1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаете ли да свирите на флејта?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Buterflygirll, 8 јуни 2013.

 1. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Сте свиреле ли на флејта?Јас да инаку научив да свирам во основно.Љупчо Каргов ми беше професор,а за да имаш 5ка кај него мораше да се знае да се свири на флејта :)
   
 2. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Потсвирнувам понекогаш :D
  Инаку не сум толку лоша во свирење, има некои мелодии кои уште си ги свирам :)
   
 3. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
 4. RainbowGirl

  RainbowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  2
  ne znam da sfiram imam probubano ali neznam
   
 5. WaterGirll

  WaterGirll Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Lupco Kargov ti bil profesor WTF?!Najlosiot profesor e toj be :(
   
 6. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  па не баш,само скалата ја знам :D
   
 7. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  p
  како сестра ми :)
   
 8. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Искрено нешто знам, нешто не. Најдобро си ја знам скалата, друго да ми даде некој вака од прва ништо нема да отсвирам како што треба, додека да ми текне која нота кај била.. :rofl:
   
 9. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Одпочеток и јас бев таква,но со малку вежбање ќе свириш одлично :)
   
 10. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Де бре го направивте човекот како чудовиште :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Не знам баш да свирам :?:
   
 12. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
 13. RainbowGirl

  RainbowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  2
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.750
  Допаѓања:
  102.303
  Пол:
  Женски
  свирев во 5-то - 6то одделение хахах но сега сум заборавила
   
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Јас не знам, ;( а сакам да научам.. Лесно ли е?
   
 16. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Јас само на клавир знам да свирам, ама отсекогаш сум имала мерак за флејта, само што ете не дојде ред да научам да свирам... :)
   
 17. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
 18. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Не знам јас тапа сум за тие работи.
  Од сите инструменти флејтата и виолината најубаво звучат. Дома честопати татко ми свири на флејта, колку и да сум изнервирана кога ја слушам флејтата се релаксирам.
   
 19. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Да, знам :)
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Знам и на клавир и на флејта.