster, Gioia и crazylady им се допаѓа ова.
 19. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431

  Прикачени фајлови:

 20. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Колку пати и да го гледам филмот никогаш нема да ми здосади. Мене Реџина ми беше идол бе :P Ама стварно е најубава.
  Многу јаки и оригинални сцени. Иако темата е клише, филмот не е таков.

  Едит: И има quotes за паметење

  Regina: Boo, you whore.

  Cady: I know it may look like I was being like a bitch, but that's only because I was acting like a bitch.

  Regina: I gave him everything! I was half a virgin when I met him.

  Janis: He is too gay to function.

  Janis: Wow, Damien, you've truly out-gayed yourself.