babylove овошни кашички

Знаете ли како се вика серијата...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hard-rock-girl, 20 јуни 2014.

 1. hard-rock-girl

  hard-rock-girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Се потсетив на една серија односно филм кој порано често го прикажуваа н аТБ не ми текнува на насловот зато сакам да ми кажите како се вика а сакам да го гледам!Се случуваше во зграда недоградена каде живееа група луѓе.Највпечатлива беше ромката Рефиџе ве молам пуштете ми линк или кажете ми како се вика сакам да го гледам со дружтвото кое моментално е покрај мене!
  фала! :*
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.886
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hard-rock-girl

  hard-rock-girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.735
  Пол:
  Женски
  Има една серија што ја даваа на Сител порано, беше насловена како Поволен ветер но тоа не и беше оригиналниот наслов затоа и не можам да ја најдам сега... Беше Америчка, дејството се случуваше некаде помеѓу војните ако не се лажам. Се сеќава ли некој на неа и дали можеби го знае нејзиниот оригинален наслов?
   
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  5.105
  Допаѓања:
  36.496
  Пол:
  Женски
  http://www.imdb.com/title/tt0115420/
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.656
  Пол:
  Женски
  Знаете ли во кој временски период игра серијата Ургентен центар или сепак ја нема??
  А ако ја нема каде можам да ја гледам на интернет?
  Фала :*
   
 7. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  1.031
  Пол:
  Женски
  Не ја даваат повеќе. Според тоа што го прочитав на википедија, има само 16 епизоди а и сите ги емитуваа кај нас.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  2.080
  Пол:
  Женски
  Ајде за тие што беа тинејџери 90тите.
  Имаше една серија на МТВ1 као комедија што ја даваа, француска, четири ќерки (тинејџерки) и татко, живееа заедно, а сите беа од различни жени кои му ги оставиле на него да ги чува. И само некои бељи му правеа.
  Да не знае некој како се викаше? Не можам да ја најдам, а интересна беше.